نماد سایت مجله اینترنتی سفیر وصل

چگونه کاردستی دوربین کوچک بسازیم؟+ آموزش ساخت دوربین کوچک برای پروش خلاقیت کودکان با استفاده از وسایل ساده

دوربین

ساخت دوربین کوچک امروز تقریبا همه یک دوربین دیجیتالی در خانه دارند و به آسانی در هر زمانی که بخواهند بهترین عکس ممکن را با آن می‌گیرند. اما مانند بسیاری از لوازم الکترونیکی، دوربین، ممکنه برای کودکتان پیچیده و مرموز به نظر برسدو بیش از حدگران است! این پروژه می آموزد که چگونه دوربینی ساده بسازید و چگونه نور، تصویری را در فیلم شکل می دهد. این پروژه ای ارزان، تجربه علمی عالی در مورد علم اپتیک و فعالیت هنری سرگرم کننده نیز می باشد!پس بهترین کار، آغاز ساخت دوربین است. این دوربین کوچک، اولین دوربین بسیار ساده است که تاکنون اختراع شده و تنها از یک دیافراگم کوچک، یک شاتر، یک محفظه ضد نور و چند فیلم ساخته شده است.تصاویر تولیدی حقیقی، هنری و کاملا منحصر به فرد می باشد.


فهرست مطالب


آموزش ساخت دوربین کوچک به کودکان

امروز تقریبا همه یک دوربین دیجیتالی در خانه دارند و به آسانی در هر زمانی که بخواهند بهترین عکس ممکن را با آن می‌گیرند. اما مانند بسیاری از لوازم الکترونیکی، دوربین، ممکنه برای کودکتان پیچیده و مرموز به نظر برسدو بیش از حدگران است! این پروژه می آموزد که چگونه دوربینی ساده بسازید و چگونه نور، تصویری را در فیلم شکل می دهد. این پروژه ای ارزان، تجربه علمی عالی در مورد علم اپتیک و فعالیت هنری سرگرم کننده نیز می باشد!پس بهترین کار، آغاز ساخت دوربین است.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای مراقبت و پرورش سنسوریا شمشیری را بخوانید.

این دوربین کوچک، اولین دوربین بسیار ساده است که تاکنون اختراع شده و تنها از یک دیافراگم کوچک، یک شاتر، یک محفظه ضد نور و چند فیلم ساخته شده است.تصاویر تولیدی حقیقی، هنری و کاملا منحصر به فرد می باشد. برای شروع فعالیت ، شما می خواهید به فرزند خود تفاوت در کیفیت و سبک بین عکس های قدیمی و تصاویر امروزی را نشان دهید. فرزند شما از این که خودش می‌تواند دوربین بسازد و عکس هنری بگیرد شگفت زده می شود!

لوازم مورد نیاز:

توجه: از آنجا که این پروژه از مراحل و ابزار مختلف تشکیل شده، فرزند شما باید همراه با یک فرد بزرگسال آن را انجام دهد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سرگرمی آنلاین را بخوانید.

مراحل ساخت دوربین:

روش درست کردن شاتر دوربین چگونه است؟

توجه کنید که شما نمی توانید فیلم بیرون بکشید و فقط باید از قرقره استفاده کنید، تنها قرقره فیلم را به عقب می کشد. بنابراین، شما نیاز به باز کردن پیچ فیلم از سمت دیگر دوربین دارید، سپس فیلم را در قوطی حرکت دهید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بازی با کودک ۶ ماهه را بخوانید. با این حال، اگر شما فیلم را در نقطه ای حرکت دهید که در آن نور وجود دارد، این فیلم دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین، رفتن به اتاقی تاریک و باز کردن پیچ فیلم لازم است.مطمئن شوید جعبه ضد نور است و از عکس های سیاه و یا چسب برق برای تأمین امنیت استفاده کنید.در حال حاضر، آماده هستید! برای گرفتن عکس، دوربین را به سمت آنچه شما می خواهید عکس بگیرید نگه دارید.با دقت شاتر را باز کنید ، تا نور بتواند به دیافراگم برسد.

با استفاده از دستورالعمل های زیر برای فیلم ۱۰۰ تایی یا ۲۰۰تایی :

اگر می خواهید دوربین رابه سه پایه وصل کنید، می توانید به سادگی از کش استفاده کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سرگرمی مفید را بخوانید.هنگامی که از رول فیلم استفاده کردید ،می توانید یک رول دیگر خریداری کنید.عکس های خود را بر یخچال و فریزر یا در امتداد دیوار در خانه قرار دهید تا خلاقیت جدید خود را نشان دهید!

سخن پایانی

شما در این مقاله با ساخت دوربین کوچک آشنا شدید.هنچنین از مواد لازم و روش ساخت آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید ان را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

️ ساخت کاردستی و هدف از ساخت آن در مهد کودک چیست؟

زمانی که کودک در فضایی مشخص و تحت نظرات مربی و معلم خود کاردستی انجام دهد، متفاوت با آزادانه انجام دادن آن می باشد .

چگونه به فرزند خود ساخت کاردستی را یاد بدهیم؟

برای یاد دادن ساخت کاردستی به کودک ابتدا بایستی توانایی های ذهنی و جسمی کودک خود را در نظر بگیرید.

خروج از نسخه موبایل