دکوراسیون

این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

مسلما تزئین دکوراسیون منزل و زیبا جلوه دادن منزل یکی از دغدغه های هر خانه داری است. در این مقاله سعی می کنیم که شما رو با اصول و روش های کم هزینه برای زیباتر کردن دکوراسیون منزلتان آشنا کنیم. شاید خوشبینانه به نظر بیاید اما ما بر این باور هستیم که هرکسی می تواند خانه ای زیبا داشته باشد، حتی اگر بودجه ای بسیار کم برای این کار داشته باشید نیز می توانید خانه ای با وسایل و چیدمان زیبا و منحصر به فرد داشته باشید


فهرست مطالب


نکات و لوازم تزئینی برای دکوراسیون داخلی

قدم اول برای این کار پاک سازی خانه شما از وسایل اضافی و تمیز کردن آن است، همین دو کار ساده تاثیر بسیاری خواهد داشت. حالا به بخش جذاب کار می رسیم! در این مقاله ما راهکارهای مناسبی را ارائه می کنیم تا بتوانید تزیین خانه با وسایل ارزان آغاز کنید. 

این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

ایده های تزیینی در دکوراسیون داخلی خانه

استفاده از وسایل مورد علاقه

شاید وقت آن است که به علایق شخصی خود نگاهی بیاندازید. یکی از بهترین راهکارهایی که می توان در جهت طراحی خانه از آن استفاده کرد، به کارگیری سبک و سلیقه شخصی خود برای اجرای یک طراحی زیبا می باشد.شما می توانید استفاده از وسایلی که تا به امروز از آن ها برای تزئین خانه استفاده کرده اید را فراموش کرده و با استفاده از خلاقیت خود به خلق وسایلی جدید اقدام نمایید.

محل صحیح قرارگیری وسایل تزئینی

امکان استفاده از وسایل و ایده های تزیینی دکوراسیون در هر قسمت از خانه مانند روی میز، لبه پنجره، لبه شومینه شلف های دیواری و غیره وجود دارد.نکته ای که باید به یاد داشته باشید، انتخاب محلی صحیح برای قرارگیری این گونه وسیله ها می باشد. وسایل تزئینی را در مکانی قرار دهید که به خوبی در معرض دید همگان باشد.

استفاده از وسایل و ایده های تزیینی دکوراسیون در کنار یکدیگر

استفاده از وسایل تزئینی کوچک در زمان طراحی دکوراسیون داخلی ممکن است کمی دشوار به نظر آید. به همین خاطر با استفاده از چند وسیله تزئینی در کنار یکدیگر، امکان تاثیرگذاری آن ها بیشتر می شود و نمای زیباتری ایجاد خواهد شد.

 • در هنگام استفاده از چند نمونه وسیله تزئینی در کنار یکدیگر، از تقارن میان آن ها اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید که  استفاده از وسایلی که همه اندازه و شکل برابر دارند، نمای زیبایی ایجاد نمی کند. برای استفاده از ایده های تزئینی دکوراسیون در کنار یکدیگر از تعداد فرد استفاده نمایید. برای مثال سه قاب عکس یامجسمه با ابعاد مختلف را در کنار یکدیگر قرار دهید.
 • توجه داشته باشید که وسایلی را که در کنار یکدیگر استفاده می کنید، حداقل یک وجه تشابه داشته باشند. برای مثال اگر از چند قاب عکس در کنار هم استفاده می کنید فریم آن ها باید مشابه یکدیگر باشند.
 • از وسایلی که ابعاد نابرابر دارند در کنار یکدیگر استفاده نمایید. این راهکار از اصولی ترین قوانینی است که باید در هنگام انجام این کار در نظر داشته باشید.

استفاده از بافت های متنوع

یک لیوان آبی رنگ درخشان در کنار یک کوزه آبی رنگ نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. استفاده از بافت های متنوع نیز به همین گونه است. برای مثال کوسن هایی با نقوش زیبا بر روی مبلمان ابریشمی، باعث ایجاد نمای زیبایی می شود.از بزرگ ترین وسیله ای که موجود است به عنوان وسیله غالب استفاده کرده و وسیله های کوچک تر را با آن ست کنید. ممکن است در فواصل مختلف نمونه جدیدی از وسایل تزئینی به خانه شما اضافه شود. با این حال دقت داشته باشید که در استفاده از آن ها نیز زیاده روی نکنید.

این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

تغییر رنگ وسایل

تغییر رنگ همیشه سبب نو شدن و جلوه گری وسایل قدیمی می‌شود. شاید در نگاه اول کمی گیج‌کننده به نظر برسد اما موضوع بسیار ساده است. اگر نمی‌خواهید برای تغییر وسایل خود هزینه زیادی بکنید با مبالغی بسیار کمتر این کار را انجام دهید و با تغییر رنگ وسایل یک تغییر چیدمان ارزان را تجربه کنید.

 • تغییر رنگ پرده
این مطلب را از دست ندهید
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

اولین ایده می‌تواند تغییر رنگ پرده‌ها باشد. اگر پرده اتاق نشیمن یا اتاق‌خواب شما تک‌رنگ است می‌توانید مطابق رنگ دلخواهتان یا متناسب با سایر وسایل خانه آن‌ها را رنگ کنید. برای انجام آن تنها کافی است تا پرده‌های خود را به خشک‌شویی محلتان بسپارید تا این کار را برای شما انجام دهد.

 • تغییر رنگ دیوارها

رنگ کردن دیوارها هم جزو ایده کم‌خرج دکوراسیون است که می‌تواند خانه شما را نونوار کند. اما این نکته را هم را نظر بگیرید که رنگ سفید تغییر چندانی در خانه شما ایجاد نخواهد کرد پس به فکر رنگ‌های شادتر و سرزنده‌تری باشید.

استفاده از چند رنگ متفاوت هم ایده جالبی خواهد بود. اما این نکته را هم در نظر بگیرید که بهتر است طیف رنگ‌های ملایم‌تری را انتخاب کنید چراکه رنگ‌های تند شاید در نگاه اول جذاب باشند اما در طولانی‌مدت آزاردهنده خواهند بود.

 • تغییر رنگ لوازم چوبی

شاید فکر کنید دست شما در انتخاب طیف رنگ برای لوازم چوبی چندان باز نیست اما این‌طور نیست. رنگ قهوه‌ای طیف گسترده‌ای دارد و رنگ‌آمیزی لوازم چوبی قدیمی نه تنها آن‌ها را نو می‌کند بلکه ظاهری جدید به خانه شما می‌بخشد.با انجام این کار دیگر نیازی به تعویض لوازم چوبی کهنه نخواهید داشت و دیزاین خانه شما هم متفاوت خواهد شد.

 • تغییر رنگ مبلمان

این ایده هم مانند ایده قبلی به نوعی نو کردن وسایل کهنه به شمار می‌رود با این تفاوت که این بار مطمئن باشید همه از شما در مورد خرید مبل‌های جدیدتان سؤال خواهند کرد.
با تعویض روکش مبل‌های خود خواهید دید که مبلمان شما چقدر تغییر می‌کنند و همین مسئله خانه شما را به کلی متحول خواهد کرد. با این ترفند ساده ضمن تغییر چیدمان خانه دیگر مجبور نیستید مبلمان جدید بخرید و با این ایده کم‌خرج دکوراسیون با هزینه بسیار کمتر مبل‌هایی نو خواهید داشت.

 • تغییر رنگ کوسن

اگر پارچه مبل‌هایی شما طرحدار نیست دست شما برای ایجاد یک تغییر دکوراسیون کم هزینه بسیار باز خواهد بود. اگر رنگ مبل‌هایتان روشن است  با تغییر پارچه کوسن‌ها می‌توانید مبل‌ها و در نتیجه خانه خود را با کمترین هزینه متحول کنید.
برای این کار می‌توانید از رنگ‌های تند و شاد استفاده کنید و روکش هرکدام از کوسن‌ها را متفاوت از دیگری انتخاب کنید. مطمئن باشید پس از اتمام کار از نتیجه راضی خواهید بود.اگر پارچه مبل‌های شما گل‌دار است نگران نباشید. هرچند این مسئله کمی در انتخاب رنگ‌ها برای شما محدودیت ایجاد می‌کند اما بازهم با تغییر رنگ و طرح کوسن‌هایتان می‌توانید ظاهر خانه خود را تغییر دهید.

تعویض وسایل دکوری

اگر توان مالی تغییر لوازم خانه خود را ندارید یا به هر دلیلی می‌خواهید با کمترین هزینه دیزاین خانه خود را تغییر دهید تعویض وسایل دکوری یک ایده کم‌خرج دکوراسیون عالی است برای این کار نیازی نیست وسایل دکوری گران‌قیمت بخرید. با وسایل ارزان هم می‌توان چهره جدید و زیبایی به خانه بخشید به شرط آنکه در این کار کمی دقت نظر و سلیقه به خرج بدهید.گاهی اوقات حتی نیازی به خرید وسایل جدید نیست. اگر سری به انبار خانه یا کمدها و کابینت‌هایتان بزنید مطمئنا وسایلی پیدا می‌کنید که مدت‌هاست وجود آن‌ها را فراموش کرده‌اید و با استفاده از آن‌ها می‌توانید دکوراسیون خانه خود را تغییر دهید.

این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

برچسب‌های دیواری

استفاده از برچسب‌های دیواری علاوه بر پوشاندن خرابی‌ها و ایرادهای دیوارها و بی‌نیاز کردن شما از تعمیر و نقاشی آن‌ها، یک ایده کم‌خرج دکوراسیون هم به حساب می‌آید که می‌تواند خانه شما زیباتر کنداین برچسب‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود هستند و از این نظر می‌توانند رضایت تمام سلیقه‌ها را جلب کنند.

طبیعت را به بخشی از دیزاین خانه تبدیل کنید

اگر در خانه خود بخشی به شکل پاسیو دارید سریع دست به کار شوید و آن را با گل و گیاه پر کنید. وجود گیاه در محیط زندگی علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط روح تازه‌ای در خانه شما می‌دمد و بدون نیاز به تغییر دکور دیزاین خانه شما را جدید می‌کند.اگر در خانه پاسیو ندارید باز هم می‌توانید گل و گیاه در خانه خود داشته باشید. برای این کار حتما نیاز به داشتن یک فضای اختصاصی نیست. گوشه‌ها و زوایای مختلف خانه، روی میز یا اپن، روی کابینت‌ها، کنار پنجره و هرجای خالی دیگری که در خانه وجود دارد می‌توان با گل و گیاه تزئین کرد.اگر روی زمین جایی برای گل‌هایتان پیدا نکردید نگران نباشید می‌توانید آن‌ها را از سقف یا دیوار آویزان کنید. یک ایده کم خرج دکوراسیون که قطعا چشم همه بازدیدکنندگان را به خود جلب خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید
طراحی دکوراسیون مطب زیبایی
این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

سبک سنتی و مدرن را تفکیک کنید

وسایل دکوری در اغلب خانه‌های امروزی تلفیقی از سبک سنتی و مدرن است. اما این تلفیق نظم خاصی ندارد و معمولا این وسایل در کنار هم قرار می‌گیرند. گرچه این سبک از چیدمان هم جذاب و زیباست اما برای ایجاد تغییر در دکوراسیون بهتر است این بار شیوه متفاوتی را انتخاب کنید.برای این کار تنها کافی است وسایل امروزی و فانتزی را در بخشی از خانه را بچینید و بخش دیگر را با وسایل سنتی تزیین کنید. با این تفکیک نه تنها دکور خانه شما بدون هیچ هزینه‌ای تغییر کرده است بلکه توجه همه سلیقه‌ها را به خود جلب خواهد کرد.اگر خانه شما آن‌قدرها هم بزرگ نیست بازهم می‌توانید این تفکیک را انجام دهید. تنها کافی است یکی از دیوارهایتان را این کار اختصاص دهید و آن را با وسایل سنتی بیارایید.

نورپردازی

نورپردازی یک ایده کم‌خرج دکوراسیون، ساده اما پربازده است و در هر خانه‌ای قابل اجراست. نورپردازی اگر به درستی اجرا شود می‌تواند جلوه خاصی به محیط ببخشد. نورپردازی می‌تواند دور لوسترها و مهتابی‌ها یا پشت تلویزیون اجرا شود. هرچند گاهی به دلایل مختلف امکان چنین نورپردازی‌هایی وجود ندارد اما بازهم راههای دیگری برای این کار وجود دارد.استفاده از آباژور یکی از همین راه‌هاست اما بازهم خود را به آن محدود نکنید. چراغ‌های رومیزی سنتی و زیبا که به صورت برقی قابل‌استفاده هستند نیز یک راه عالی برای نورپردازی است.

راه‌حل بعدی برای این کار تعویض لامپ‌هاست. کمی کاستن از نور محیط آن را متفاوت‌تر جلوه می‌دهد پس اگر همیشه از لامپ‌های پرنور استفاده می‌کنید این بار از کمی از نور آن‌ها بکاهید تا تفاوت را احساس کنید.
معجزه شمع را فراموش نکنید. گاهی روشن کردن یک شمع در گوشه‌ای از اتاق نشیمن بسیار جالب‌توجه خواهد بود به ویژه اگر از شمع‌های اسانس دار و معطر استفاده کنید در کنار زیبایی، عطر ملایم آن‌ها فضا را دل‌پذیرتر خواهد کرد.

کاغذدیواری

استفاده از کاغذدیواری برای کل خانه قطعا پرهزینه خواهد بود اما حتما نیازی نیست تمام دیوارهای خانه را با کاغذدیواری بپوشانید. گاهی استفاده از کاغذدیواری در بخش ورودی و راهروها کافی است تا فضای خانه شما را متفاوت جلوه بدهد. گاهی اوقات هم استفاده از آن برای یکی از دیوارها محیط را به کلی تغییر می‌دهد.

این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

استفاده از کاغذدیواری‌های سه‌بعدی که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند یک راه نسبتا ارزان برای تغییر دکور خانه است. از این کاغذهای سه‌بعدی می‌توان برای تزئین دیوار پشت تلویزیون یا دیوار پشت مبلمان استفاده کرد و دیگر نیازی به استفاده از کاغذدیواری برای کل خانه نیست.
اما اگر این کار هم برای شما مقدور نیست یک راه ارزان‌تر هم وجود دارد. می‌توانید پشت قفسه‌ها و شلف‌ها کاغذدیواری یا حتی کاغذ کادو بچسبانید و ظاهر آن‌ها را تغییر دهید.

خانه را با هنر دست خودتان بیارایید

یکی از راه‌های داشتن دکوراسیون کم هزینه ساختن وسایل دکوری و تزئینی با لوازم ساده و ارزان و حتی گاهی وسایل دورریختنی است. یک جستجوی ساده در اینترنت ایده‌های زیادی را در ذهن شما ایجاد خواهد کرد تنها کافی است کمی خلاقیت و سلیقه به خرج دهید تا چیزهای زیبایی بسازید.این کار یکی از بهترین راه‌های تغییر چیدمان ارزان است که علاوه بر زیبایی تحسین دیگران را هم در پی خواهد داشت. پس همین حالا دست به کار شوید تا بیشتر به استعدادهای هنری خود پی ببرید.

این مطلب را از دست ندهید
نکته کلیدی برای چیدمان بهتر منزل

جا شمعی شیشه ای با مدل های مختلف بسازید!

شما می توانید از شیشه های دور ریختنی سس، مربا و … شروع کنید، شیشه ها را به وسیله رنگ اکرلیک و یک تکه ابر، اسپری رنگ روغن و یا ویترای رنگ کنید. شمع های کوچک وارمِر را داخل این شیشه ها قرار دهید تا نورپردازی آرام و زیبایی را روی میز ناهارخوری، روی شوفاژ ها، کنار شومینه و … داشته باشید.همچنین می توانید قبل از رنگ زدن شیشه، قسمت هایی از شیشه را با چسب، به سلیقه ی خودتان بپوشانید و پس از رنگ کردن آن ها را بکنید تا رنگ نشده و شیشه ای باقی بمانند و داخل آن ها مشخص باشد.شما می توانید از این شیشه ها برای قرار دادن حبوبات و … در کابینت نیز استفاده کنید. به این ترتیب در هزینه های خرید شیشه های گران قیمت نیز صرفه جویی کرده اید.

با وسایل دور ریختنی قاب عکس های خلاقانه درست کنید!

ساخت قاب عکس های خلاقانه کار چندان مشکلی نیست. برای این کار ابتدا از یک قاب قدیمی کمک بگیرید. اگر در منزل قاب عکس قدیمی ندارید، با کمک جعبه شیرینی یا مقواهای کلفت دیگر، یک چارچوب برای قاب، در اندازه ی دلخواه بسازید.

روی قاب را با وسایل زیبای دلخواه و در دسترستان تزیین کنید:

 • صدف هایی که از کنار دریا جمع کرده اید را با کمک چسب حرارتی، به صورت فشرده یا خلوت به قاب بچسبانید.
 • مداد رنگی های کوچکی که در حال تمام شدن هستند را با چیدمانی نا منظم بر روی قاب قرار دهید.
 • سنگ های زیبا و کوچکی که در باغچه یا کنار رودخانه پیدا می کنید را بر روی قاب بچسبانید.
 • سی دی های خراب و به درد نخور را، یک شبانه روز در آب قرار دهید، سپس برچسب روی آن را کنده و با قیچی در طرح ها و سایز های مختلف برش بزنید. با برش های زیبا و براق سی دی ها، طرح مورد نظر خود را بر روی قاب بچسبانید.
 • تکه های پازل کوچک را به صورت نامنظم بر روی قاب قرار دهید.

در نهایت می توانید هر خلاقیتی که دارید را بر روی قاب عکس دست ساخته ی خود اجرا کنید، اگر دوست داشتید می توانید رنگ اکرلیک را بر روی قاب خود اسپری کنید و از قاب عکس خود لذت ببرید. همچنین می توانید نقاشی، دست نوشته و … را نیز داخل قاب قرار دهید.به همین شکل می توانید اطراف آینه های قدیمی خود را نیز قاب بگیرید و با خلاقیت خودتان آینه را طراحی و زیبا کنید.

این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

از کتاب کمک بگیرید!

کتاب ها امروزه به لوازم دکوری جذابی تبدیل شده و مورد استقبال بسیاری قرار گرفته اند. هرچند استفاده از کتاب ها تنها به عنوان زیبایی، کار چندان درستی نیست، اما می توانید با کتاب ها جذاب ترین دکور ها را بسازید.یکی از راه های چیدمان کتاب ها استفاده از کتاب خانه های فانتزی است. اگر کمی فنی باشید می توانید با وسایل ساده ای مثل جعبه های میوه، کتاب خانه ی زیبایی را با توجه به فضایی که در اختیار دارید بسازید.یکی دیگر از راه های چیدن کتاب ها داخل پذیرایی یا راهروهای منزل، استفاده از شلف های دیواری است. شلف ها طبقاتی هستند که طرح های متفاوتی دارند و مانند طاقچه های قدیمی به دیوار متصل می شوند. کتاب های قطور را بر روی یکدیگر بچینید و یا کتاب ها را بر اساس رنگشان در کنار هم قرار دهید تا یک دکوری زیبای دیگر با هزینه ی کم داشته باشید.

این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

لوستر های راهرو و اتاق خواب

شما به راحتی می توانید لوسترهایتان را خودتان را بسازید. یک بادکنک را باد کرده و آن را به چسب چوب آغشته نمایید. سپس روی آن را به طور کامل با دستمال کاغذی چند لایه بپوشانید. پس از آغشته کردن مجدد دستمال ها به چسب چوب، اکنون با هرچیزی که دوست دارید آن را تزیین کنید. برای این کار می توانید از پر های متری، نگین های متری، صدف و … استفاده کنید. اگر می خواهید داخل لوستر شما مشخص باشد قبل از چسباندن دستمال کاغذی، وقتی چسب چوب کاملا خشک شد و از چسبیدن لوازمتان مطمئن شدید بادکنک را بترکانید.

این مطلب را از دست ندهید
جدیدترین دکوراسیون های اداری
این وسایل تزیینی منزل با هزینه کم خانه شما را زیباتر می کنند

روی دیوار نقاشی بکشید!

مسلما رنگ و نقاشی تمام منزل کار سخت، زمان بر و گرانی است. با این حال تغییر دکوراسیون با تغییر رنگ خانه را نمی شود دست کم گرفت. برای همین خودتان دست به کار شوید. خرید چند سطل کوچک رنگ و چند قلمو، هزینه ی زیادی را شامل نمی شود. نقاشی مورد نظرتان را انتخاب کنید و ابتدا آن را با مداد بر روی دیوار بکشید. سپس به پر رنگ کردن طرحتان با قلمو و رنگ اقدام کنید.

سوالات متداول

چرا انجام طراحی و دکوراسیون داخلی برای همه امکان پذیر نیست؟

قطعا هر کسی دوست دارد فضای داخلی خانه را به سبک و استایلی متفاوت و منحصر به فرد بچیند. اما چالش های موجود در این خصوص از جمله هزینه بر بودن دکوراسیون و طراحی داخلی و انتخاب یک ایده و سبک مناسب با فضای مورد نظر موجب می شود هر کسی جرات دیزاین و دکوراسیون داخلی خانه خود را نداشته باشد.

چطور فضای داخلی خانه را چیدمان کنیم؟

برای چیدمان و دکور کردن فضای داخلی خانه باید جسارت به خرج داد و از خلاقیت و نکات اولیه دکوراسیون داخلی در این خصوص کمک گرفت. ایده های بسیار ساده ای وجود دارند که تنها با کمک گرفتن از جزئیاتی ساده و قطعات و اشیایی در دسترس می توان با آنها یک فضا را بسیار متمایزتر و زیباتر چیدمان کرد. استفاده از اکسسوری های همیشگی، تابلو رنگ هایی که حاصل هنرمندی خود شماست، ترکیب عکس های خانوادگی، رنگ ها و بافت های ساده، استفاده از آینه و گل در چیدمان خانه و مواردی از این دست ایده های ساده و مقرون به صرفه ای است که می توانید از آنها برای دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنید.


تغییر دکوراسیون منزل تنها با تعویض و خرید وسایل گران قیمت امکان پذیر است؟

تزئین دکوراسیون به کمک خرید و یا تعویض وسایل آنتیک و شیک که کار سختی نیست! مهم این است که شما بتوانید یک دکوراسیون ارزان قیمت اما شیک را به کمک وسایل ارزان قیمت برای خودتان به وجود آورید.

چیدمان چه سبک دکوراسیونی به هزینه کمتری نیاز دارد؟

سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال نسبت به سبک های سلطنتی و کلاسیک به هزینه کمتری نیاز دارد. در واقع اگر شما بودجه زیادی برای خرید و یا تغییر دکوراسیون منزلتان ندارید، بهتر است به سراغ سبک مدرن و یا مینیمال بروید.

تمیز بودن خانه چه تاثیری بر دکوراسیون کم هزینه دارد؟

شاید جالب به نظر برسد ولی بهتر است بدانید که تمیز و مرتب بودن خانه بهترین و به صرفه ترین راهکار برای زیبا جلوه دادن منزل محسوب می شود. دکوراسیون ارزان منزل اگر تمیز باشد، زیبایی فضای شما را دوچندان می‌کند.


سخن پایانی

ایده‌های کم هزینه، همواره در دسترس شما هستند تا دکوراسیون منزل را همانطور که دوست دارید بچینید. کوچکترین تغییرات که شاید در نگاه اول، کم اهمیت و ناچیز به چشم بیایند، می‌توانند ساختمان را به طرز متفاوتی تغییر دهند. این ایده‌ها قابل اجرا در اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق فرزندان، سالن نشیمن، تراس بالکن و نزدیک درب ورودی هستند. مهم‌ترین اهمیتی که طراحی دکوراسیون داخلی ارائه می‌دهد این است که محیط شاد، آرامش بخش و خوشایندی را در داخل ساختمان به وجود می‌آورد.برای اینکه به اهداف فوق دست پیدا کنید کافیست اندکی خلاق باشید بودجه مالی خود را مشخص کنید و به جای این که تمام کارهای خود را شرکت‌های طراحی دکوراسیون واگذار کنید، زحمت بسیاری از کارها را خود شخصاً بر عهده بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا