دکوراسیون

انواع دکوراسیون کافه

محیط و دکوراسیون داخلی کافه‌ها نقش خیلی پررنگی را در جذب مشتری ایفا می‌کند. در واقع می‌شود گفت این دکوراسیون داخلی کافی شاپ است که می‌تواند آن‌ را به یک مکان دنج تبدیل کند. حالا اگر شما شغل کافه داری را انتخاب کردید و دنبال اجرای دکوراسیون کافی شاپ برای جذب مشتری بیشتر هستید، در ادامه با ما باشید تا ۵۱ مدل از بهترین دکور کافی شاپ‌ها (مدرن، کلاسیک و سنتی-ایرانی) را به شما نشان بدهیم. وقتی که برای اولین بار افراد وارد کافی شاپ می شوند مهم ترین موردی که توجه آن ها را به سوی خود جلب می کند نورپردازی و تزیینات و دکوراسیون داخلی کافی شاپ است از این رو بهتر است شما در هنگام طراحی کافی شاپ دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید و از ترفندهایی استفاده نمایید که میزان مشتری هایتان افزایش پیدا کنند.


فهرست مطالب


ایده های خلاقانه برای طراحی کافی شاپ

اگر دکوراسیون داخلی کافی شاپ به صورت آرامش بخش و خاص طراحی شود لذت نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی ها برای مشتریان چند برابر می شود از این رو بهتر است صاحبان این مشاغل با دقت بیشتری دکوراسیون کافی شاپ را طراحی کنند و از تزیینات جالب برای جذابیت بیشتر فضای کافی شاپ استفاده کنند.

دیزاین دکوراسیون کافی شاپ مدرن و سنتی

برای دیزاین داخلی کافی شاپ بهتر است قبل از هر چیز ابتدا سبک دکوراسیون داخلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر شما تمایل دارید کافی شاپ تان فضایی کلاسیک داشته باشد بهتر است از دکوراسیون های داخلی سنتی استفاده نمایید و اگر جزء افرادی هستید که به دکوراسیون های ساده و به روز علاقه مند هستید می توانید برای دیزاین داخلی مغازه خود از دکوراسیون مدرن استفاده کنید.


اگر شما تمایل دارید طراحی کافی شاپ مورد تایید و تحسین مشتریان قرار بگیرد بهتر است از اتمسفری خاص و ویژه در کوراسیون داخلی و موقعیت مکانی مغازه خود استفاده نمایید.

همچنین برای داشتن مشتریان بیشتر بهتر است قبل از هر چیز میز و صندلی یا مبلمان مناسبی را برای چیدن در فضای مغازه خود تهیه کنید سپس برای جذابیت بیشتر طراحی کافی شاپ از عکس ها و تابلوهای هنری و نقاشی های خنده دار و جالب استفاده نمایید.بهتر است برای ایجاد فضایی راحت در مغازه تان در کنار صندلی ها، از مبلمان راحتی نیز استفاده کنید زیرا اغلب افراد تمایل دارند نوشیدنی و قهوه خود را در فضایی راحت میل نمایند و هر چقدر مشتری در فضای کافی شاپ احساس آرامش بیشتری داشته باشد ممکن است مدت زمان بیشتری را در فضای کافی شاپ سپری نماید و نوشیدنی های زیادی را سفارش دهد.

دیزاین نورپردازی کافی شاپ

نورپردازی به کار رفته در دکوراسیون کافی شاپ باعث جلب بیشتر مشتری ها می شود. برای دیزاین نورپردازی مغازه کافی شاپ از نورپردازی محیطی و نورپردازی با تاکید بر فضا یا شی خاص و نورپردازی تزیینی استفاده می شود که در نورپردازی محیطی پراکنش نور به صورت یکسان و یکدست در فضای داخلی کافی شاپ انجام می شود.نورپردازی با تاکید بر شی یا فضایی خاص نیز ممکن است روی تابلو و آثار هنری یا مکان خاصی از کافی شاپ تاکید داشته باشد همچنین نورپردازی تزیینی نیز به زیبایی سطوح دیزاین داخلی مغازه تاکید دارد.

خلاقانه دکور کافی شاپ کوچک بیشتر ما حداقل یک مرتبه برای نوشیدن قهوه یا نشستن با دوستان خود دور یک میز به کافی شاپ رفته ایم؛ و حتی بعضی از ما آرزو داریم که کافی شاپ با طراحی خاص خود را داشته باشیم. چیدمان فضای داخلی کافی شاپ برای افزایش سودآوری بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر داخل آن راحت و شیک باشد، هر روزه مشتری های بیشتری را به خود جذب خواهد کرد که دوست دارند در این مکان دنج قهوه خود را بنوشند.

انتخاب سبک چیدمان؛ گام اول در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

احتمالا اولین گزینه ای که به عنوان سبک دکوراسیون دکور کافی شاپ کوچک به ذهن بسیاری از افراد می رسد، سبک مینیمال است!
بله سبک مینیمال به دلیل فضای خالی زیادی که در اختیارتان قرار می دهد و تاکید بر اصل کاربردی بودن، یکی از مناسب ترین گزینه ها خواهد بود. اما در کنار انتخاب سبک کلی، می توانید از اصول دیگر سبک ها هم کمک بگیرید تا فضایی تلفیقی و منحصربه فرد داشته باشید.

پالت رنگ؛ مهم ترین انتخاب در طراحی دکوراسیون کافی شاپ کوچک

رنگ روشن یا تیره؟ از کدام یک برای بخش بزرگی از پالت رنگ دکور کافی شاپ کوچک کمک بگیریم؟ پاسخ سوال این است که هردو می توانند گزینه های خوبی متناسب با میزان دسترسی فضای مورد نظرتان به نور طبیعی باشند. این به چه معنا است؟ اگر کافی شاپ تان دسترسی مناسبی به نور طبیعی دارد، رنگ های روشن با انعکاس نور و رنگ های تیره با جذب آن می توانند فضا را بزرگ تر و عمیق تر نشان دهند. اما اگر دسترسی به نور طبیعی محدود است، بخش بزرگ تر پالت رنگ را به رنگ های روشن اختصاص دهید.

نورپردازی دکور کافی شاپ؛ انتخاب استراتژیک برای کافی شاپ کوچک

این مطلب را از دست ندهید
نکته کلیدی برای چیدمان بهتر منزل

از ارتقای میزان دسترسی فضا به نور طبیعی که بگذریم، به نور مصنوعی می رسیم که اهمیت زیادی در جلوه ی کلی دکور کافی شاپ کوچک دارد. آنچه در این راستا اهمیت زیادی پیدا می کند، روشنایی عمومی و تاکیدی دکوراسیون است. از انتخاب عناصر روشنایی مدرن برای سقف و نورهای نقطه ای یا دیواری برای برجسته کردن دکور دیواری غافل نشوید.

آثار هنری محلی در دکور کافی شاپ کوچک

برای ایجاد فضایی شخصی سازی شده، اضافه کردن عناصر هنری محلی و سنتی یکی از جذاب ترین گزینه های پیش روی شما است. شاید تصور کنید این کار ایده ی خوبی برای یک دکور کافی شاپ کوچک مدرن یا مینیمال نخواهد بود، که در این صورت قراری که در ابتدای این مطلب برای کمک گرفتن از اصول دو یا چندین سبک گذاشتیم را فراموش کرده اید.

دیوارها در دکور کافی شاپ کوچک

فضای عمودی یا همان دیوارهای دکور کافی شاپ کوچک اهمیت زیادی دارند چرا که بدون ایجاد فضایی شلوغ، طراحی داخلی آن را بهبود می بخشند. نوع استفاده ای که از دیوارها می کنید، می تواند در راستای تامین فضای ذخیره سازی بیشتر یا نصب آثار دکوری باشد. شلف های دیواری همان عناصر جذابی اند که برای این کار در اختیار دارید تا شاهد نتایج خارق العاده ای باشید.

انواع دکوراسیون کافه

گالری دیواری در دکور کافی شاپ کوچک

نمی توان از دکور دیواری و استفاده از فضای عمودی دکور کافی شاپ کوچک گفت و اشاره ای به گالری دیواری نداشت. فرقی نمی کند چه سبکی برای دکوراسیون محل کار خود در کافی شاپ انتخاب کرده اید، در هر صورت گالری دیواری می تواند بخش هیجان انگیزی از آن باشد. در مورد انتخاب تصاویر و تعداد آن متفاوت عمل کنید. به عنوان مثال می توانید به جای تعداد زیادی قاب عکس کوچک، دو یا سه قاب عکس نسبتا بزرگ تر با تصاویر انتزاعی یا اطلاعاتی در مورد تاریخچه ی قهوه را انتخاب کنید.

تخته سیاه در دکور کافی شاپ کوچک

رنگ مشکی به شما کمک می کند تا فضایی پیچیده و لوکس خلق کنید. یکی از راه های اضافه کردن این رنگ متفاوت به پالت رنگ دکور کافی شاپ کوچک شما، نصب تخته سیاه روی دیوار یا تکیه دادن به آن است. تخته سیاهی که می تواند برای نوشتن منوی کافی شاپ و یا اطلاعاتی هیجان انگیز در مورد نوشیدنی های مختلف یا مناسبت ها مورد استفاده قرار گیرد

عناصر دکور کافی شاپ کوچک

عناصر دکوراسیون در یک کافی شاپ کوچک اهمیت زیادی دارند چرا که در در صورت نداشتن یک طراحی بهینه، فضایی شلوغ و آشفته را برای ما به همراه خواهند آورد. اما طراحی بهینه تنها عاملی نیست که در انتخاب وسایلی همچون میز و صندلی کافی شاپ نیاز است مورد توجه قرار گیرد، تناسب سبک آنها با سبک کلی دکور کافی شاپ کوچک، رنگ و جنس و ابعاد آنها هم از مواردی اند که در ادامه باید مد نظر قرار گیرند..

سادگی در دکور کافی شاپ کوچک

بهترین راه برای خلق یک دکوراسیون پیچیده، توجه به اصل سادگی است. این سادگی می تواند در تک تک بخش های طراحی داخلی از انتخاب عناصر دکوراسیون تا انتخاب دکور دیواری مورد توجه قرار گیرد. در مورد دکور کافی شاپ کوچک، سادگی اهمیت بیشتری هم پیدا می کند چرا که به ما کمک می کند بدون نیاز به داشتن فضایی بزرگ، یک دیزاین منحصربه فرد خلق کنیم.

سقف در دکور کافی شاپ کوچک

دیوار پنجم یا همان سقف بخشی از دکور کافی شاپ کوچک است که می تواند طراحی داخلی کافی شاپ شما را از رقیبان متمایز کند. انتخاب یک دکور مینیمال برای فضای افقی و عمودی و در ادامه یک دکور جذاب برای سقف، فضایی متعادل و رویایی خلق خواهند کرد. آویزان کردن آثار دکوری از سقف، نصب وسایل روشنایی معلق و یا استفاده از گل ها و گیاهان از جمله ایده های پیش روی شما برای سقف دکور کافی شاپ کوچک تان هستند.

جلوه ای روستیک در دکور کافی شاپ کوچک

شما ممکن است سبک هایی همچون مدرن، مینیمال یا صنعتی را برای دکور کافی شاپ کوچک خود انتخاب کرده باشید، اما فراموش نکنید همچنان جایی برای داشتن جلوه ای روستیک در آن وجود دارد. این جلوه را می توانید با اضافه کردن کتابخانه ی خانگی، میز، صندلی، شلف دیواری و یا قاب عکس هایی چوبی به دکوراسیون آن هدیه دهید.

چطور یک دکور کافی شاپ خوب با کمترین هزینه داشته باشیم؟

نورپردازی: نورپردازی و ورود نور کافی به فضای داخلی کافی شاپ بعد از انتخاب سبک طراحی و دیزاین اهمیت بسیار زیادی دارد. کافی شاپ باید طوری طراحی شود که نور کافی در طی روز وارد فضای شما گردد و در شب نیز براساس نوع سبک انتخابی، نور کافی وجود داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید
وسایل تزیینی اتاق دخترانه

ضمنا تناسب کافی بین نور سرد و گرم وجود داشته باشد. نور سرد برای طول روز به همراه رنگ های روشن باعث زیبایی و روشن شدن کامل فضا خواهد شد و نورهای گرم نیز برای عصر و شب که نور محیط کمتر است، چشم بیننده را اذیت نمی کنند. دقت داشته باشید که حتی زیباترین دکور کافی شاپ هم بدون نورپردازی مناسب هیچ جلوه ای نخواهد داشت.

انواع دکوراسیون کافه

رنگ آمیزی: رنگ آمیزی دکور کافی شاپ با توجه به سبک و همگام با مدل نورپردازی انتخاب می شود. رنگ دیوار، سقف و کفپوش، میز و صندلی و پرده ها همگی باید با دقت انتخاب شوند. رنگ های روشن برای سبک مدرن عالی هستند مثل سفید، زرد روشن، بژ، عاج فیلی، سبز و خاکستری روشن و غیره. رنگ های تیره برای سبک های روستایی، کلاسیک و وینتیج مناسب هستند مثل قهوه ای، آبی تیره، بنفش و غیره که باعث ایجاد رسمیت و حس صمیمیت در محیط می شود.

رنگ گرم هیجان آور و انرژی بخش هستند مثل زرد، قرمز، طلایی، نارنجی و غیره که اشتهای بیننده را هم بیشتر می کند. بسته به نوع سبک و سلیقه مشتریان می توانید ترکیبی از رنگ های مختلف را هم استفاده کنید. دقت داشته باشید که رنگ سقف و دیوارها همیشه غالب و اصلی هستند و میز و صندلی و پرده به عنوان رنگ ثانویه انتخاب می شوند. با توجه به نوع سبک که برگرفته از شناخت کامل نسبت به سلیقه مشتریان می باشد، بهترین رنگ را انتخاب کنید.

کانتر مناسب: کانتر یکی دیگر از اجزای مهم دکوراسیون کافی شاپ است که هم باید از رنگ متضاد با دکوراسیون برخوردار باشد هم نورپردازی خاصی برای آن تدارک ببینید. کانتر کافی شاپ باید به خوبی مشتریان را در اوج شلوغی پوشش دهد. همچنین می توانید منوی کافی شاپ را بر روی این بخش قرار دهید، با گل و گیاه روی آن را تزیین نمایید و آن را به یک بخش کاملا متمایز تبدیل کنید.

از میز و صندلی های متفاوت یا قسمت هایی دنج و خلاقانه برای نشستن های دورهمی استفاده کنید. دیوار خاطرات درست کنید تا هر یک از مشتریان بتواند متنی را به عنوان یادگاری بر روی برگه های کاغذ بنویسد، بخش های VIP با منظره ای خاص و امکاناتی ویژه فراهم کنید تا در دکور کافی شاپ خودنمایی کند. قفسه هایی برای مطالعه کتاب قرار دهید، موسیقی زمینه را فراموش نکنید و اگر بودجه و فضای کافی دارید، موسیقی با اجرای زنده معجزه می کند.

۲۰مورد از تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ:

حتما اقلام مورد نیاز را دسته‌بندی کنید، مثلا قهوه‌جوش جز اقلام ضروریست ولی دستگاه بستنی‌سازی را می‌توان بعدا خریداری کرد. مجموعه آنچه برای راه اندازی کافه با سرمایه کم لازم است را می‌توان در گروه زیر خلاصه کرد:

دستگاه اسپرسو‌سازقهوه‌جوش آسیاب
ترازو (گاهی مشتری تقاضای قهوه خام دارد )شیکر شیر (می‌توان از هم‌زن دستی هم استفاده کرد)
مخلوط کنبلندر
آون تستراجاق، سماور و…
دستگاه ثبت سفارشفنجان و ظروف سرو و آماده‌سازی قهوه و غذا
میز وصندلیدستگاه بستنی ساز

طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن و شیک

مبلمان و صندلی و میزها از مهم ترین وسایل در کافی شاپ هستند و بهتر است در انتخاب این وسایل حساسیت لازم را به خرج دهید و از مبلمان و صندلی های راحت استفاده کنید تا مشتریان در هنگام سرو نوشیدنی دلخواه خود احساس رضایت بیشتری داشته باشند. بهتر است در فضای کافی شاپ در کنار صندلی ها از مبلمان راحتی نیز استفاده کنید.
در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ بهتر است از عناصر تزیینی زیبا و خاصی استفاده کنید تا مشتریان کافه شما را با آن عنصر تزیینی به یاد بیاورند. برای زیباتر کردن دکوراسیون کافی شاپ همچنین بهتر است از عکس ها و تابلوهای هنری با طرح های زیبا و خاص استفاده نمایید. برای زیبایی بیشتر میزها می توانید از انواع مدل رومیزی های خاص و فانتزی استفاده کنید. طراحی منو به صورت خلاقانه و جالب نیز یکی دیگر از انواع ایده هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. طراحی نورپردازی، یکی دیگر از نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و بهتر است از نورپردازی مدرن و متفاوتی در فضای کافی شاپ استفاده کنید.

انواع دکوراسیون کافه

انواع سبک اجرای دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون صنعتی در کافی شاپ

در این نوع طراحی دکوراسیون، بیشتر از رنگ های گرم، از رنگ های سرد استفاده می شود. مانند رنگ هایی در طیف خاکستری و سربی. در این نوع سبک می توانیم از ترکیب عناصر مدرن و قدیمی، فضای جذابی را برای کافی شاپ خود فراهم کنیم.

در این طراحی لوله ها و کابل ها در معرض دید قرار دارد و حتی می توان از دوربین مدار بسته استفاده کرد و نیاز به مخفی کردن آن ها نیست. همچنین برای زیبایی بیشتر این فضا از عسلی ها و لامپ های سنتی تر مانند لامپ ادیسونی استفاده می شود که فضایی زیبا را برای کافی شاپ فراهم می کند.

این مطلب را از دست ندهید
این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

دکوراسیون مدرن در کافی شاپ

در چنین طراحی می توان از رنگ های خنثی و همچنین از قاب عکس های سفید و سیاه و خاکستری استفاده کرد. اگر در چنین دکوراسیونی از نور استفاده درستی شود می تواند پدیده های جدید و زیبایی خلق کند.یکی از مهم ترین نکاتی که باید در کافی شاپ مدرن خود رعایت کنید، ‌سادگی است. سبک مدرن برای سادگی و کارمدی وارد عرصه‌ی دکوراسیون شده است. به همین دلیل توجه به این نکته می تواند سبک مدرن شما را بیشتر نشان دهد.

دکوراسیون سنتی در کافی شاپ

در طراحی چنین دکوراسیونی می توان از صندلی هایی با طرح های چوبی، مبلمان سنتی و فرش های طرح ایرانی استفاده کرد. همچنین استفاده از المان سنتی دیگر مانند پارچه های قدیمی، ماشن تایپ، صندلی های قدیمی و غیره، می تواند زیبایی کافی شاپ شما را دو چندان کند.در طراحی کافی شاپ به سبک سنتی استفاده از از قاب عکس هایی هنری به همراه رنگ هایی با طیف شاد و یا قاب هایی با طرح های قدیمی، می تواند به زیبایی این سبک کمک کند.

دکوراسیون کتابخانه ای در کافی شاپ

در طراحی این دکوراسیون باید به نکاتی چون خوردن قهوه و کتاب خواندن توجه بالایی داشت. ایجاد مکان هایی برای مطالعه در نزدیکی کتابخانه و همچنین سرویس دهی مناسب برای هر نوع قهوه ای اهمیت فراوانی دارد.در طراحی کتابخانه ای می توانید در کنار کتاب، از وسایل بازی فکری برای سرگرمی بیشتر مشتریان خود استفاده کنید. این کار باعث می شود که افراد به هم نزدیک شوند و باعث صمیمیت و گرمی و استقبال مشتری ها شود.در طراحی دکوراسیون کتابخانه ای بهترین کار این است که کتابخانه ها، نزدیک میز و صندلی ها قرار داشته باشد. برای میز های وسط کافی شاپ کافیست زیر میز را به کتابخانه های کوچک اختصاص دهید.

انواع دکوراسیون کافه

دکوراسیون وینتج در کافی شاپ

این سبک دکوراسیون، سبک مورد علاقه و مورد پسند تمام مردم نیست و معمولا در بعضی از کافی شاپ ها یک قسمت را به این طراحی اختصاص می دهند تا اگر مورد پسند کسی بود، بتواند از آن استفاده کند. استفاده از وسایل قدیمی و عتیقه جزئی از این طراحی می باشد.می توان برای این سبک از مبلمان و دکوریجاتی که مخصوص دوره خاصی از گذشته می باشد استفاده کرد، که بهترین مورد برای این دکوری ها وسایلی است که برای دوره‌ی خاصی در ۳۰ یا ۴۰ سال گذشته باشد.

استفاده از وسایل قدیمی یادگاری مادربزرگ و پدربزرگ می تواند برای جلب مشتری بهترین گزینه باشد

دکوراسیون روستیک در کافی شاپ

اسم دیگر این سبک، سبک روستایی است. رکن اصلی در این نوع سبک استفاده‌ و بهره گیری مناسب از المان چوب می باشد. استفاده از گیاهان مختلف و چوب هایی با انواع طیف رنگی قهوه ای در این سبک رایج است.در طراحی این نوع کافی شاپ ها از میزها و صندلی ها و حتی کابینت های چوبی استفاده می شود تا حالت روستایی را بهتر به نمایش بگذارد. برای طراحی بهتر این سبک در کافی شاپ بهتر است از گیاهان گلخانه ای استفاده کرد.برای جلوه دادن کافی شاپ در این سبک بهتر است از صندلی هایی با طرح پارچه ای با برگ های استوایی بزرگ استفاده شود. این سبک بهتر است در کافی شاپ هایی اجرا شود که فضای باز زیادی دارند.

فضای داخلی کافی‌شاپ مدرن

سبک مدرن یکی از سبک هایی است که امروزه در نقاط مختلف جهان مورد استقبال واقع شده است. استفاده از خطوط و سطوح صاف یکی از ویژگی های بارز در این سبک است. اگر قصد دارید این سبک را برای کافی شاپ خود استفاده کنید، باید توجه کنید که به کار بردن پیچیدگی ها، می تواند از زیبایی کافه‌ی شما بکاهد.برای تزئین دیوارها در این سبک، می توانید از تابلوهایی با رنگ های پاستگی و بسیار کمرنگ استفاده کنید. پالت رنگ مناسب برای این سبک رنگ هایی مانند سفید، خاکستری، آبی کمرنگ یا مشکی است.پارچه ها و مواد مناسبی که برای میز و صندلی های این سبک به کار می رود، مخمل یا ابریشم است. همچنین بهتر است برای رنگ میزها از رنگ سفید استفاده کنید تا سادگی سبک شما را بهتر به مشتریان نشان دهد.

فضای داخلی کافی شاپ میانه قرن

منظور از سبک میانه قرن،‌ سبکی است که هم از المان های کلاسیک بهره گرفته و هم از المان های مدرن. این سبک شامل طرح ها و اشکال بسیار متنوعی است. به همین دلیل برای طراحی دکوراسیون داخلی در این سبک، می توانید راحت تر باشید و دستتان بازتر است.برای چیدمان دکوراسیون در این سبک می توانید از مبلمان های راحتی در رنگ های مختلف استفاده کنید. پالت رنگی شما در این سبک،‌ شامل رنگ خاصی نیست اما سعی کنید کمتر از رنگ های تیره استفاده کنید.

انواع دکوراسیون کافه

فضای کافی شاپHygge:   

کلمه‌ی هایگ، یک عبارت به زبان دانمارکی می باشد که مفهوم آن، به راحتی و صمیمیت اشاره می کند. برای تزئینات سبک هایگ بهتر است از عناصری با رنگ های گرم و نشاط آور استفاده کنید تا افراد در بدو ورود به کافی شاپ شما احساس راحتی داشته باشند.سبک هایگ مخصوص افرادی است که به دنبال فضایی مختص خودشان می گردند و دوست دارند در گوشه ای ساکت و به دور از هیاهو، کارهای خودشان را انجام دهند. به همین دلیل در بیشتر کافه ها، فضایی با این سبک تعبیه شده است تا افراد خاص، بتوانند از محیط آن استفاده کنند.برای نورپردازی این سبک، بهتر است از رنگ های گرم استفاده شود تا افراد احساس راحتی بیشتری داشته باشند. استفاده از المان هایی مانند سنگ یا چوب نیز می تواند زیبایی کافی شاپ هایگ شما را بیشتر کند.برای صندلی های این سبک نیز بهتر است از صندلی های راحتی استفاده کنید. همچنین استفاده از کوسن های رنگی بر روی مبل ها یا صندلی های راحتی می تواند ایده‌ی جالبی باشد. پالت رنگی مناسب این سبک می تواند شامل رنگ های خنثی مانند خاکستری یا کرمی باشد.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین دکوراسیون منزل مناسب زنان باردار

روستیک کافی شاپ داخلی

یکی دیگر از سبک هایی که امروزه در بسیاری از کافی شاپ ها، قابل مشاهده است،‌ سبک روستیک است. این سبک در واقع از سادگی و طبیعی بودن فضاهای روستایی بهره گرفته و قصد دارد آرامش آن فضاها را برای مشتریان خود تداعی کند.در این سبک استفاده از المان ها و عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ بسیار متداول است. شما می توانید برای طراحی کافی شاپ خود از یک خانه‌ی قدیمی یا خانه‌ای در یک مزرعه‌ی زیبا، الهام بگیرید.برای تزئینات این سبک می توانید از گلدان های زیادی در قسمت های مختلف کافه استفاده کنید. به عنوان مثال قرار دادن گلدان بر روی طاقچه، در کنار پنجره، بر روی دیوار و در کنار هر میز می تواند احساس خوبی به مشتری شما بدهد. استفاده از المان های چوبی در این دکوراسیون بسیار متداول و البته مهم است. برای میز و صندلی این سبک نیز می توانید از میزهای مخصوص پیک نیک استفاده کنید تا احساس خوبی در افراد مختلف ایجاد شود. برای پالت رنگی این سبک، می توانید از رنگ هایی مانند قهوه ای، کرمی، سبز یا برنز استفاده کنید.

نمای داخلی کافی شاپ وینتیج

یکی از ویژگی های مهم این سبک از دکوراسیون داخلی، استفاده از المان های مربوط به اروپاست. این المان ها دارای طرحی خاصی بودند که شامل گل های ریز، رنگ های روشن و ظروف بسیار ظریف می شد. شما می توانید برای به کار بردن این سبک در کافی شاپ خود از کاغذ دیواری هایی با طرح گل های ریز رنگی استفاده کنید. همچنین برای هر میز، استفاده از دستمال سفره های چهارخانه می تواند احساس خوبی را در مشتری شما ایجاد کند.

برای تزئینات قسمت های مختلف کافی شاپ، از چمدان های چرم قدیمی، ظروف چینی یا ظروف گل سرخ استفاده کنید. همچنین قرار دادن صندوقچه ای قدیمی در گوشه ای از کافه، می تواند سبک وینتیج کافی شاپ شما را بهتر نمایان کند.

دکوراسیون کافه کلاسیک

کلاسیک سبکی است که از سبک سلطنتی ساده تر می باشد و جزئیات بیشتری نسبت به سبک مدرن در آن وجود دارد. اصولا المان های مورد نیاز در این سبک دارای ظرافت و کنده کاری های زیبایی می باشند.در دکوراسیون کافه های کلاسیک معمولا از چوب استفاده می شود. رنگ های مورد علاقه در این سبک اصولا سفید، مشکی و قهوه ای می باشند. کافه های کلاسیک می تواند پاتوق خوبی برای افراد هنرمند و هنر دوست باشد.

سوالات متداول

چه سبک‌های دکوراسیونی برای کافی‌ شاپ مناسب است؟

ممکن است سبک‌هایی مانند راستایی، رترو، صنعتی، مینیمالیستی و … برای کافی ‌شاپ مناسب باشد. انتخاب سبکی که با موضوع و هویت کافی‌شاپتان همخوانی داشته باشد، توصیه می‌شود.

چه نکاتی باید در استفاده از مبلمان دقت کرد؟

استفاده از مبلمان با کیفیت و دوام بالا در دکوراسیون کافی ‌شاپ بسیار مهم است. همچنین، باید مبلمان را با اندازه و فضای موجود هماهنگ کنید و راحتی و آسایش مشتریان را در نظر بگیرید.

آیا تزئینات مانند گل‌ها، تابلوها و لوازم دکوری دیگر نیز مهم هستند؟

بله، تزئینات مانند گل‌ها، تابلوها و لوازم دکوری دیگر به زیبایی و شخصیت کافی ‌شاپ کمک می‌کنند و جذابیت بیشتری به فضا می‌بخشند.

چه سبک‌هایی برای طراحی کافی شاپ مناسب است؟

در طراحی کافی شاپ از سبک‌های سنتی، مدرن، کلاسیک، روستیک و صنعتی استفاده می‌شود که هرکدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند.

چگونه دیزاین کافی شاپ را برای مشتریان جذاب‌تر کنیم؟

استفاده از نورپردازی مناسب، به کار بردن مبلمان راحت و با رنگ‌های آرامش بخش، تزیین دیوار و سقف به روش‌های مختلف و استفاده از کفپوش‌های هماهنگ با تم اصلی کافه می‌تواند فضای کافی شاپ را جذاب‌تر کند

سخن پایانی

دکوراسیون یکی از مهم ترین جنبه‌های محیطی یکی کافی شاپ است که باید حتما اهمیت ویژه ای به آن داد. دکوراسیون فقط یک بار ساخته می‌شود و به سختی می‌توان آن را عوض کرد. زمانی که شما از آجر برای زیبایی دیوار کافی شاپ استفاده می‌کنید دیگر به این آسانی‌ها نمی‌توانید دیوار را تخریب و از رنگ سفید استفاده کنید به همین منظور در اوایل کارتان بسیار دکوراسیون کافی شاپ را جدی بگیرید و بعد از آن مشتری هدفتان را مشخص کنید که دقیقا در مکانی که کافی شاپ زده اید چه نوع مشتریانی را می‌خواهید جذب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا