دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

چند سال اول زندگی کودک نقش مهمی در شکل گیری شخصیت او دارد. به همین دلیل دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر بچه یا دختر بچه ها، باید با توجه به جنسیت آن ها و متناسب با روحیات آن ها انجام شود. طراحی اتاق خواب کودک پسر یا دختر در رشد و ساختار شخصیتی کودک نقش بسزایی دارد. طبق گفته ی روانشناسان نوع رنگ ، چیدمان اتاق و وسایل جانبی داخل آن بر میزان خلاقیت و بروز استعدادهای نهان کودک، بسیار تاثیر گذار هستند. با انتخاب درست وسایل و چیدمان متناسب با فضای هر اتاق می توان ساختاری جدید به اتاق بخشید.


فهرست مطالب


جنسیت کودک در طراحی اتاق خواب بسیار مهم است. به عنوان مثال هنگام طراحی و برنامه ریزی برای دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه ها، به دلیل روحیه ی پر جنب و جوش آن ها، بهتر است از رنگ های روشن و انرژی زا استفاده کرد. اکثر کودکان پسر بسیار کنجکاو و پر انرژی هستند و قطعا طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک پسرانه کار بسیار دشواری خواهد.

توجه به ایمنی در طراحی اتاق خواب کودک پسرانه

یکی از مکان های تاثیرگذار بر حالات روحی و عاطفی کودکان، اتاق خواب آن ها است. توجه به دکوراسیون داخلی و ایمنی در طراحی اتاق خواب کودک پسرانه از نظر روانشناسان کودک ، اهمیت ویژه ای در رشد و سلامت فکری کودکان دارد. در نتیجه کوچکترین جزئیات از نوع اتاق تا محل قرار گیری وسایل مختلف، می تواند تاثیر مستقیم بر روحیه ، شادمانی ، ویژگی های روانی و رشد و سلامت فکری کودک داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

کودکان پسر در حالت عادی بسیار کنجکاو و پر انرژی هستند که باید این انرژی را تخلیه کنند. اکثر آن ها به ایده های قهرمانانه علاقمند هستند و همین باعث می شود فعالیت زیادی داشته باشند. بنابراین بهتر است هنگام برنامه ریزی برای دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه ها ، علاوه بر رنگ های شاد و پر انرژی به طراحی محیطی ایمن برای آن ها نیز توجه شود. هنگام خرید وسایل برای دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر باید حتما به نکات ایمنی، راحتی، سادگی و کاربردی بودن آن ها توجه کرد. گذاشتن حفاظ برای پریزهای برق، پنجره ها و استفاده نکردن از پرده های بلند از نکات ایمنی مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک پسرانه است که باید رعایت شود. پرده های کرکره ای از نظر ایمنی برای اتاق خواب کودکان پسر گزینه ی بهتری است؛ زیرا امکان آویزان شدن از آن وجود ندارد.

قرار دادن محیطی ایمن در دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر بچه ، به کودک آزادی عمل برای تخلیه ی انرژی و انجام کارهای خلاقانه را می دهد. دکوراسیون و طراحی اتاق خواب کودک پسر باید به گونه ای باشد که کودک بتواند از آن انرژی مضاعف بگیرد و به وقت گذرانی در اتاق خود اشتیاق نشان دهد. هنگام طراحی اتاق خواب کودک پس خود باید به فکر ایجاد محیطی جذاب و خلاق که کودک را به سمت خلاقیت های ذهنی سوق می دهد، باشید.

نکات مهم در طراحی اتاق خواب کودک پسرانه

با توجه به روحیه ی لطیف و حساس کودک و نیازهای ویژه ی او در دوره ی کودکی ، قبل از انتخاب نوع طراحی اتاق خواب کودک پسرانه، باید اول اتاقی که از روشنایی و نورگیری و … متناسب با روحیات کودک است، انتخاب کرد.

جدا از ایمن بودن وسایل و دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر بچه که در اولویت اول قرار دارد، این باور که همزمان با رشد بچه وسایل او نیز رشد می کنند، اهمیت آشنایی با وسایل مورد نیاز کودکان در رده های سنی مختلف را پر رنگ تر می کند. لذا باید به کاربردی و متناسب بودن وسایل با سن و سال کودک توجه کرد.

درباره ی رنگ در طراحی اتاق کودک بهتر است بدانید که اولویت با سلیقه، نظر و علاقه ی خود کودک شما است. بنابراین هنگام انتخاب رنگ در طراحی اتاق خواب بچه ها ، فرزند خود را در انتخاب رنگ مورد علاقه اش آزاد بگذارید. می توانید هنگامی که می خواهید انتخاب رنگ اتاق را در طراحی اتاق خواب بچه به فرزندان خود بسپارید، محدوده ای از رنگ ها را برای آن ها مشخص کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

استفاده از قوه ی تخیل و ابتکار در دکوراسیون اتاق خواب پسر بچه ها در شکوفایی استعدادها و مهارت های آن ها نقش بسزایی دارد. ذهن کودک تاثیر پذیر از محیط اطراف است و کودک از چیدمان و تِم اتاق نیز می تواند برای پرورش و ظهور مهارت های جدید تاثیر بگیرد.تِم های ماجراجویی و جهانگردی، کودک را با کشورهای مختلف و امکانات متنوع آشنا می کند. تم ماشین، هواپیما و ساختمانی کودک را به ساخت و سرهم بندی کردن وسایل مختلف علاقمند می کند. استفاده از آینه ی قدی در طراحی اتاق خواب کودک پسر و حتی وجود یک تخته وایت بورد با ماژیک های رنگی، نه تنها بر زیبایی اتاق کودک می افزاید بلکه می تواند بهترین سرگرمی برای کودک باشد.قرار دادن فضایی برای استراحت کودک، مشخص کردن فضای بازی، رعایت ارگونومی لوازم و … از جمله نکات مهم و کلیدی است که در طراحی اتاق خواب کودک پسر بهتر است رعایت شود.در دکوراسیون اتاق خواب کودک پسر بچه مرتب نظرات او را پرسید و سعی کنید حتی الامکان اتاق را طبق سلیقه و راحتی خودِ کودک، طراحی کنید.

این مطلب را از دست ندهید
دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

تاثیر دنیای مدرن بر دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بزرگسال

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بزرگسال

طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بزرگسال کمی متفاوت است و شما باید هم در انتخاب المان ها و هم رنگ ها توجه کنید تا این طراحی و دیزاین به بهترین شکل به پایان برسد. توجه کنید که نظر فرزند برای این طراحی و دیزاین بسیار با اهمیت است و نباید به تنهایی تصمیم بگیرید.

یکی از مواردی که به شدت در سبک دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بزرگسال تاثیر می‌گذارد، اتفاقات دنیای مدرن است. در بین جوانان به خصوص پسران بالای ۱۶ سال، مد و فشن غربی تاثیرگذار ترین عامل بر روی سبک سلیقه‌شان است. علی الخصوص در دنیای مدرن امروز که تکنولوژی و شبکه‌های مجازی اخبار جهان را سریعا منتقل می‌کند.

از همین رو، می‌توان مهم ترین موارد تاثیر گذار بر سبک دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بزرگسال را ترندهای جهانی مانند رنگ سال، برترین خواننده سال، کالکشن جدید برندهای خارجی، مسابقات ورزشی بین المللی مانند جام جهانی و… برشمرد. در اینجا نکته ای که حائز اهمیت است این است که برخی از این ترند ها با فرهنگ ما سازگاری ندارند و یا اثرات روحی روانی منفی در بین جوانان باقی می‌گذارند. از همین رو در انتخاب سبک دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بزرگسال باید موارد دیگری را به جز علایق موقتی نیز در نظر گرفت.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

طراحی دیوار اتاق خواب پسرانه بزرگسال

با وجود آنکه در دنیای امروز دیگر بحث‌های کلیشه ای جنسیتی کمرنگ شده‌اند، اما باید قبول کنیم که دختران و پسران به خصوص در دوران بزرگسالی روحیات متفاوتی دارند. از همین رو، روح و ذهن آن‌ها رنگ‌های متفاوتی را می‌پسندد. به طور کلی در طراحی دیوار اتاق خواب پسرانه بزرگسال بهتر است از رنگ های گرم و یا کاغذ دیواری با طرح های پر تحرک استفاده کنید.

کاغذ دیواری مورد استفاده در دیوار اتاق خواب پسرانه بزرگسال بهتر است از بین سبک های روستیک انتخاب شود. همچنین می‌ توانید از پوستر دیواری با طرح‌های ماشین، ورزشی، کوهستان و موارد مشابه که حس مردانگی را در پسران تقویت می کند استفاده کنید. با توجه به ذات پسرانه و ماجراجویی که درون آن‌ها قرار دارد، طرح‌هایی مانند نقشه جهان و سیارات نیز چه به صورت کاغذ دیواری و چه به صورت نقاشی بر روی دیوار از دیگر گزینه‌های مناسب برای اتاق خواب پسرانه بزرگسال است. استفاده از این سبک طرح ها باعث می شود پسران انرژی بیشتری داشته باشند و همچنین بهتر با جامعه و طبیعت ارتباط برقرار کنند.

مقداری رنگ و کاغذ دیواری اضافه کنید

من عاشق ترکیب کاغذ دیواری و پوشش با رنگ آبی تیره پررنگ در این طرح اتاق خواب پسرانه هستم. به نظر سرگرم کننده و مدرن است، اما هنوز حال و هوای کلاسیکی در خود دارد که به اندازه کافی بالغ به نظر می رسد و می تواند برای یک پسر از بیست سالگی تا دانشگاه استفاده شود. رنگ آبی پررنگ بر یک پالت خنثی با مقدار زیادی سفید، سیاه و خاکستری.یک دیوار برجسته پشت تخت که دارای نقاشی دیواری از انواع کفش است، طرحی فوق العاده سرگرم کننده به این اتاق خواب پسرانه می دهد. این تابلو شخصیت می افزاید و از منافع صاحب آن صحبت می کند. نقاشی دیواری مدرن نیز به خوبی منعکس کننده زیبایی است. وسایل رنگی غیر سنتی نیز به این فضا جذابیت بیشتری می بخشد. قفسه بندی را در دو طرف تخت اضافه کنیدافزودن مقداری قفسه به اطراف تخت احساس راحتی بیشتری می دهد و محل تخت را به عنوان نقطه کانونی اتاق تقویت می کند. همچنین این یک راه واقعا راحت برای استفاده از فضای اتاق خواب است.در اتاق زیر، قفسه های تعبیه شده حسی کاملا سفارشی به فضای تخت می دهد. با قرار دادن میز در قفسه داخلی، فضای کوچک را بسیار کاربردی تر می کند. این اتاق همچنین دارای یک حس وینتیج کمی صنعتی است، با چراغ های قفس، دیوار آجری پشت تخت، و علامت حروف غول پیکر.اتاق خواب های دوران کودکی فضاهای مقدسی هستند که به بچه های کوچک کمک می کند لذت داشتن یک اتاق مخصوص به خود را کشف کنند و مکانی را برای آنها فراهم می کند تا خاطرات پاک نشدنی را برای تمام عمر بسازند. اتاق یک پسر باید شبیه پسری باشد که در آن زندگی می کند، طوری طراحی شده باشد که با علایق در حال تغییر او سازگار باشد و متناسب با شخصیت و نیازهای او باشد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

با تخته پین سفارشی اتاق را شخصی سازی کنید

این مطلب را از دست ندهید
بهترین دکوراسیون منزل مناسب زنان باردار

فضا را متناسب با آنها تنظیم کنید. یک تخته پین پارچه ای سفارشی به آنها مکانی برای نشان دادن تیپ شخصیتی خود می دهد، جایی که می توانند هر چیزی را که باعث خوشحالی آنها می شود سنجاق کنند. از پوسترهای موسیقی و عکس های خانوادگی گرفته تا تقدیرنامه های مدارس، این برای آنها گامی است برای جشن گرفتن برای آنچه برایشان مهم است. برای اطمینان از مطابقت تخته با دکور از پارچه انتخابی خود استفاده کنید. به سادگی پارچه را محکم به دور یک قاب چوبی بکشید و منگنه ها را محکم بزنید. این ایده برای هر سن و سلیقه ای مناسب است.

از یک تناژ رنگ پر جنب و جوش استقبال کنید

آن را با سایه های آبی و خاکستری سنتی به عنوان پس زمینه بی خطر طراحی نمایید و سرتاسر آن را یک رنگ شاد بزنید همانطور که می دانید ترکیب رنگ در دکوراسیون خانه و اتاق بسیار مهم است. در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره، اگر دو پسر دارید و تخت آنها مشترک است از یک تخت دو طبقه استفاده کنید و فضای اتاق را با سلیقه و هماهنگی هر دو چیدمان کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

گزینه های اضافی نشستن را بیفزایید

صندلی راحتی یا صندلی کیسه ای برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جوان ضروری است. آخرین کاری که آنها دوست دارند انجام دهند، پاتوق کردن با دوستانشان در اتاق نشیمن است، چون در هر پنج دقیقه خواهر و برادر و والدین در آنجا راه می روند. پناهگاه خصوصی خودشان را فراهم نمایید و صندلی ها را  از جمله صندلی راک را برای ایجاد فضایی اجتماعی در اتاق بگذارید.

با طرح های راه راه بزرگ شوید

برای یک طرح آرام و بالغ برای اتاق خواب پسرانه، آن را با ظاهر کلاسیک مدرسه شبانه روزی اشتباه نگیرید. یک تختخواب فرفورژه باید کانون توجه اتاق باشد و با کاغذ دیواری راه راه در رنگ های سبک لباس مدرسه لطیف شود.روکش چوبی شیک به شما کمک می کند که بزرگی بیستری را در فضای اتاق احساس نمایید و با رنگ زدن دیوارها اتاق را به روز کنید – در هر زمان که لازم باشد. این سبک جوان شما را از همان سالهای ابتدایی تا زمانی که آماده ترک خانه است، می بیند.

برای خرید وسایل به متراژ فضای در دسترس هم توجه داشته باشید و سعی کنید تخت خواب و سایر وسایل مانند فرش اتاق خواب پسرانه یا پرده اتاق خواب پسرانه را مطابق با سبک و تم رنگی اتاق و متراژ آن خریداری نمایید.اما جالب است بدانید که برای پسرها بیش از اینکه تخت خواب و کمد اهمیت داشته باشد ، وسایلی که در اتاق به عنوان دکوری یا وسیله بازی وجود دارد اهمیت دارد.به عنوان مثال پسرها حتی ترجیح می دهند تخت خواب ساده تر و ارزان تری داشته باشند و در عوض یک شلف یا طبقه پر از شخصیت های کارتونی مورد علاقه خود مانند سوپر من و بن تن و… داشته باشند.اگر فرزند شما هم جزو همین دسته است با او در خرید مسائل مخالفت نکنید و سعی کنید فضای اتاق را طوری ترتیب دهید که تمایل به ماندن در اتاق خواب خود را داشته باشد.در کنار تمام وسایلی که مورد علاقه او هست، میز تحریر و کتابخانه هم قرار دهید و او را به انجام تکالیف مدرسه و مطالعه ترغیب کنید . با انجام تمام این عوامل هم شما به خواست او احترام گذاشته اید و هم آن ها در پاسخ به محبت شما روند تحصیلی و تربیتی بهتری را در پیش می گیرند.از عوامل مهم و تاثیر گذار در اتاق خواب پسرانه مدل تخت خواب آن ها است و با توجه به روحیات پسرها و تنوع سلیقه آن ها و البته بودجه خانواده ها، تنوع تخت خواب پسرانه در بازار بسیار زیاد است و شما می توانید به راحتی مدل مد نظر خود را پیدا کنید و در اتاق خواب فرزندتان قرار دهید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

اتاق پسرانه شیک

اتاق پسرانه یک حریم شخصی و خصوصی برای اوست که می تواند دورهمی های دوستانه و کوچک خود را آنجا برگزار کند به همین خاطر دکوراسیون اتاق خواب پسرانه اهمیتی زیادی برایشان دارد تا بیشترین استفاده و کارایی را از این اتاق خواب کسب نمایید به همین خاطر باید یک طراحی و دیزاین شیک برای آن در نظر گرفت. پسران در این سن به جایگاهی رسیده اند که قدرت تصمیم گیری درست و منطقی را داشته باشند به همین خاطر می توانند برای اتاق خواب پسرانه شیک خود بهترین نظرات را ارائه دهند تا طراحی آن با توجه به نیاز و سلیقه آنها انجام شود؛ با استفاده از این روش اتاق خواب به ایده آل ها و نیازهای او نزدیک تر می شود. اتاق پسرانه شیک علاوه بر زیبایی باید کاربرد فراوانی داشته باشد بنابراین در هنگام طراحی دکوراسیون آن باید به سراغ المان ها و تجهیزاتی بروید که برای افراد کاربرد فراوانی دارد؛ پسرها علاقه ای به وسایل دکوری و تجملاتی خیلی ندارند و بیشتر علاقه مند به وسایل کاربردی مثل وسیله بازی و ورزشی هستند.

این مطلب را از دست ندهید
دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

اتاق خواب پسرانه لاکچری

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه لاکچری به عنوان یکی از پر تقاضا ترین و پرطرفدار ترین طراحی ها شناخته شده است که زیبایی و جذابیت بی نظیری دارد و علاقه مندان به این طراحی خیلی بیشتر هستند زیرا همیشه دکوراسیون لاکچری و لوکس برای افراد جذاب و جدید بوده است و از آن استقبال کرده اند. برای اتاق خواب پسرانه لاکچری می توانید به سراغ رنگ های ترکیبی و شاد بروید که هم با سلیقه تان بیشتر همخوانی دارد و هم موجب زیبایی هر چه بیشتر اتاق خواب می شود، پس از انتخاب رنگ باید تمامی المان ها و تجهیزات اتاق خواب را با توجه به این رنگ ها خریداری نمایید.سعی کنید که یک یا دو صندلی یا پاف زیبا برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه لاکچری در نظر بگیرید با ای کار جای بیشتری برای نشستن افراد وجود دارد. یک نورپردازی خاص و شیک در اتاق خواب ایجاد کنید این نورپردازی باید ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی باشد تا افراد بتوانند حس بهتری از آن کسب کنند؛ نور طبیعی زمانی در اتاق خواب ایجاد می شود که یک پنجره و نورگیر خوب در اتاق خواب وجود داشته باشد و نور مصنوعی هم زمانی ایجاد می شود که نور مخفی و غیر مخفی به صورت اصولی در اتاق پسرانه طراحی شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دونفره

اتاق خواب مدرن یکی از زیباترین و بهترین سبک ها برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دونفره است که امروزه تقاضا برای طراحی و اجرای آن بسیار افزایش یافته است زیرا هم بسیار ساده و کاربردی است و هم با کمترین هزینه می توان این طراحی را انجام داد به همین خاطر برای زیبایی و سادگی اتاق خواب پسرانه دونفره خیلی ها به سمت این طراحی می روند. برای خرید سرویس خواب بهتر است به سمت رنگ های روشن و تخت های بدون تاج و خلوت بروید تا وجود دو تخت در اتاق خواب موجب شلوغی اتاق خواب نشود، برای پتو و بالش ها نیز بهتر است به سمت رنگ های ترکیبی بروید مثلا رنگ های سفید و طوسی، آبی و طوسی، زرد و طوسی بهترین ترکیب رنگ ها به شما می روند که طرفداران زیادی دارند. برای خرید المان های دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دونفره باید توجه کنید که این المان ها با توجه به به رنگ دکوراسیون سرویس خواب تهیه شود تا هارمونی خوبی در اتاق خواب پسرانه دیده شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

طراحی اتاق خواب پسرانه جوانان

پسران جوان و نوجوان تمایل دارند تا بیشتر ساعات روز خود را در اتاق خواب سپری کنند از آن جا که اتاق خواب فضایی مناسب برای انجام دادن فعالیت های روزمره و انجام کارهای شخصی است بنابراین بهتر است در هنگام چیدمان وسایل خواب و طراحی اتاق خواب پسرانه حساسیت لازم را به خرج دهید تا بتوانید دکوراسیونی شیک و زیبا را در اتاق خواب فرزند خود پدید آورید. برای داشتن دکوراسیونی زیبا و متفاوت در اتاق خواب پسرانه بهتر است از رنگ های گرم و پر انرژی و وسایل زیبا و مدرن استفاده کنید.

کاربرد گرافیتی (نقاشی دیواری)

گرافیتی، نوعی نقاشی خیابانی است که قدمت آن به چند قرن قبل برمی گردد. از دهه ۱۹۷۰ ، دیوار نویسی به یک هنر تبدیل شد و بسیار گسترده شد. شاید پسر شما هم به نقاشی و طراحی روی دیوار علاقه داشته باشد. در صورتی که پسرتان به این هنر علاقمند است، می توانید یکی از دیوارهای اتاق خواب را گچ کنید، یا آن را بدون رنگ و گچ بگذارید (اگر آجری است) و از او بخواهید خودش آن را نقاشی کند. برای یک نوجوان، لذت بخش است که استعداد و خلاقیتش را در اتاق خود نشان دهد و این دیوار طراحی شده او را بسیار خوشحال می کند.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

طرح های هندسی جذاب

اتاق خواب پسرانه می تواند سرشار از شور و هیجان باشد که برای این هدف، می توانید از نقش ها و طرحهای هندسی در انواع مختلف و در هر بخشی استفاده کنید. یکی از این بخش ها، می تواند دیواری باشد که به چهار قسمت متفاوت تقسیم می شود و با رنگ های مختلف رنگ می شود.می توانید یک فرش راه راه را روی زمین پهن کنید و آن را با پرده های مشابه، ست کنید. یک روتختی زیگزاگ روی تخت بیندازید. به کاربردن چنین خطوط  یا اشکال هندسی به اتاق نظم می دهد، که اتاق خواب پسرانه به آن نیاز دارد.

استفاده از رنگ های پسرانه زیبا

نوجوانی، زمان دور شدن از رنگ های بسیار روشن و بچه گانه، در فضای داخلی اتاق خواب است. حتی اگر پسر شما به رنگ های خیلی کمرنگ یا خنثی مثل طوسی یا مشکی علاقه داشت، حتماً به این مساله اهمیت داده و با هوشمندی بخشی از دکوراسیون اتاق را به این رنگ اختصاص دهید.

تجهیزات ورزشی؛ عنصر جذاب طراحی

اگر نوجوان شما عاشق ورزش است، به شما تبریک می گویم، ورزش نه تنها برای سلامتی او مفید است، بلکه هنگام بازسازی یا چیدمان اتاق خواب نیز خیلی به شما کمک می کند. امروزه طراحان، ایده های زیادی ارائه می دهند که می تواند احساسات، شخصیت و روحیات صاحب اتاق را نشان دهد.

این مطلب را از دست ندهید
دکوراسیون داخلی منزل

یک دیوار یا بخشی ورزشی در اتاق خواب پسر خود درست کنید، که بتواند بر علاقه ورزشی پسرتان تأکید کند. می توانید با خیال راحت یکی از دیوارها را با اسکیت بورد، یک جفت راکت تنیس و حتی دوچرخه تزئین کنید، که ایده ای فوق العاده است. همچنین می توانید پوسترهای خاص از شخصیت های ورزشی مورد علاقه پسرتان را به دیوار نصب کنید، البته انتخاب این موارد قطعاً به فرزند شما بستگی دارد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

فضای استقبال و مهمان زیبا

اگر اتاق خواب پسرانه خانه شما، فضای بزرگی دارد و حدوداً بزرگتر از ۱۲ متر است، می توانید قسمتی از اتاق را به بخش دعوت و پذیرایی از دوستان و مهمانان اختصاص دهید. این بخش را با یک مبل شیک و دنج و چند کوسن بزرگ، درست کنید، چند لامپ زیبا با نور ملایم نصب کنید و چند قفسه برای کتاب و لوازم جانبی اضافه کنید. حالا پسر شما و دوستانش می توانند در این اتاق صمیمی و دنج، دور هم جمع شوند.

دکوراسیون اتاق پسرانه نوزاد

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

هنگام انتخاب اتاق نوزاد سعی نمایید اتاق خوابی را که دنج تر و آرام تر است به او اختصاص دهید تا از هیاهوی خانه دور تر باشد تا به خواب او صدمه وارد نشود. برای اتاق پسرانه نوزاد می توانید از رنگ های سنگین در طیف های مختلف مانند آبی استفاده نمایید. رنگ های آبی، سبز، سفید، طوسی و قهوه ای رنگ هایی هستند که برای اتاق خواب نوزادان مناسب است و حس آرامش و انرژی لازم را به اتاق می دهد. دیزاین اتاق خواب پسرانه می تواند ساده اما زیبا باشد. می توانید یک تخت خواب نوزاد همراه کمد لباس و ویترین در رنگ سفید انتنخاب نمایید از رنگ های عنوان شده برای انتخاب چراغ خواب، پرده، فرش، عروسک و لوازم دیگر استفاده نمایید. نقاشی های زیبا روی دیوار می تواند اتاق را زیباتر کند. همچنین می توانید از برچسب هایی با طرح های عروسکی، کارتونی و تصاویری زیبا برای دیوار استفاده نمایید. بهتراست دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با وسایل ساده انجام شود تا با گذشت زمان و بزرگ شدن فرزندتان دکوراسیون اتاق همچنان زیبا باشد و قابلیت تغییرات را داشته باشد. همچنین برای راحتی خودتان در زمانی که نوزاد نیاز به وجود شما در کنارش دارد یک مبل راحت در یک گوشه اتاق قرار دهید.

سوالات متداول

برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب پسرانه باید به چه مواردی توجه کرد؟

بهتر است برای خرید وسایل و چیدمان آنها روحیات و خلقیات فرزند پسر خود را مد نظر قرار داده و از آنها الهام بگیرید زیرا اتاقی که متناسب با سلیقه و روحیات او باشد فضای امن تر و جذاب تری برای او خواهد بود و بهتر است چیدمان طوری باشد که به سبک کلی دکوراسیون‌خانه هم لطمه وارد نکند و متناسب با سن و سال فرزندتان باشد.

اگر بودجه محدودی در اختیار داشته باشیم بهتر است چه سرویس خوابی برای اتاق خواب کودک پسر خریداری شود؟

با توجه به این که پسرها رشد سریعی دارند و مخصوصاً در سن رشد تغییرات ظاهری آنها زیاد است و جثه و قدآنها هر ماه تغییر می کند بهتر است از تخت خواب و وسایلی برای آنها استفاده کنید که تا چندسال بتوانند از آن استفاده کنند تا مجبور به خرید مداوم آنها نباشید.

پرده اتاق خواب پسرانه باید چه طرح و رنگی داشته باشد؟

فرش و پرده اتاق خواب پسرانه باید مطابق تم رنگی اتاق خواب و متراژ و ابعاد فضا و متناسب با سبک کلی دکوراسیون خریداری شده باشد و همیشه برقراری تناسب بین وسایل مختلف زیبایی را چند برابر می کند.

برای خرید وسایل لازم جهت چیدمان دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بیشترین تمرکز باید روی کدام وسایل باشد؟

جالب است بدانید که پسرها به جای توجه به سرویس خواب و کمد، بیشتر به وسایل دکوری و وسایل بازی توجه دارند و بهتر است به جای هزینه زیاد جهت خرید سرویس خواب تمرکز خود را روی وسایلی که برای او جذاب است بگذارید و در عوض یک قفسه پر از شخصیت های محبوب و اسباب بازی های جذاب برای او تهیه کنید.

آیا قرار دادن میز تحریر در اتاق خواب پسرانه ایده مناسبی است؟

بله بهتر است در صورتی که فرزند شما به مدرسه میرود قسمتی از اتاق خواب را به قرار دادن میز تحریر و انجام تکلیفات او اختصاص دهید و بهتر است این فضا به قدری جذاب باشد که از گذراندن وقت و انجام تکالیف در آن قسمت لذت ببرند.

سخن پایانی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب تنها مختص به بانوان نیست، بلکه آقایون به خصوص پسران نوجوان به محیطی امن نیاز دارند. این امر که بیشتر جهت زیباسازی و دیزاین محیط انجام می شود، بر روحیه آنان تاثیر مثبتی می گذارد. بنابراین بیایید با انتخاب یک طراحی مناسب در اتاق خواب، توجه شان را جلب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا