راهنما خرید لوازم خانگی

بررسی فناوری AI DD در ماشین لباسشویی ال‌جی + راهنمای خرید ماشین لباس شویی ال جی ۲۰۲۲

مدل‌های قدیمی ماشین لباس شویی ال جی با یک چند برنامه محدود تنها برای شستن لباس‌ها داشتند. برنامه کم در ماشین لباس شویی موجب خرابی بافت لباس‌ها، تعغییر رنگ و… در نتیجه نارضایتی مصرف کنندگان می‌شد. اما با پیشرفت علم و صنعت انتظارت کاربران بیشتر شده. شرکت‌های سازنده نیز با افزودن برنامه و امکانات ویژه به محصولات خود سعی در جلب رضایت مصرف کنندگان و گرفتن نبض بازار در دست خود هستند. ال جی یکی از این شرکتهای معتبر و پرطرفدار جهانی است که محصولات خود را پیوسته ارتقاء می‌دهد. در این مقاله قصد داریم با بررسی فناوری AI DD در ماشین لباس شویی ال‌ جی شما را با این تکنولوژی بیشتر آشنا کنیم.


فهرست مطالب


فناوری AI DD در ماشین لباس شویی ال‌جی چیست؟

فناوری AI DD ال جی برای بهینه ترین شستشو ماشین لباسشویی، با استفاده از هوش مصنوعی و ۲۰ هزار قطعه که اطلاعات مربوط حجم لباس و یا ظرافت آنها را جمع آوری و برنامه استاندارد را اعمال می‌کند.

ماشین لباسشویی با فناوری AI DD با عملکردی قوی کاملا بی صدا کار خواهد کرد. در فناوری AI DD ال جی از طریق اتصال به وایفا میتوانید ماشین لباسشویی را در هر کجا و در هر زمان تحت کنترل داشته باشید.

فناوری AI DD چگونه کار می کند؟

فناوری AI DD  با استفاده از هوش مصنوعی به صورت کاملا خودکار البسه‌ها را وزن می‌کند، این فناوری حتی جنس و تعداد لباس‌ها را در هنگام ورود به طور خودکار تشخیص می‌دهد. ماشین لباسشویی ال جی با استفاده از هوش مصنوعی و حسگرهای پیشرفته علاوه بر آنکه جنس پارچه و لباس‌ها را تشخیص می‌دهد، آنها را آنالیز کرده و این قابلیت را دارد که حساسیت البسه‌ها را شناسایی کند بر اساس معیارهای به دست ‌آمده مناسب‌ترین و بهینه‌ترین برنامه را ارائه می‌دهد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی را بخوانید.

این مطلب را از دست ندهید
بررسی طراحی تلویزیون های شیائومی + بررسی نکات مهم هنگام خرید تلویزیون شیائومی

بررسی برنامه‌های ماشین لباس شویی هوشمند ال جی

در این بخش از بررسی فناوری AI DD در ماشین لباسشویی ال‌ جی به بررسی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی الجی می پردازیم:

ماشین لباسشویی هوشمند ال جی که دارای فناوری AI DD می‌باشد قبل از آنکه فرایند شستشو را شروع کند با  آنالیز اطلاعاتی که جمع آوری کرده بهترین و بهینه‎ترین برنامه شستشو را شروع می‌کند. با فناوری AI DD در ماشین لباسشویی ال جی دیگر نگران خراب شدن بافت البسه‌ها و یا تغییر رنگ آنها نباشید.

لباس شویی هوشمند ال جی

بهینه‌ترین برنامه‌های شستشو مناسب برای انواع پارچه‌ها در حافظه هوشمند ماشین لباسشویی از قبل جاسازی و تعبیه شده‌اند. نکته جالب درباره فناوری AI DD آن است که با این تکنولوژی نیازی به انتخاب برنامه شستشو ماشین لباسشویی نیست، دستگاه کاملا اتوماتیک این کار را انجام میدهد.

هوش مصنوعی در فناوری AI DD ماشین لباس شویی ال جی

فناوری AI DD  یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های ال جی است که لباسشویی هوشمند با کمک هوش مصنوعی مناسب‌ترین شستشو را ارائه می‌دهد. با کمک فناوری AI DD  دیگر نیازی به استفاده از برنامه‌های ساده و پیشفرضی که به بافت لباس‌ها آسیب می‌زنند نیست. ماشین لباسشویی هوشمند ال جی با سنسورهای هوشمندی که دارد یک شستشو دقیق و بدون نقص را انجام می‌دهد. همچنین شما با این تکنولوژی در استفاده از منابع به طور چشمگیری باعث صرفه جویی شده و هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد.

ماشین لباس شویی هوشمند ال جی

جالب است بدانید که فناوری AI DD   تنها در ماشین لباسشویی ال جی تعبیه شده. این فناوری با سالها تجربه در زمینه ساخت لوازم خانگی برای راحتی بیشتر مصرف کنندگان ساخته و طراحی شده که به شدت طرفداران زیادی دارد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین لباس شویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های سامسونگ آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون سامسونگ را بخوانید.

لباس شویی هوشمند ال جی

اگر شما از ماشین لباسشویی هوشمند ال جی استفاده می‌کنید حتما متوجه آن شده‌اید که عمر الیاف لباس‌های شما بیشتر شده . در این تکنولوژی علاوه بر آنکه لباس‌ها کاملا تمیز می‌شوند به بافت آنها نیز آسیبی وارد نمی‌گردد.

این مطلب را از دست ندهید
راهنمای خرید آسیاب برقی + معرفی ۵ نکته‌ی مهم که در هنگام خرید آسیاب برقی باید به آن توجه کنید

حافظه ماشین لباس شویی هوشمند ال جی

در ماشین لباسشویی هوشمند ال جی علاوه بر انکه برنامه‌هایی برای انواع باف الیاف در کارخانه جاسازی شده، این ماشین لباسشویی با کمک هوش مصنوعی فناوری AI DD  در حافظه خود برنامه‌هایی که بیشتر استفاده شده‌اند را ذخیره میکند. همچنین شما با کمک این ماشین لباسشویی میتوانید مدت زمان شستشوی ماشین لباسشویی را کاهش دهید در حالی لباس‌ها با همان کیفیت قبل شسته خواهند شد.

راهنمای خرید ماشین لباس شویی ال جی ۲۰۲۲

ماشین لباسشویی از جمله لوازمی است که در بیشتر خانه‌های امروزی وجود دارد و با خصوصیت و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند. تولیدکنندگان این ماشین‌ها با تغییر مداوم شکل و اجزای داخلی آنها سعی دارند از هر نظر تولید خود را کامل‌تر کنند. توصیه می‌کنیم ظرفیت ماشین لباسشویی را مطابق با تعداد افراد خانواده و مقدار لباس‌های کثیف در هر هفته انتخاب کنید.

۱- ظرفیت لباس شویی ال جی

با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان لباس‌های قابل شستشو در هر بار ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید. مسلما میزان پولی که برای خرید این دستگاه در نظر می‌گیرید یکی از عوامل مهم تعیین‌کننده در انتخاب آن است.اما باید توجه داشته باشید که با کمی بیشتر کردن این مبلغ، می‌توانید گزینه بهتری بدست آورید. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین لباس شویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین ظرفشویی های ال جی آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله  راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

۲- نوع درب لباس شویی ال جی

ماشین‌هایی که دربشان در قسمت جلوی آنها قرار دارد بسیار کمتر از ماشین‌هایی که درب آنها در قسمت بالا است آب مصرف می‌کنند. بعضی از انواع ماشین‌های لباسشویی با درب از جلو فقط به اندازه ۳۳ درصد دیگر ماشین لباسشویی‌ها مصرف آب دارند. پس به میزان مصرف آب دستگاه هم توجه کنید. شست‌وشو در ماشین‌های درب از جلو نیز بهتر انجام می شود.

این مطلب را از دست ندهید
معرفی انواع قابلمه + راهنما خرید سرویس قابلمه چدن و گرانیت و نکاتی که باید بدانیم

۳- برنامه‌های شست‌وشو

وجود برنامه های متنوع در ماشین لباسشویی به شما اجازه می‌دهد که برنامه شست‌وشو را متناسب با نوع و جنس لباس‌ها انتخاب کنید و نتیجه بهتری نصیبتان شود.

بعضی از دستگاه‌های جدید، مانند ماشین‌های لباسشویی ال‌جی، علاوه بر برنامه‌های از پیش تعیین شده، این امکان را برایتان فراهم می‌آورند که به دلخواه خود برنامه‌ای را برای شست‌وشو تنظیم یا دانلود کنید. در صورتی که توانایی و حوصله چنین کاری را دارید، بدانید که خرید این دستگاه‌ها خالی از لطف نیست.

۴- امکانات ویژه لباس شویی ال جی

توجه کنید که ماشین لباسشویی چه امکاناتی را برای شست‌وشو به شما می دهد. شست‌وشو با آب سرد، شست‌وشو با درجه حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه از جمله امکانات مفیدی هستند که می‌توانند در کاهش مصرف انرژی مؤثر باشند.

۵- استاندارد بودن و برچسب انرژی

اولین و مهمترین نکته در انتخاب ماشین لباسشویی توجه به استاندارد بودن و رتبه برچسب انرژی آن است. این دستگاه در هفته حدود یکی-دو بار استفاده می‌شود و حداکثر مصرف آن حدود ۳۵ کیلو وات ساعت است.

لباس شویی هوشمند ال جی

بیشتر این انرژی برای گرم کردن آب مصرف می‌شود. به این ترتیب، هنگام خرید این وسیله توجه به برچسب انرژی بسیار مهم است.

۶- ورودی‌های آب سرد و گرم

اگر محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی شما به شیر آب گرم نزدیک است، پیشنهاد می‌کنیم دستگاه‌های دارای دو ورودی آب (اصطلاحا دارای دو شیر) را بخرید. اگر برای شست‌وشو در این گونه ماشین‌ها دمای بالایی نیاز باشد، مقداری از آب گرم از طریق شیر تأمین و در نتیجه انرژی کمتری مصرف می‌شود. در غیر این صورت، المنت دستگاه به تنهایی باید دمای مطلوب آب را تأمین کنید.

۷- سرعت خشک‌کن لباس شویی ال جی

سرعت خشک کن که با واحد دور در دقیقه مشخص می شود از دیگر مشخصه ها یک ماشین لباسشویی است.اگر برای خشک کردن لباس‌ها محدودیت دارید یا ترجیح می دهید که آنها را به صورت نیمه خشک یا خشک از لباسشویی خارج کنید، بهتر است ماشین لباسشویی با دور خشک کن بیشتر انتخاب کنید.

این مطلب را از دست ندهید
چند ایده کاربردی و پول ساز برای کار در منزل

۸- قیمت خرید ماشین لباسشویی ال جی

احتمالاً مهم‌ترین نکته این است که برای خرید لباسشویی جدید چقدر می‌خواهید هزینه کنید! مسلماً هزینه اولیه خرید لباسشویی گران‌قیمت‌تر، بیشتر خواهد بود؛ اما لباسشویی‌های گران‌تر معمولاً از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

لباس شویی هوشمند ال جی

بنابراین از آنجایی‌ که احتمال مشکل پیدا کردن آن‌ها کمتر خواهد بود، هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها نیز کمتر است و کارآمدتر خواهند بود. در نتیجه در هزینه‌های آب، انرژی و مواد شوینده نیز صرفه‌جویی خواهد شد. بنابراین هنگام خرید، طول عمر لباسشویی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

۹- ضمانت و خدمات پس از فروش

این که چه ماشین لباسشویی از همه بهتر است سؤالی است که در مود هیچ وسیله برقی نمی‌توان به طور قطعی به آن پاسخ داد. آن هم در حالتی که وسایل برقی حتی در اولین روز استفاده خود با احتمال خرابی روبه رو هستند! اما نکته قابل توجه در این زمینه مدت زمان ضمانت و نوع خدمات پس از فروش است.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید لباسشویی ال جی آشنا شدید. همچنین ازفناوری AI DD آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چرا درب ماشین لباسشویی ال جی بسته نمی‌شود؟

بسته نشدن درب ماشین لباسشویی علل مختلفی دارد. ممکن است مشکل از زبانه‌ی درب، میکروسوئیچ یا لولا باشد. لباس‌های داخل ماشین را چک کنید و سعی کنید درب را محکم ببندید. اگر درب بسته نشد حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی ال جی لباس ها را خوب نمی‌شوید؟

ممکن است بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی لباس داخل دستگاه گذاشته باشید یا برنامه‌ی مناسبی را انتخاب نکرده باشید. یکی دیگر از علت‌ها می‌تواند مقدار شوینده باشد. مقدار شوینده را باید متناسب با میزان لباس و نوع آن در ماشین بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا