دکوراسیون

بهترین دکوراسیون پذیرایی

در هر خانه ای پذیرایی به عنوان بخش اصلی آن خانه شناخته می شود به همین خاطر طراحی دکوراسیون پذیرایی برای همه ی افراد حائز اهمیت است و برای طراحی زیبا و منحصر به فرد آن هر کسی در تلاش است تا بتواند زیباترین و بهترین طراحی ها را برای آن به ارمغان آورد تا نزد ساکنین آن خانه زیبایی و جذابیت بی نظیری داشته باشد.برای زیبایی دکوراسیون پذیرایی حتما لازم نیست که به سراغ المان های خیلی لوکس و گران بروید بلکه با چند تغییر اساسی می توانید به چیدمان منزل کمک کنید و یک طراحی زیبا و چشمگیر انجام دهید بنابراین با کمک طراحان برتر می توانید زیباترین پذیرایی را در اختیار داشته باشید بدون آنکه نیاز به خرید المان های گران قیمت و لوکسی باشد.


فهرست مطالب


دکوراسیون داخلی پذیرایی

 تغییر دکوراسیون داخلی برای هر خانه ای ضروری است زیرا هر کسی نیاز دارد در محیطی زندگی کند که شیک و زیبا باشد و آرامش و حس خود در آن حس شود به همین خاطر برای افزایش روحیه و انگیزه افراد توصیه می شود که هر چند وقت یکبار اقدام به تغییر دکوراسیون داخلی پذیرایی کنند زیرا آنها تایم های زیادی را در این بخش می گذرانند و زیبایی آن اهمیت دارد.

بهترین دکوراسیون پذیرایی

با ایجاد تغییرات اساسی اما زیبا می توانید هم به زیبایی خانه برسید و هم ارزش آن را بالاتر ببرید، تغییر دکوراسیون داخلی پذیرایی نیاز به هزینه و زمان زیادی ندارد به همین خاطر بهتر است در اولین فرصت به کمک دکوراتورها و طراحان برتر جوان اقدام به تغییر دکوراسیون آن کنید تا بتوانید با این کار ارزش خانه را بالاتر ببرید و به راحتی به برگزاری مهمانی های خود بپردازید.

فراموش نکنید که این پذیرایی خانه است که به برگزاری مهمانی ها و جشن ها اختصاص دارد و افراد یک خانواده در این بخش به گپ و گفت می پردازند بنابراین ضروری است که طراحی شیک و لاکچری برای آن در نظر بگیرید تا هم برای شما جذاب باشد و هم برای کسانی که به خانه شما دعوت هستند، پس طراحی که در نظر دارید باید هم مطابق سلیقه خودتان و هم دیگران باشد.

طراحی داخلی پذیرایی

طراحی داخلی برای پذیرایی شامل طراحی سازه های مختلف در آن است که تفاوت هایی با طراحی دکوراسیون دارد زیرا شما در طراحی داخلی به طراحی سازه ها می پردازید و زیبایی و ساخت اصولی آن برایتان اهمیت دارد اما در طراحی دکوراسیون شما به اساس و المان های یک خانه توجه می کنید و نحوه چیدمان این وسایل برای شما اهمیت دارد.

طراحی داخلی پذیرایی شامل طراحی اساسی در، پنجره، ورودی خانه، اتصالات و… است که توجه به هر یک موجب زیبایی خانه می شود و راحتی افراد را به همراه دارد بنابراین یک طراح خوب و مجرب باید پذیرایی خانه را به گونه طراحی کند و بسازد که هم به راحتی افراد توجه کند و هم به زیبایی خانه ؛ بنابراین باید این طراحی مدرن و شکیل باشد.

طراحی داخلی پذیرایی باید با توجه به سلیقه افراد و نظرات و پیشنهادات طراح انجام شود زیرا این کار قوانین و اصولی دارد که با رعایت آن می توانید به یک طراحی مدرن و زیبا دست یابید؛ سعی کنید از بین سبک های متفاوت بهترین سبک را برای طراحی داخلی انتخاب کنید که هم زیبا باشد و هم تا سال ها برایتان جذابیت داشته باشد.

بهترین دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون سالن پذیرایی

وقتی وارد یک خانه می شوید در نگاه اول دکوراسیون سالن پذیرایی مورد توجه است و اگر این طراحی زیبا و شیک باشد به چشمتان می آید و مجذوب آن می شوید و اگر این طراحی زشت و نامرتب باشد بدون هیچ دقتی از آن می گذرید بنابراین اگر شما جزو افرادی هستید که به سالن پذیرایی اهمیت می دهید باید هر چند وقت یک دکوراسیون زیبا برای آن طراحی کنید.

سالن پذیرایی باید دارای المان های ضروری و غیر ضروری باشد تا هم راحتی و آسایش در آن وجود داشته باشد و هم زیبایی بی نظیری داشته باشد؛ یک یا دو دست مبل، آباژور، پرده، گیاهان طبیعی به همراه گلدان های شیک و لوکس، تعدادی وسایل تزیینی، دیوارکوب و… برای هر پذیرایی واجب است تا بتوانید به زیبایی و جذابیت آن کمک ویژه ای کرده باشد.

سالن پذیرایی معمولا دارای یک نقطه کانونی است که برای دیزاین و چیدمان به آن توجه ویژه ای می شود نقطه کانونی باید دارای یک طراحی زیبا و خیره کننده باشد که نزد اکثریت جذاب باشد؛ معمولا ترکیب تلویزیون، کاناپه و آباژور به بخش کانونی پذیرایی مربوط است و به دلیل اهمیت آن بیشتر هزینه های طراحی دکوراسیون پذیرایی برای این بخش صرف می شود.

دکوراسیون پذیرایی کوچک

پذیرایی کوچک نیاز به روشنایی و نور زیاد دارد بنابراین اگر طالب این هستید که کوچک بودن پذیرایی تان خیلی به چشم نیاید بهتر است از تعدادی لامپ پر نور و کم مصرف استفاده کنید تا روشنایی و نور خانه افزایش یابد، اما برای مصرف کمتر توصیه می کنیم که اقدام به آینه کاری بخش هایی از خانه کنید با این کار بازتاب نور به خوبی صورت می گیرد و نیاز به لامپ های زیادی نباشد.

بهترین دکوراسیون پذیرایی

پذیرایی خانه های کوچک نیاز به مبلمان زیادی ندارند و توصیه می کنیم که با مبل تمام خانه را پر نکنید زیرا هم از زیبایی و جذابیت خانه کاسته می شود و هم  رفت و آمد در خانه مختل می شود؛ توصیه ما به شما این است که در کنار مبل خود تعدادی پاف تهیه کنید، پاف جایگزین مبل می شود و هم جای کمتری می گیرد و هم یک المان لوکس محسوب می شود.

از تعدادی وسایل تزیینی کوچک برای این نوع خانه ها استفاده کنید تا دکوراسیون پذیرایی کوچک شما شکیل و زیبا جلوه کند به طور مثال به جای استفاده از یک گلدان بزرگ سعی کنید از تعدادی گلدان کوچک با گل های طبیعی در پذیرایی استفاده کنید با این کار هم جای زیادی گرفته نمی شود و هم به دلیل طبیعی بودن آن فضا با احساس تر می شود.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین دکوراسیون منزل مناسب زنان باردار

پذیرایی شما ممکن است پنجره بلندی نداشته باشد اما برای خرید پرده باید به سراغ پرده هایی بروید که قدی هستند یعنی از سقف تا زمین کشیده شده اند، بنابراین هرگز به سراغ پرده های کوچک نروید زیرا هم موجب کاهش زیبایی خانه می شوند و کوچک بودن آن را بیشتر جلوه می دهند.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

یکی از سبک هایی که برای پذیرایی خیلی کاربرد دارد و طرفداران زیادی هم دارد سبک مدرن است زیرا این سبک تابع خلوتی و سادگی است به همین خاطر نیاز به المان های زیادی ندارد اما همه ی المان های آن باید به شکل مدرن و جدید باشند بنابراین با خرید چند المان ساده اما لوکس و با چیدمانی درست می توانید شاهد بهترین طراحی باشید. سبک مدرن نیاز به فضای روشن و و پر نور دارد به همین خاطر باید یک یا چند رنگ روشن که مکمل هم هستند را انتخاب کنید و در سبک مدرن پذیرایی خود از آن استفاده کنید رنگ های سفید، طوسی، کرم و… بیشترین کاربرد را در این نوع پذیرایی دارند همچنین باید یک نورپردازی خوب و اصولی برای آن انجام دهید تا شاهد یک پذیرایی روشن باشید.

سبک مدرن به دلیل اینکه نیاز به المان های زیادی ندارد هزینه کمتری را هم در بر می گیرد زیرا برای طراحی و اجرای سبک مدرن برای دکوراسیون پذیرایی باید به سراغ المان های ساده بروید که این المان ها هم کم هزینه هستند و هم جای زیادی را نمی گیرند به همین خاطر شاهد یک طراحی شیک و زیبا با کمترین هزینه برای دکوراسیون پذیرایی خواهید بود.

بهترین دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی کلاسیک

سبک کلاسیک برای دکوراسیون داخلی منزل بیشتر در بین ایرانیان طرفدار دارد زیرا علایق و سلیقه مردم به این سبک نزدیک تر است و دوست دارند دکوراسیون پذیرایی خود را با این سبک طراحی کنند؛ سبک کلاسیک یکی از سبک های لاکچری و مجلل است که برای طراحی آن باید المان هایی زیادی در اختیار داشته باشید بنابراین به عنوان سبکی پر هزینه شناخته می شود.سبک کلاسیک برای دکوراسیون پذیرایی زمانی زیبا است که بتوانید المان های آن را به خوبی در کنار هم بچینید تا موجب نمایان شدن این سبک و زیبایی پذیرایی شوید؛ مبلمان سلطنتی، پرده با طرح کلاسیک، نورپردازی با دو رنگ و… از جمله مواردی است که در سبک کلاسیک باید دیده شود بنابراین اگر انتخاب شما این سبک زیبا است باید به سراغ المان های کلاسیک بروید.سبک کلاسیک از قدیم در ایران وجود داشت و یک سبک ناشناخته نیست بنابراین بارها طراحی دکوراسیون پذیرایی با این سبک را دیده اید اما نکته اینجاست که این سبک با گذر زمان دستخوش تغییراتی شده است که باید آنها را دانسته و رعایت کنید تا با گذر زمان دمده یا قدیم به نظر نرسد.سبک کلاسیک با الهام گرفتن از سبک دکوراسیون قدیم و با استفاده از المان های جدید طراحی و اجرا می شود بنابراین یک سبک لوکس و مجلل است که یادآور زمان قدیم نیز می باشد.

المان های دکوراسیون پذیرایی 

دکوراسیون پذیرایی از طریق المان های آن جذاب تر می شود به همین خاطر باید به چیدمان این المان ها توجه کنید تا پذیرایی خانه زیبا و شکیل باشد؛ خرید المان ها را به کمک طراحان برتر این حوزه انجام دهید زیرا شما هزینه های زیادی بابت آن پرداخت می کنید که این هزینه ها برنمی گردند بنابراین باید در انتخاب خود با دقت بیشتری عمل کنید.

کاغذ دیواری پذیرایی

دیوار پذیرایی از نقاط چشمگیر در هر خانه ای است به همین خاطر باید یک کاغذ دیواری شیک و زیبا برای آن در نظر بگیرید، کاغذ دیواری پذیرایی باید با سبک دکوراسیون داخلی پذیرایی همخوانی داشته باشد یعنی اگر سبک دکوراسیون داخلی شما مدرن است باید یک کاغذ دیواری مدرن و جدید برای آن تهیه کنید. کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد که می توانید مطابق با سبک دکوراسیون پذیرایی و سلیقه خود بهترین نوع آن را انتخاب کنید؛ کاغذ دیواری ساده، کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری طرح دار و… از جمله کاغذ دیواری های پر طرفدار هستند که در دکوراسیون پذیرایی به وفور دیده می شوند.

کفپوش در دکوراسیون پذیرایی

کفپوش پذیرایی از دیگر المان های اصلی است که در انتخاب و خرید آن باید کمی حساس تر باشید و دقت زیادی برای آن داشته باشید زیرا کفپوش مدام در حال استفاده است و باید بهترین جنس و کیفیت را داشته باشد مخصوصا برای پذیرایی خانه هایی که با آشپزخانه یکی هستند باید سعی کنید بهترین کفپوش را تهیه کنید تا هم به دکوراسیون آشپزخانه و هم به دکوراسیون پذیرایی بیاید. کفپوش پارکت و سرامیک دو نوع کفپوش پرطرفدار و محبوب در خانه ها هستند که خرید و نصب آنها بسیار تقاضا دارد؛ کفپوش پارکت جنس و کیفیت خوبی دارد و تا سال ها باقی می ماند و کفپوش سرامیک هم به راحتی تمیز می شود و می درخشد بنابراین هر دو کیفیت و زیبایی خود را دارند و انتخاب آن بسته به سلیقه و نیاز متقاضیان دارد.

سقف پذیرایی لاکچری

بعد از دیوار و کف پذیرایی نوبت به سقف آن می رسد که مهمترین بخش پذیرایی محسوب می شود زیرا هم زیبایی آن کاملا به چشم می آید و هم روشنایی خانه به آن وابسته است بنابراین باید سعی کنید که بهترین سقف را برای پذیرایی انتخاب کنید تا هم بتوانید به نورپردازی آن بپردازید و پذیرایی را روشن تر کنید و هم اینکه زیبایی خانه را با سقف بیشتر کنید. سقف پذیرایی می تواند با سقف کشسان یا سقف کاذب طراحی شود که انتخاب و طراحی هر یک بسته به سلیقه افراد و نیاز آنها دارد این دو مدل سقف برای پذیرایی طرفداران بیشتری دارند.سقف کاذب بسیار بادوام است و تا سال ها باقی می ماند، نورپردازی در این نوع سقف ها بسیار شکیل و دیدنی هستند؛ سقف کشسان در طرح ها و مدل های متفاوتی دیده می شود که پشت این سقف نورپردازی هایی انجام می شود که قابل رویت نیستند. انتخاب نوع سقف به سلیقه افراد و سبک دکوراسیون پذیرایی بستگی دارد.

این مطلب را از دست ندهید
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

کناف سقف پذیرایی جدید

طراحی و اجرای کناف سقف پذیرایی یکی از مهم ترین کارهایی است که افراد حین بازسازی خانه انجام می دهند تا یک سقف شیک و جدید با روشنایی خیلی خوب در اختیار داشته باشند. کناف سقف به همراه نورپردازی خاصی که دارد بسیار پرطرفدار است و متقاضیان بسیاری جهت افزایش بهای پذیرایی خانه به سمت آن می روند. در سالهای پیش افراد برای اینکه از کناف سقف استفاده کنند به سمت نورپردازی های فانتزی و رنگارنگ می رفتند اما امروزه طراحی آن تغییر کرده است و بهتر است که برای طراحی و اجرای آن به سراغ نورپردازی رنگارنگ نروید و یک نورپردازی مدرن و ساده را انتخاب نمایید.

تاثیر کمد دیواری در دکوراسیون پذیرایی

برخی پذیرایی ها دارای کمد دیواری اند و این کمد دیواری نقش بسزایی بر روی دکوراسیون پذیرایی دارد به همین خاطر باید یک طراحی جذاب و زیبا برای آن در نظر بگیرید؛ طراحی و اجرای کمد دیواری پذیرایی همانند کمد دیواری اتاق خواب است و باید نظم بی نظیری داشته باشد. تنوع طرح و رنگ کمد دیواری پذیرایی بسیار بالا است به همین خاطر محدودیتی از این بابت نخواهید داشت و می توانید زیباترین و بهترین کمد دیواری را با توجه به سلیقه و نیاز خود طراحی کنید، البته فراموش نکنید که کمد دیواری مورد نظر باید با سبک دکوراسیون پذیرایی همخوانی داشته باشد.

نورپردازی در دکوراسیون پذیرایی

اگر یک طراحی لوکس و منحصر به فرد برای پذیرایی انجام دهید ولی پذیرایی خانه تاریک و کم نور باشد هرگز این طراحی زیبا نیست و به چشم نمی آید به همین خاطر است که طراحان برتر توصیه می کنند حتما برای طراحی دکوراسیون پذیرایی از لامپ های زیبا و پر نور استفاده کنید که دکوراسیون پذیرایی خانه به چشم بیاید و بهایی که پرداخت کرده اید ارزش پیدا کند. نورپردازی پذیرایی به تعدادی لامپ خلاصه نمی شود بلکه باید یک طراحی اصولی و زیبا برای آن در نظر بگیرید تا هم زیبایی سقف خانه افزایش یابد و هم نور خانه به میزان کافی به همه جا بتابد؛ البته فراموش نکنید که باید از لامپ های کم مصرف ولی بادوام استفاده کنید که در بازار نمونه های زیادی از آن در قیمت های مختلف دیده می شود.

گیاهان در دکوراسیون پذیرایی

برای تزیین و دیزاین پذیرایی بیشتر افراد به سمت المان های لوکس و مدرن میروند و از بهره مندی از گیاهان غافل می شوند اما نباید از این المان زیبا غافل بود زیرا این گیاهان طبیعی هستند که زیبایی و ارزش دکوراسیون پذیرایی را افزایش می دهند و تا سال ها برایتان باقی می مانند.

مبلمان در پذیرایی

از دیگر المان های اصلی در پذیرایی می توانیم به مبلمان اشاره کنیم، برای تهیه مبلمان باید در وهله اول به متراژ فضا نگاه کنید و سپس اقدام به خرید کنید زیرا برخی مبل ها مناسب سبک دکوراسیون پذیرایی خانه شما هستند اما اندازه بزرگی دارند و مناسب این متراژ پذیرایی نیستند پس باید به سراغ نمونه های کم جای آن بروید.

اگر پذیرایی خانه شما بزرگ است و فضای زیادی در اختیار دارید می توانید یک دست مبل با تعداد بالا تهیه کنید و در دو نقطه آن را بچینید، این طراحی و دیزاین مبل باید در فاصله ای قابل توجه نسبت به دیوار چیده شود؛ اما اگر فضای اندکی در اختیار دارید و می خواهید با چیدمان درست مبل به دکوراسیون پذیرایی بها دهید بهتر است از مبلمان ال استفاده کنید.

پرده در دکوراسیون پذیرایی

خرید پرده برای پذیرایی باید با توجه به سبک دکوراسیون و رنگ المان ها انجام شود زیرا شما باید یک هامونی زیبا در خانه ایجاد کنید و بین پرده و مبل با فرش تناسب ایجاد کنید؛ انجام این کار ممکن است برای شما سخت باشد ولی به کمک طراحان دیگر نیاز به هیچگونه نگرانی نیست زیرا آنها بهترین ترفند ها را در اختیارتان قرار می دهند.خرید و نصب پرده زمانی موجب زیبایی دکوراسیون پذیرایی می شود که اصول و نکات آن را رعایت کنید و از یک نصاب پرده برای آن کمک بگیرید تا یک دیزاین شیک برای پرده ایجاد کند.

تاثیر دیزاین شیک بر روی دکوراسیون پذیرایی

دیزاین خانه باید طبق تجربه و تخصص افراد طراحی و اجرا شود زیرا یک دیزاین زیبا موجب جذابیت و گیرایی خانه می شود بنابراین باید یک دیزاین مدرن و جدید را برای پذیرایی خانه خود طراحی کنید این طراحی باید متفاوت از طراحی قبل و زیباتر از آن باشد تا بتواند رضایت افراد را برانگیزد.یک طراح و دکوراتور مجرب با تخصص و تجربه ای که در این حوزه دارد قادر است بهترین طراحی دیزاین را برای پذیرایی انجام دهد بنابراین به همه افراد توصیه می شود که برای طراحی دکوراسیون و دیزاین پذیرایی از افراد مجرب و متعهد کمک بگیرند تا زیبایی و جذابیت خانه با رعایت اصول و قوانین آن انجام شود.

بهترین دکوراسیون پذیرایی

نکات مهم در طراحی دکوراسیون پذیرایی:

۱_از بین سبک های مختلف سبک دلخواه خود را انتخاب کنید.
۲_یک هارمونی مناسب در پذیرایی ایجاد کنید.
۳_به نورپردازی اهمیت دهید.
۴_سعی کنید از گل و گیاهان بسیاری در پذیرایی استفاده کنید.
۵_پذیرایی را بیش از حد مبله نکنید.
۶_ از تعدادی پاف به جای مبل در پذیرایی استفاده کنید.
۷_به آینه کاری پذیرایی اهمیت بدهید.
۸_از مبلمان راحتی و زیبا برای پذیرایی استفاده کنید.
۹_از تعدادی المان لوکس بهره مند شوید.
۱۰_ استفاده از دیوارکوب و تابلو در پذیرایی.
۱۱_اگر پذیرایی تان بزرگ است هرگز مبل ها را به دیوار نچسبانید.

طراحی و بازسازی دکوراسیون پذیرایی

اگر متوجه این قضیه شده اید که با طراحی دکوراسیون جدید و تغییر المان ها بازهم پذیرایی خانه زیبا و شکیل نمی شود و اصلا ارزش هزینه ای که کرده اید به چشم نمی آید بهتر است اقدام به بازسازی سالن پذیرایی کنید تا بتوانید با طراحی ایده های نوین و جدید یک دکوراسیون شیک و زیبا طراحی کنید. قبل از اینکه اقدام به بازسازی دکوراسیون پذیرایی کنید ضروری است که سبک دلخواه خود را انتخاب کنید و رنگ مورد علاقه خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید با تهیه متریال و المان ها یک هارمونی جذاب و زیبا در خانه ایجاد کنید تا این بازسازی و تغییر دکوراسیون کاملا به چشم بیاید و بر ارزش خانه افزوده شود.اگر سبک مدرن را برای بازسازی دکوراسیون پذیرایی انتخاب کرده اید باید به سمت متریال و المان های رنگ روشن بروید و سعی کنید فضای خانه را خلوت و دلباز طراحی کنید اما اگر سبک کلاسیک را انتخاب کرده اید باید به سمت متریال چوبی و المان های لاکچری بروید البته توجه کنید که این سبک بیشتر مناسب خانه های بزرگ است.

این مطلب را از دست ندهید
طراحی دکوراسیون مطب زیبایی

دکوراسیون اتاق پذیرایی ساده با طراحی شیک

از دکوراسیون های ساده می توانید برای طراحی دکوراسیون پذیرایی با متراژ بزرگ و یا کوچک استفاده کنید. در دکوراسیون ساده پذیرایی اغلب وسایل خانه از بین طرح های ساده و رنگ های یکنواخت انتخاب می شوند که این شیوه طراحی ممکن است کمی کسل کننده باشد بنابراین اگر شما تمایل دارید دکوراسیون اتاق پذیرایی منزل تان را به صورت ساده طراحی کنید بهتر است در بین وسایل ساده پذیرایی از وسیله ای با طرح و رنگ خاص استفاده کنید تا دکوراسیون پذیرایی منزل تان از حالت یکنواختی خارج شود. نورپردازی باعث زیبایی و جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی ساده می شود بنابراین بهتر است در هنگام طراحی نورپردازی سالن پذیرایی از نورپردازی با طراحی کاربردی و مدرن استفاده کنید. استفاده از آباژورها و چراغ های تزیینی در دکوراسیون پذیرایی ساده یکی دیگر از انواع ایده های کاربردی برای تزیین سالن پذیرایی است.

بهترین دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون هال و پذیرایی ایرانی

بهتر است به دیوار های پذیرایی خود با کمک کاغذ دیواری های جدید و زیبا طرح و نقش بدهید و دیوار های پذیرایی را به یک اثر هنری زیبا و جذاب تبدیل کنید. هم چنین می توانید با قرار دادن عکس های خانگی و آثار هنری زیبا و جذاب و مناظر دلپذیر فضای پذیرایی خود را ایده آل و متفاوت کنید. انتخاب یک مدل لوستر جذاب و زیبا برای پذیرایی می تواند جان و روح تازه ای را با نور پردازی خود به پذیرایی دهد. در تصاویر زیر انواع دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی را ملاحظه خواهید کرد.

دکوراسیون پذیرایی مستطیل

چیدمان و طراحی دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل شرایط و قوانین مخصوص به خودش را دارد که در صورت رعایت این قوانین می توانید به دکوراسیون دلخواه و زیبا برای پذیرایی منزل خود دست یابید. در ادامه ایده هایی برای چیدمان پذیرایی مستطیل شکل را به شما عزیزان معرفی می کنیم که امیدواریم این چیدمان ها مورد توجه تان قرار بگیرند.

ترفندهایی برای طراحی زیبا و متفاوت دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل

یکی از مشکلات اصلی برای طراحی دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل چیدمان مبلمان است که اگر شما مبلمان را به شیوه های زیبا و ماهرانه در پذیرایی های کشیده و مستطیل شکل بچینید می توانید فضایی متفاوت را در دکوراسیون پذیرایی بوجود آورید و علاوه بر این پذیرایی منزل تان با چیدمان صحیح مبلمان به راهرو و یا سالن های عریض تبدیل نمی شود.در پذیرایی های کوچک مستطیل شکل بهتر است مبلمان را به پشت به یکی از دیوار ها بچینید و از دیوار مقابل مبلمان به عنوان دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید.

مبلمان ها با فرم باریک و کم جا و مبلمان می توانند از مناسب ترین انواع مبلمان برای پذیرایی های مستطیل شکل باشند همچنین بهتر است از قرار دادن وسایل اضافه و مبلمان اضافه در فضای پذیرایی های مستطیل شکل کوچک خودداری کنید تا فضای پذیرایی منزل شما بزرگتر به نظر برسد.

بهترین دکوراسیون پذیرایی


دکوراسیون  پذیرایی کوچک:

مبلمان مهم ترین بخش از اجزای سالن پذیرایی محسوب می شوند بنابراین بهتر است در هنگام انتخاب مدل و رنگ مبلمان و چیدن مبلمان در فضای پذیرایی کوچک دقت لازم را به خرج دهید. توجه داشته باشید که مبلمان با طرح ال و گرد برای پذیرایی های کوچک انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می شوند همچنین بهتر است در فضای این سالن های پذیرایی از مبلمان با طرح های ظریف و ساده تر استفاده شود.اگر شما تمایل دارید فضای سالن پذیرایی تان بزرگ تر به نظر برسد بهتر است از بازتاب نور آینه ها استفاده کنید همچنین استفاده از رنگ های روشن در پذیرایی و طراحی نورپردازی مناسب  برای سالن پذیرایی کوچک می تواند باعث دلبازتر به نظر رسیدن فضای این بخش از منزل شود.برای بزرگ تر به نظر رسیدن فضای اتاق پذیرایی بهتر است دکوراسیونی لوکس و چشمگیر را برای این بخش از منزل طراحی کنید و علاوه بر این وسایل دکوری و سایر وسایل مورد نیاز در سالن پذیرایی را از بین وسایل لاکچری انتخاب نمایید. در فضای پذیرایی کوچک بهتر است از لوازم تزئینی یا قفسه های پایه دار استفاده نشود و به جای آن ها قطعه های متصل شونده به دیوار انتخاب شوند تا فضای کمتری را در سالن پذیرایی اشغال نمایند. گیاهان باعث ایجاد فضای بانشاط و پرانرژی در دکوراسیون سالن پذیرایی می شوند از این رو بهتر است شما در سالن پذیرایی گلدان های زیبا با گیاهان سرسبز را قرار دهید و فضایی بی نظیر را در این بخش از منزل خود ایجاد کنید.برای پوشاندن پنجره های پذیرایی کوچک می توانید از پرده های ساده ای استفاده کنید که ارتفاع آن ها از قسمت کف تا سقف پذیرایی می باشد همچنین بهتر است چوب پرده را در بالاترین قسمت دیوار نصب کنید.شلف های دیواری مناسب ترین وسایل تزیینی در فضاهای کوچک به شمار می روند و شما می توانید با نصب این شلف ها روی دیوار علاوه بر صرفه جویی در فضا وسایل دکوری زیبا و متفاوتی را روی آن ها قرار دهید.اگر فضای کافی در سالن پذیرایی کوچک برای قرار دادن تلویزیون ندارید می توانید از میز تلویزیون های دیواری استفاده نمایید و تلویزیون را روی دیوار نصب کنید در صورتی که تمایلی به استفاده از این میز تلویزیون ها ندارید بهتر است میزی با طراحی ظریف و کاربردی را انتخاب نمایید و در مکانی مناسب از سالن پذیرایی قرار دهید تا طراحی پذیرایی جذاب و زیباتر به نظر برسد.

این مطلب را از دست ندهید
انواع دکوراسیون تلویزیون دیواری

پذیرایی ۲۴ متری

اگر می ­خواهید برای پذیرایی منزل خود تصمیم بگیرید؛ اول به این نکته توجه کنید که آیا فضای نشیمن و ناهارخوری داخل پذیرایی ۲۴ متر قرار می­ گیرد یا اینکه فضای پذیرایی به خودی خود ۲۴ متر مساحت دارد. این مساحت برای فضای پذیرایی یک اندازه متوسط است و راحت­ تر می ­توانید برایش تصمیم بگیرید. ولی اگر می­ خواهید میز ناهارخوری هم در آن قرار بگیرد؛ بهتر است میز ناهارخوری شش نفره تهیه کنید، بزرگتر از آن فضا را دلگیر خواهد کرد. هرچند اگر فضای نشیمن هم به آن اضافه شود یعنی شما یک فضای کوچک دارید و یک عالمه وسایل که باید در آن جا بدهید، پس به فکر ست سالن پذیرایی جمع و جورتر باشید. فراموش نکنید که برای پذیرایی ۲۴ متری مبلمان ۷ نفره و یا کمتر مناسب است و به ست ۹ نفره فکر نکنید.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ؛ ۴۰ متری

وجود یک پذیرایی بزرگ برای خانه ­های ایرانی نعمت بزرگی است. مخصوصا اگر اهل رفت و آمد و مهمانی باشید. با وجود پذیرایی ۴۰ یا ۵۰ متری، دیگر نگران تعداد مهمان­ها نخواهید بود. در طراحی دکوراسیون پذیرایی ۴۰ متری شما می­توانید یک ست مبلمان زیبا که می­تواند کلاسیک هم باشد، تهیه کنید. اگر فضای هال و پذیرایی در کار هم قرار دارد، می­توانید از پارتیشن­های جدید، قفسه کتاب و یا ایده­های مختلف دیگر در جدا کردن فضاهای خانه استفاده کنید. با توجه به فرم پذیرایی ۴۰ متری، استفاده از دو دست مبلمان امکان­پذیر است. فقط مراقب باشید فضا را خیلی شلوغ نکنید.

بهترین دکوراسیون پذیرایی

پزیرایی ۱۲ متری

اثاثیه و لوازم جانبی:
زمانی که مبلمان را برای اتاق ۱۲ متری انتخاب می کنید، متوجه می شوید وسایل با ابعاد نسبتا کمی مشخص می شود. با این حال، لازم است که تنها به جزئیات مهم توجه کنید، که تا حد ممکن عملی هستند، در حالی که فضای حداقلی را اشغال می کنند، به طوری که فضای خالی را پر می کنند.متخصصان مد و دکوراتورها بر این باورند که رنگ های آبی و سفید مناسب ترین رنگ برای اتاق های کوچک هستند. تجهیزات جانبی می تواند جذاب و چشمگیر باشد، اما آن ها باید به مقدار کم استفاده شوند تا دید کسانی که در اتاق هستند خسته نشود.مبل باید متناسب با فضای داخلی ۱۲ متری باشد و در مقابل یا متصل به دیوار قرار گیرد. با قرار دادن برخی از قفسه ها می توانید به اثر هوای خوش فضا دست یابید. برای اتاق کوچک، این بسیار مهم است.مبلمان زیبا به اجتناب از اثر سنگینی اشیا کمک می کند. در یک اتاق کوچک، قفسه ها به نظر عالی می رسند، که آن را برای ذخیره و نمایش بسیاری از موارد کوچک مناسب می سازد. قفسه های باریک بر روی دیوارها و کنسول بر روی دیوار امکان استفاده منطقی از هر اینچ از این فضا ارزشمند را فراهم می کنند.

پذیرایی ۵۰ متری:

اولین دکوراسیون, مربوط به عکس های آپارتمان کوچک است که برای خانواده های جوان طراحی شده و ۵۰ متری است . توجه به روشنایی و نور پردازی در طراحی دکوراسیون این منازل اهمیت زیادی دارد و بدون توجه به آن دکوراسیون ساده به نظر می رسد. این نکته یکی از گزینه های مهم در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک می باشد که به وسیله آن می توان حس بزرگ نمایی را در دکوراسیون داخلی ایجاد کرد. استفاده از رنگ زرد در این طراحی, موجب تفاوت در نور پردازی شده است.همچنین طراحی کف با رنگ کرم قهوه ایی می تواند علاوه بر زیبایی, حس پر بودن منزل را ایجاد کند. دومین دکوراسیون شامل عکس های اتاق خواب یکی از خانه های ۵۰ متری است که از رنگ سفید آبی به منظور ایجاد جذابیت در آن استفاده شده است.پوشش یک سمت  دیوار با کاغذ دیواری طرح دار می تواند باعث بزرگ تر دیده شدن فضای داخلی منزل شود.سوالات متداول

بهترین نوع مبلمان برای قرارگیری در قسمت پذیرایی و نشیمن کدام است؟

انتخاب سبک مبل بستگی به سلیقه شخصی افراد و سبک دکوراسیون منزل شما دارد. اما به صورت کلی باید مبلی را برای این قسمت انتخاب کنید که از نظر استاندارد کاملا تایید شده باشد و برای نشست و برخاست روی آن و همچنین پذیرایی دچار مشکل نشوید و تعداد قطعات ست مبلمان را دقیقا متناسب با ابعاد فضا انتخاب کنید.

بهترین نوع پرده پذیرایی کدام است؟

در انتخاب پرده پذیرایی باید علاوه بر زیبایی به کیفیت و هدف و جنس آن توجه کنید زیرا پرده ها قسمت قابل توجهی از طول دیوار را به خود اختصاص می دهند و اگر اتاق شما نور کمی دارد می توانید از پرده های تور یا حریر استفاده کنید تا نور وارد شود و یا اگر قسمت نشیمن شما آفتابگیر است و می خواهید میزان نور ورودی را کنترل کنید می توانید از پرده های ضخیم تر استفاده نمایید.

بهترین جا برای قرارگیری تلویزیون در قسمت پذیرایی و نشیمن کدام است؟

بهتر است تلویزیون ها را در جایی قرار دهید که جلوی رفت و آمد و تردد را اشغال نکنند و جز نقاط کانونی خانه باشد و نسبت به مبل هایی که در قسمت نشیمن قرار می گیرد در جایگاهی باشد که همه دید مرکزی نسبت به صفحه تلویزیون داشته باشند.

نحوه چیدمان مبلمان در قسمت پذیرایی و نشیمن به چه صورت است؟

برای اینکه چیدمان مبل در قسمت پذیرایی به بهترین صورت انجام شود بهتر است کار را از بزرگترین قطعه شروع کنید و آن را در جایگاه مقابل نقطه کانونی قرار دهید و بقیه قسمت ها را با توجه به آن بچینید.

چگونه می توان با کمترین هزینه به دکوراسیون قسمت پذیرایی تنوع داد؟

اگر از نظر مالی موقعیت تعویض مبلمان و سایر وسایل قسمت پذیرایی و نشیمن را ندارید ، می توانید با تعویض روکش مبل ها تنوع چشمگیری به فضای نشیمن و پذیرایی خود بدهید و سعی کنید در انتخاب روکش مبل دقت زیادی داشته باشید.

سخن پایانی

وقتی دنبال بهترین دکوراسیون برای پذیرایی هستیم، ممکن است در لیستی از ایده‌های متنوع و رنگ‌های مختلف غرق شویم. بهترین گزینه‌ها، مواردی هستند که در عین برطرف کردن نیاز و کاربردی بودن جلوه‌ای زیبا و دلنشین را در کنار یکدیگر ایجاد کنند. نکته مهم این است که بدانید پیرو چه سبکی هستید و آنرا در انتخاب‌هایتان برای تهیه لوازم، به کار ببرید. از این طریق می‌توانید مطمئن باشید که بهترین انتخاب‌ها را برای دکوراسیون پذیرایی خود به نحو احسنت، اعمال کرده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا