سرگرمی

نکات حرفه ای برای از بین بردن رنگ آکرلیک

رنگ اکریلیک وسیله ای است که معمولاً توسط هنرمندان در  نقاشی استفاده می شود. می توانید رنگ اکریلیک را رقیق کنید  تا به تفاوت هایی در قوام و رنگ دست یابید و به شما امکان می دهد تا به اثراتی برسید که در غیر این صورت غیرممکن بود. تنها چیزی که نیاز دارید چند تکنیک اولیه از بین بردن، درک چگونگی احیای رنگ سخت شده(بدون نرمی)  و … می باشد.

آبرنگ در رنگ های مختلف

۱-از بین بردن رنگ آکرلیک با استقاده از تکنیک های اولیه

در ابتدا همه ما فکر می کنیم برای  همیشه نیاز به تکنیک ها و روش های مشکل برای از بین بردن یک رنگ نیاز داریم، اما در آموزش آبرنگ و آکرلیک  تکنیک های ساده و اولیه به شما معرفی می کنیم تا مشکلی برای از بین بردن رنگ آکرلیک نداشته باشید و  این  تکنیک ها عبارت اند از:

مالیدن مقدار کمی رنگ به پالت

ممکن است از یک ظرف  مانند کاسه یا ظرف پلاستیکی به جای پالت نیز استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که اکریلیک‌ها در ۱۰ تا ۳۰ دقیقه خشک می‌شوند و اکریلیک‌های حرفه‌ای اغلب زودتر از عادی خشک می‌شوند. از آنجایی که  یک نوع رنگ سریع خشک می شود، استفاده بیش از حد از آن می تواند منجر به ضایعات گران قیمت شود. برای جلوگیری از این امر، همیشه با مقدار کمی شروع کنید و بر اساس نیاز مقدار بیشتری اضافه کنید.

اضافه کردن رنگ به آب

 زمانی که رنگ خود را زدید، قلم مو را بردارید و آن را در آب تمیز خیس کنید. رطوبت بیش از حد می تواند رنگ اکریلیک شما را زیباتر جلوه بدهد. برای اینکه رنگ خود را به میزان قابل توجهی رقیق کنید، رنگ خود را در ظرف آب بریزید و با قلم مو آب و رنگ را با هم مخلوط کنید

این مطلب را از دست ندهید
تفاوت ذهن آگاهی و مدیتیشن کودکان چیست؟ + معرفی 12 راه ساده برای تمرین ذهن آگاهی با کودکان و نوجوانان

مطمئن شوید که آب را به طور کامل در سراسر اکریلیک خود پخش کرده اید. اگر این کار را انجام ندهید می تواند منجر به جمع شدن یا ناهمواری رنگ شود.

پس از آماده شدن برای شروع نقاشی، دستمال کاغذی برای قلمو های  لکه دار در کنار خود داشته باشید. رطوبت بیش از حد بر روی قلم مو، یا رطوبت بیش از حد باقیمانده پس از تمیز کردن قلم مو از رنگ قبلی، می تواند رنگ شما را به شدت بد کند، که می تواند منجر به ایجاد قطرات در نقاشی شما شود.

مخلوط کردن با یک عامل رقیق کننده یا ضد انعقاد 

برای از بین بردن  رنگ خود می توانید از یکی از این مواد به جای آب استفاده کنید. شما می توانید مواد از بین برنده/ضد انعقاد آماده را در فروشگاه هنری محلی خود خریداری کنید. این ها از خشک شدن سریع رنگ شما و نا فرم شدن  آن در این فرآیند جلوگیری می کند. ترکیب هر یک از این عوامل از بین برنده احتمالاً بسته به نوع رنگ اکریلیک مورد استفاده شما واکنش متفاوتی نشان می دهد. بهتر است مقدار ماده رقیق کننده  خود را کم کم اضافه کنید تا اثر دلخواه را ببینید.

نقاشی کشیده شده تو سط آبرنگ

بررسی کردن  قوام رنگ با چاقوی پالت

 شما باید یک بوم زاپاس یا سطحی داشته باشید که بتوانید قوام رنگ خود را روی آن بررسی کنید و متوجه خواهید شد که رنگ و ضخامت نیز تغییر می کند. چاقوی پالت خود را بردارید و پس از افزودن تینر خود ، رنگ را پخش کنید تا بررسی کنید که آیا قوام به اندازه رنگ آن مطلوب است.

این مطلب را از دست ندهید
بررسی روش‌های مختلف نگهداری از انواع نان در آشپزخانه + نکات مهم برای تازه نگه داشتن نان

۲-احیا کننده رنگ اکریلیک

گاهی اوقات رنگ آکرلیک ما آن نرمی ابتدایی را ندارد و به اصطلاح سخت شده است که برای برطرف کردن این موضوع نکاتی را برای شما آوردیم که به شرح زیر است:

شناسایی کردن رنگی را که می توان ذخیره کرد

 اگر رنگ شما کاملاً سفت شده باشد، استفاده دوباره از  آن برای شما ممکن نیست. با این حال، رنگی که ضخیم شده و سفت شده است اما هنوز تا حدی چسبنده یا  به اصطلاح چکش خوار است، اغلب قابل ترمیم است. شما می توانید رنگ خود را با یک ضربه از انگشت خود یا ضربه ای از قلم مو یا چاقوی پالت خود اندازه گیری کنید.

برای رنگی که به خصوص جامد است، با انگشت خود، انتهای دسته قلم مو یا چاقوی پالت روی آن را محکم فشار دهید. اگر متوجه یک فرم تورفتگی شدید، این نشانه خوبی است که ممکن است بتوانید رنگ خود را احیا کنید.

استفاده کردن از یک چاقوی پالت برای احیای رنگ اکریلیک سرسخت

 اگر متوجه شدید رنگ اکریلیک شما شروع به سفت شدن کرده است، ممکن است همچنان بتوانید آن را به حالت قابل اجرا برگردانید. آب یا یک عامل رقیق کننده را اضافه کنید و با یک چاقوی پالت آن را محکم با رنگ خود مخلوط کنید. قبل از انجام این کار مطمئن شوید که پالت خود را به خوبی در دست دارید. این ممکن است کمی طول بکشد.

ممکن است برای شما آسان‌تر باشد که قبل از انجام این کار، پالت خود را روی یک سطح محکم قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید
ترفندهای آرایش برای عینکی ها

کلام آخر

در این مقاله ما نکاتی جامعه و کلیدی را برای شما برای از بین بردن رنگ آکرلیک در آموزش نقاشی در تهران آوردیم که تا جای ممکن کار شما را در مورد راحت تر کند و بتوانید اگر به مشکل خوردید خودتان آن را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا