دکوراسیون

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

تزیین اتاق خواب دخترانه با وسایل دور ریختنی

ایده های بسیاری وجود دارد که می‌توان با استفاده از وسایل دور ریختی وسایل تزیینی ساخت و از آن‌ها در دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه استفاده کرد. تزیین اتاق خواب دخترانه با سی دی یکی از ایده‌های خوب برای این کار است. شما به راحتی می‌توانید با کمک این لوازم دور ریز، دکوراسیونی شیک و جذاب تدارک ببینید. تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی با همین ایده‌ها امکان پذیر است. در ادامه نمونه ایده هایی را مشاهده خواهید کرد که با خلاقیت و ایده شخصی خودتان، می‌توانید دکوراسیون شیک تری رقم بزنید.


فهرست مطالب


انواع ایده های جذاب برای طراحی دکوراسیون

تبدیل بطری و قوطی به گلدان

در خانه اکثر ما یک سری بطری و قوطی بلا‌استفاده وجود دارد که به‌راحتی با تزیین آن‌ها می‌توانید گلدان‌های شیک و جذابی درست کنید و در گوشه و کنار اتاق دخترانه خود استفاده کنید. کافی است کمی رنگ اسپری یا رنگ مولتی سرفیس در اختیار داشته باشید تا همه شیشه های بدون استفاده را برای قرار دادن قلمه گیاه استفاده کنید. بطری های نوشابه و قوطی کنسروی بهترین گلدان بازیافتی محسوب می‌شوند. با کمک همین گلدان‌ها فضایی زیبا ایجاد کنید. استفاده از گلدان های بازیافتی در فضای پشت پنجره و پاسیو بسیار رایج است.

تبدیل قوطی شیشه به لوستر تزیینی برای اتاق دخترانه

اگر در خانه قوطی شیشه‌ای (مانند: قوطی‌های جای مربا) وجود دارد. به راحتی می‌توانید آن را به لوستری برای اتاق تبدیل کنید. تزیین اتاق خواب دخترانه با ریسه به راحتی امکان پذیر است. کافی است ریسه ها را داخل ظرف شیشه ای قرار دهید و درب آن را ببندید. یادتان باشد که استفاده از ریسه نورانی برای جذاب‌تر شدن فضا بهترین ایده است. اگر قصد استفاده از تزیین اتاق خواب دخترانه با ریسه را ندارید، می‌توانید درب این شیشه‌ها را سوراخ کنید تا هوا داخل آن جریان داشته باشد. سپس شمع وارمر را ته شیشه بچسبانید و در مواقع لزوم آن را روشن کنید و از زیبایی ظاهری آن لذت ببرید.

دکور کنج دیوار با نوار کاست‌های قدیمی

کنج و گوشه دیوارهای اتاق خواب، از فضاهای خالی هستند که کمتر کسی به آن توجه می‌کند. شما به کمک ابزارهای مختلف از جمله کاست‌های قدیمی، به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را از سادگی خارج کنید. برای این کار می‌توانید به تعداد موردنیاز نوار کاست و کاست فیلم را آماده کنید و روی دیوار قراردهید. برای این کار اگر مایل به چسباندن نوار به صورت تک به تک نباشید، می‌توانید نوارها را بر روی مقوا بچسبانید و سپس مقوا را به شکل نهایی روی دیوار فیکس کنید. تزیین اتاق خواب دخترانه نوجوان با این تکنیک ایده فوق العاده ای خواهد بود.

ساخت تابلو با چوب برای اتاق دخترانه

به تصاویر نگاه کنید. به کمک چوب‌، حتی چوب‌هایی که سطح صاف و صیقلی ندارد، تابلو درست کنید و به کمک اسپری یا دیگر وسایل تزیینی آن‌ها تمیز و شیک جلوه بدهید. برای این کار باید یک روز پاییزی در پارک جنگلی قدم بزنید تا شاخه‌های قابل استفاده را کشف کنید. با انتخاب چند شاخه درخت خشک شده، می‌توانید در چارچوب‌های دکوراتیو چوبی، دیزاین شیک و جذابی انجام دهید. تزیین اتاق خواب دخترانه نوجوان و جوان با چنین ایده‌هایی بسیار جذاب است.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

 رنگ جدید برای دیوار اتاق خواب دخترانه

در اتاق‌ها و معمولا دیگر فضاها، رنگ از عناصری است که حرف اول را می‌زند و نقطه شروع کار است. اگر رنگ فضا، متناسب سلیقه و مبلمان موجود در فضا نباشد دیگر تغییرات دیده نمی‌شوند. مسلما به علت اینکه اتاق، دخترانه است، نمی‌توان فقط به رنگ صورتی فکر کرد!! بلکه با توجه به سلیقه و روحیه دختر دلبندتان، رنگ جدید و متفاوتی را برای اتاق خواب در نظر بگیرید. تکنیک‌های رنگ آمیزی به راحتی قادر به تغییر فضای زندگی شما هستند. کافی است یک استایل شیک برای رنگ آمیزی انتخاب کنید. نقاشی بر روی دیوار نیز، ایده فوق العاده‌ای برای جان بخشی به فضای آن است. شما می‌توانید برای رنگ آمیزی از کودکتان کمک بگیرید تا حس مشارکت و مسئولیت پذیری را، در او ایجاد کنید.

 تغییر تخت خواب برای اتاق دخترانه

تخت خواب، قلب اتاق به حساب می‌آید. پس اگر سرویس خواب فعلی خود را دوست ندارید، آن را تعویض کنید. یا برای آنکه هزینه زیادی صرف نکنید، روکش‌های آن را تعویض کنید. یا به کمک عناصر تزیینی آن را تزیین کنید. اعمال خلاقیت بر روی لوازم قدیمی، موجب جان بخشی مجدد به آن‌ها می‌شود. از سوی دیگر، تغیر تخت خواب با استفاده از رنگ آمیزی متنوع آن یا تعویض سرویس خواب هماهنگ با تخت خواب، از جمله رایج‌ترین ایده‌هایی است که برای تغییر می‌توانید از آن کمک بگیرید. استفاده از برچسب‌های دکوراتیو برای تغییر دکوراسیون سرویس خواب، ایده خوب و کم هزینه‌ای محسوب می شود.

این مطلب را از دست ندهید
دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

تغییر نورپردازی و نصب لوستر جدید برای اتاق دخترانه

از عوامل مهم دیگر که باعث تغییر اساسی در فضا می‌شود، نورپردازی است. شما با نصب لوستر جدید و دخترانه یا تعویض لوستر فعلی اتاق، می‌توانید حس‌و‌حال جدیدی در اتاق ایجاد کنید. نصب لوستر یکی از راه های تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان است. نورپردازی فضای اتاق را زیبا می‌کند و جزییات خاصی را نمایان می‌کند که بدون نورپردازی هرگز متوجه آن نبوده‌اید. سعی کنید از همین تکنیک عالی استفاده کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

نصب ریسه‌های نوری برای نورپردازی اتاق خواب دخترانه

با نصب ریسه‌های نوری (تصویر شماره ۹ و ۱۰) می‌توانید تغییرات جذابی را در نورپردازی اتاق ایجاد کنید. به کمک ریسه‌ها، رمانتیک بودن را به دنیای دخترانه انتقال می‌دهید. تزیین اتاق خواب دخترانه با ریسه ایده ارزان قیمتی است که به راحتی عکلی می‌شود. شما می‌توانید ریسه‌های نورانی را، در هر قسمت از فضا که مدنظر است بچسبانید. زیبایی این طرح‌ها خلاقیت عمیق همراه است. شما می‌توانید از ریسه در فضای کتابخانه، شلف دیواری، بالای تخت خواب و دیوار استفاده کنید و لذت ببرید.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

گل و گلدان در چیدمان اتاق دخترانه

گل، گیاه و گلدان، حس زندگی را به فضا و انسان می‌دهند. شما با قرار دادن گلدان به همراه گل‌هایی به رنگ شاد، بهار را وارد اتاق خود می‌کنید. سعی کنید گل‌ها را در معرض دید بگذارید تا هربار با ورود به اتاق آن‌ها را ببینید و لبخند بزنید. این روش ساده نیز از روش‌های کم هزینه و ارزان به حساب می‌آید. اگر نگهداری از گلدان برای شما مشکل است می توانید با ساخت گلدان سنگی که یکی از راه های تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان است، اتاقتان را زیباتر کنید. تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی ایده فوق العاده ای است که به وسیله قرار دادن گل و گلدان فانتزی امکان پذیر است. برای این کار کافی است گل و گلدان فانتزی را بر روی میز قرار دهید و ساختار شیک آن را مشاهده کنید. هارمونی رنگی با گلدان‌ها راه مطلوبی برای اینکار است.

نصب قفسه و شلف در اتاق دخترانه

شما می‌توانید شلف یا قفسه‌ای که بتوان اکسسوری‌های تزیینی بر روی آن قرار داد را، به دیوار نصب کنید. سعی کنید قفسه را خودتان با ابزارهایی که در اختیار دارید بسازید یا به شخصی باتجربه سفارش دهید. تنها به طرح‌های ساده اکتفا نکنید؛ از اشکال هندسی مختلف کمک بگیرید و با رنگ‌هایی که با روحیه شما سازگار است آن را رنگ کنید. استفاده از شلف های ساده و خلاقانه به شما کمک می‌کند تا ظاهر مناسبی برای خانه ایجاد کنید. دیزای ن شیک و زیبای شلف بر روی دیوار با کمک اکسسوری‌ها، بسیار شگفت انگیز است. سعی کنید با ایده های خلاقانه شلف ساده را رنگ آمیزی کنید و لذت ببرید.

ساخت ریسمان دیواری برای اتاق دخترانه

اغلب دخترها، برنامه و اهداف خود را نوشته و بر روی دیوار نصب می‌کنند تا همیشه جلوی چشمشان باشد. حال برای اینکه این نوشته‌ها از یکنواختی خارج شوند می‌توانید از ریسمان‌های دیواری کمک بگیرید و به کمک گیره‌های زیبا، نوشته‌های و عکس‌های خانوادگی خود را به آن نصب کنید. در مقاله نحوه نصب ریسه می توانید زیباترین مدل های نصب ریسه را ببینید. ریسه ها اگر چه جز موارد تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان است اما تاثیر به سزایی در زیبایی اتاقتان دارد. تزیین اتاق خواب دخترانه نوجوان با کمک ریسه های نورانی، ایده بسیار عالی و هیجان انگیزی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. یادتان باشد تزیین اتاق خواب دخترانه فانتزی باید با ایده های فانتزی و دخترانه همراه باشد.

 تغییر مبلمان موجود در اتاق دخترانه

تغییر مبلمان، اعم از: دراور، کمد، صندلی و… ایده جذابی است؛ زیرا وسایل نو و جدید را جایگزین وسایلی قدیمی می‌کنید. اما این روش، بسیار پرهزینه است! برای کاهش هزینه‌ها، به‌راحتی می‌توانید با خرید رنگ، کاغذ کادو یا چسب‌های نواری تزیینی که به سلیقه و روحیه دخترانه نزدیک است، جان تازه‌ای به مبلمان اتاق ببخشید. برای این کار باید خلاقانه عمل کنید. سعی کنید با کمک ایده گرفتن از عکس‌ها، تصمیم بهتری بگیرید و همه چیز را متحول کنید. قطعا استفاده از سلیقه شخصی و خلاقیت خودتان می‌تواند لذت زیادی بعد از تغییر دکوراسیون داشته باشد.

تغییر بافت و طرح‌ها در اتاق دخترانه

تنها با تغییر پارچه‌ها و بافت‌های اتاق خواب، می‌توانید بی‌نظیرترین تغییر دکوراسیون را ایجاد کنید. نوروز امسال، سعی کنید جسارت به خرج بدهید و از پارچه با رنگ‌های شاد و مشابه استفاده کنید تا با تغییر اساسی در اتاق روبه‌رو شوید. استفاده از تغییر بافت و طرح خاص برای جان بخشیدن به محیط، ایده عالی برای تغییر دکوراسیون است. شما می‌توانید کوسن رنگارنگ با طرح و نقش خاص را انتخاب کنید و از نتیجه آن لذت ببرید. ست کردن این پارچه ها با هم می‌تواند بسیار جذاب و خاص باشد.

این مطلب را از دست ندهید
دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
وسایل تزیینی اتاق دخترانه

نصب نقاشی‌ و کلاژهای دست‌ساز به دیوار اتاق خواب دخترانه

اکثر دخترها، روحیه هنری دارند و حداقل یک نقاشی را در طول عمر خود کشیده‌اند یا کاردستی ساخته‌اند. استفاده از کارهای هنری دستی که شخصیت و ماهیتی خاص دارد، به راحتی می‌تواند فضای اتاق را متحول کند. یادتان باشد که نقاشی‌های دکوراتیو در فضای اتاق خواب حس و حال لطیفی را تداعی می‌کنند. اگر این نقاشی‌ها خلاقانه و با درنظر گرفتن رنگ و هارمونی آن انتخاب شوند، نتیجه بسیار جذاب‌تری به همراه خواهد داشت.

تزیین اتاق خواب دخترانه با کاغذ رنگی

یکی از ایده های به روز و جذاب، استفاده از کاغذ رنگی برای تزیین دیوار است. تزیین اتاق خواب دخترانه نوجوان با کمک لک های رنگی دکوراتیو بسیار جذاب است. شما به راحتی می‌توانید با برش کاغذهای رنگی در اندازه‌های مختلف و طرح های گوناگون، استایل شیک و جذابی را ایجاد کنید و فضایی دکوراتیو و خاص رقم بزنید. در ادامه نمونه هایی از تززین اتاق خواب دخترانه فانتزی با کاغذ رنگی را مشاهده می‌کنید.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه نوجوان

برای دیزاین اتاق خواب دخترانه باید از وسایل تزیینی اتاق دخترانه که معمولا دارای تم صورتی و بنفش هستند،استفاده شوذ.ما در ادامه به معرفی لوازم ضروری و دکوری برای تزیین اتاق دخترانه نوجوان پرداخته ایم تا با کمک این لوازم، چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را به صورت اصولی و زیبایی به انجام برسانید.چیدمانی که برای اتاق خواب دخترانه صورت می گیرد به نسبت پسرانه کمی فرق دارد. لیست وسایل اتاق دخترانه از نظر جزییات، گسترده تر از اتاق خواب پسرانه است و بنابراین چه خوب است اطلاعات کافی در این زمینه وجود داشته باشد. آنچه که برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه حتماً باید اجرا شود شامل: تخت خواب، تشک و کالای خواب، کمد لباس، دراور و میز و آینه، پاتختی، پرده اتاق دخترانه ، آینه قدی یا ایستاده، لامپ اتاق خواب، فرض، ارگانایزر، جالباسی و کفپوش است.این موارد اصلی هستند اما سایر وسایل اتاق دخترانه نوجوان نیز وجود دارد که به زیبایی محیط می افزاید مثل اجرای آباژور مخصوص، لوازم دکوری، کمد مخصوص عروسک و…!

تزیین اتاق خواب دخترانه

تزئین و دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه نوجوان و کودک با ایده‌های خلاقانه و سبک‌های جدید طراحی داخلی صورت می‌گیرد.امروزه طراحان داخلی منازل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با در نظر گرفتن رنگ‌های خاص و تزیینات فانتزی برای گروه‌های سنی گوناگون را انجام می‌دهند. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان با استفاده از سبک‌های جدید دکوراسیون اتاق خواب و وسایل دخترانه برای اتاق  انجام می شود. با توجه به سلایق افراد می‌توان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک و یا مدرن و شلوغ را در نظر گرفت. با استفاده از فضای محیط اتاق و دیوار‌ها برای نصب تزیینات و رنگ آمیزی خاص می‌توان یک فضای دلچسب و زیبا را برای اتاق خواب دخترانه بوجود آورد. در پایین وسایل دخترانه برای اتاق خواب را معرفی می کنیم.

تزئین اتاق خواب با ریسه: با تغییراتی ساده و به کمک نورپردازی با ریسه های نخی و فانتزی می توان فضای اتاق را رویایی و زیبا کرد. دیزاین و تزئین با کمک ریسه مخصوصا در اتاق خواب دخترانه جلوه فانتزی تری به اتاق می دهد.برخی از این ریسه ها قابلیت تغییر رنگ و میزان تابش دارند که این مورد باعث تطبیق دادن رنگ ریسه ها با تم و هارمونی رنگ بندی اتاق می شود.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

دیزاین اتاق خواب دخترانه با وسایل ساده:

 با کمک برخی وسایل ساده مثل عکسهای قدیمی و چسباندن آنها به آباژور می توان وسایل اتاق را زیباتر کرد. همچنین تزئین قاب آینه با کمک وسایل بسیار ساده مانند صدف های دریایی و یا درب شیشه های رنگارنگ امکان پذیر است.

دیزاین اتاق خواب دخترانه نوجوان:

 معمولا دختران در سنین نوجوانی بیشتر علاقه دارند تا وقت خود را در اتاق شخصی خود سپری نمایند.بنابراین بکارگیری صندلی های راک یا تاب دار از ملزومات اصلی اتاق آنها به شمار می رود.

لیست وسایل لازم برای دیزاین اتاق خواب دخترانه

در تزیین اتاق دختران سنین نوجوان معمولا از تم رنگی بنفش و صورتی استفاده می شود. البته در انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق دختران نوجوان باید ابتدا سبک دکوراسیون مشخص شود و سپس رنگ مناسب انتخاب شود. برای مثال درصورتی که دکوراسیون اتاق سبک مینیمال باشد معمولا از رنگهای روشن مثل سفید و طوسی روشن استفاده می شود.

 لوستر دخترانه

می توان از لوسترهای با تم بنفش و صورتی با کاراکترهای مختص گروه نوجوان استفاده کرد.

آباژور

می توانید یا یک آباژور جدید متناسب با تم رنگی اتاق نوجوان بخرید و یا آباژور قدیمی اتاق اش را با چسباندن عکس های خانوادگی و یا ربان و کاغذ رنگی تزیین نمایید.یک آباژور زیبا در زیباتر کردن اتاق نوجوان تاثیر بسزایی دارد و فضای خوبی در اتاق ایجاد می کند.

استفاده از گل و گلدان در اتاق

بکارگیری گل و گلدان های زیبا در اتاق حس تازگی به فضا می بخشد و علاوه بر آن اکسیژن موجود در فضای اتاق را بالا برده و به زیبا تر شدن دکوراسیون اتاق کمک زیادی خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

کمد لباس بخش مهمی از دیزاین اتاق خواب دخترانه!

دختران عاشق لباس هستند بنابراین در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه، انتخاب کمد لباس موضوع بسیار مهمی است.برخی از کمد ها به صورت متحرک طراحی شده اند و برخی نیز دیواری هستند.کمد لباس نه تنها در اتاق خواب بزرگسالان استفاده می شود بلکه برای اتاق خواب دختران نیز مورد استفاده قرار می گیرد.کمد لباس می بایست از طبقه های مختلفی تشکیل شده باشد و موقعیت هماهنگی و همسانی داشته باشد تا محیط یکپارچه ای فراهم شود و به طور کلی محیط از شلختگی خارج شود.برخی از کمدهای لباس دارای آینه مخصوص هستند و به این ترتیب نیاز به صرف هزینه جداگانه برای خرید آینه نیست. کمدی که برای اتاق خواب دخترانه خریداری می شود باید دارای فایل های ریلی برای لباس، گرال آویزان و همینطور طبقه های جداگانه باشد به این ترتیب این کمد ها از نظر سایز و مدل بندی نسبت به هم فرق دارند و هر یک دارای موقعیت اجرایی مناسبی خواهند بود.

دراور و کنسول های وسایل تزیینی اتاق دخترانه

در صورتی که منزل شما فضای کافی داشته باشد چه خوب است از دراور و آینه کنسول های تزیینی مخصوص استفاده کنید تا هم زیبایی بیشتری به اتاق خواب داده شود و همینطور قابلیت دکوراتیوی ایجاد کند. کنسول و میز آینه مخصوص اتاق دختران معمولاً طراحی فانتزی دارد و همینطور می توان آن را به صورت ست با سایر وسایل خریداری کرد.وسایل تزیینی اتاق دخترانه بر اساس متراژ اتاق مشخص شود برخی از اتاق خواب ها بسیار بزرگ هستند و برخی از نظر ابعاد کوچکتر به نظر می رسند بنابراین چه خوب است که انتخاب کنسول بر اساس نوع اتاق خواب صورت بگیرد و موقعیت اجرایی مناسبی داشته باشد.

وسایل تزیینی اتاق دخترانه

آینه پایه اصلی از وسایل اتاق خواب دخترانه

در اتاق خواب های دخترانه آینه نقش مهمی دارد در صورتی که شاید برای اتاق خواب پسرانه چندان گزینه الزامی محسوب نشود! آینه ها به زیبایی محیط اتاق خواب کمک زیادی می کنند و به نوبه خود نقش وسایل دکوری را نیز دارند.البته که آینه ها از نظر موقعیت قرار گیری در محیط دسته بندی مخصوص به خود را دارند. کسانی که قصد خرید آینه برای اتاق خواب دخترانه دارند هم می توانند مدل های سن با تختخواب و سایر بخش های اتاق را در نظر بگیرند و هم شرایط به صورتی است که می توانند از آینه های جداگانه و ساده خریداری کنند هر دو گزینه مناسب هستندآینه هایی که به دیوار نصب می شوند فضای اتاق را زیباتر می کند و جنبه اثربخش بهتری دارند برخی از آینه هستند که موقعیت اجرایی دو بخشی دارند یعنی هم روی زمین قرار می گیرند و هم به دیوار وصل می شوند.

تختخواب یکی از مهم ترین لوازم اتاق خواب دخترانه

تختخواب اصلی ترین پارامتر در لیست وسایل دخترانه است. تختخواب های مدرن و امروزی در طرح و سبک و مدل های مختلفی طراحی شده اند و از قفسه های مخصوصی برای نگهداری لباس نیز برخوردار هستند که برای اتاق خواب دخترانه یک انتخاب عالی خواهد بود. در صورتی که فضای اتاق کوچک باشد نیاز است که از تخت های تاشو استفاده شود.تخت هایی که برای اتاق خواب دخترانه استفاده می شود شامل سایز های یک نفره و یک و نیم نفره است و مدل های مینیمال، روستیم، سلطنتی و استیل را شامل شده است.برخی از تخت ها دیواری هستند و برخی دارای پایه های نگهدارنده مخصوص هستند.

کالای خواب مخصوص اتاق دخترانه

جنس و اندازه های بسیار متفاوتی برای تشک ها در نظر گرفته شده است و بر اساس مدل و سایز تختخواب سنجیده می شود. تشک ها به صورت پنبه ای، فنری، پشم مصنوعی و … دسته بندی می شوند. تشک دخترانه نوجوان بالشت ها نیز مثل تشک ها شامل دسته بندی های مختلفی هستند. در صورتی که قرار است تشک برای دختر در سنین نوزادی خریداری شود به دلیل حساسیت بالای پول او نیاز به الیاف طبیعی و ارگانیک خواهد بود.رنگ بندی و طرحی که برای تشک ها در نظر گرفته می شود با سایر پارامترهای اتاق خواب سازگار خواهد شد.همچنین اگر دارای نوزاد دختر هستید می توانید از روتختی کودک استفاده کنید بطوری که با تخت و تشک همخوانی داشته باشد.

بکارگیری وسایل نورپردازی

لامپ و تجهیزات روشنایی از دیگر موارد مهم در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه محسوب می شوند. شب خواب ها سطح روشنایی خوبی دارند و در خانه و به خصوص اتاق خواب یک فضای آرامبخش و جذاب ایجاد می کنند. لامپ ها حس رمانتیک گونه ای به محیط اتاق خواب می دهند و نقش چشمه نور را ایفا می کنند.لامپ ها در سبک های شاخه ای یا لوستر و یا در مدل های مخفی و زیر کار اجرا می شوند. قسمت روشنایی اتاق ها با هم فرق دارد و رنگ بندی لامپ ها نیز متفاوت است و همه این موارد باید پیش از اجرای کار رعایت شود. کارایی نورپردازی در محیط اهمیت زیادی دارد.

این مطلب را از دست ندهید
انواع دکوراسیون کافه
وسایل تزیینی اتاق دخترانه

فرش پارامتر اصلی در دکوراسیون اتاق خواب

در لیست وسایل اتاق خواب دخترانه فرش ها نیز اهمیت زیادی دارند البته امروزه به دلیل فضای کمی که برای اتاق خواب ها در نظر گرفته شده است از فرش هایی با ابعاد کم کمک گرفته می شود تا موقعیت محیط را به دقت بسنجد دقت داشته باشید که فرش در اتاق خواب ها باید موقعیت درستی را شامل شود و از نظر کارایی و سبک نیز می بایست دسته بندی داشته باشد.در صورتی که به سبک کلاسیک علاقمند هستید می توانید فرش های تک رنگ یا با طراحی های ساده را انتخاب کنید و در صورتی که فکر می کنید سبک های به روز برای شما جالب است از ست فرش و پرده های تصویری استفاده کنید تا زیبایی کار چند برابر شود.

طراحی جالباسی مخصوص

لوازم اتاق خواب دختران باید به صورتی انتخاب شود که فضای کافی برای هر بخش وجود داشته باشد بنابراین چه خوب است که از جالباسی های مخصوص استفاده شود و در پشت درب قرار بگیرد.جالباس های ایستاده به صورتی است که دیگر نیاز به تا کردن لباس و چروک آن نبوده و می توان آن را یک انتخاب کاملاً عالی در نظر داشت.

سوالات متداول

برای این که چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به بهترین نحو انجام شود باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

در گام اول باید یک سبک مشخص برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تعیین کنید و سپس رنگ قالب دکوراسیون اتاق خواب را مشخص کنید تا وسایل در تناسب با سبک و رنگ خریداری شده و بعد با کمک قوانین فنگ شویی چیدمان را انجام دهید.

بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه کدام است؟

بهترین رنگ همان رنگی است که باعث ایجاد احساس آرامش و حس مثبت در فرزند شما می شود. این رنگ می تواند رنگ صورتی، آبی، سفید و سبز و هر رنگ دیگری متناسب با سلیقه او باشد. ولی در انتخاب رنگ توجه داشته باشید که اگر فرزند شما بیش فعال است، از رنگ هایی که آرام تر هستند و آرامش بیشتری دراو ایجاد می کنند استفاده کنید و برعکس این قضیه را هم در نظر بگیرید.

هنگام چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید چه نکاتی را مد نظر داشت؟

برای چیدمان همیشه باید از وسایل بزرگ تر مانند تخت خواب چیدن را شروع کرد و بعد بقیه وسیله ها را متناسب با فضا در سر جای خود قرار داد. اما حتماً رده سنی فرزند خود را موقع چیدمان در نظر بگیرید زیرا سلیقه دختر خانم ها و حساسیت آنها باید برای چیدمان وسایل در نظر گرفته شود و همچنین خرید وسایل مطابق با روحیات آنها باشد.

برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مشترک برای دو فرزند باید به چه نکاتی توجه داشت؟

بهتر است برای خرید وسایل و چیدمان آن ها و بخش بندی فضای اتاق خواب، روحیات و سلیقه و نظر هر دو فرزند یا هر تعداد فرزندی که قرار است از اتاق استفاده کنند را مورد توجه قرار دهید و با نظرسنجی از آنها حس اعتماد به نفس را در آنها تقویت کنید و میتوانید از تختخواب های دو طبقه در اتاق خواب های کوچک مشترک استفاده کنید.

۵- برای خرید فرش اتاق خواب دخترانه و همچنین پرده اتاق خواب دخترانه باید به چه مواردی توجه داشت؟

بهتر است فرش و پرده متناسب با فضای اتاق و سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و تم رنگی آن انتخاب شود و اگر از وسایل زیاد و تزیینات مختلف در اتاق خواب استفاده شده بهتر است فرش و پرده طرح های ساده تری داشته باشند تا باعث برقراری تناسب در فضای اتاق شوند و یا برعکس، اگر وسایل کم و ساده هستند می توانید از پرده و فرش های طرح دار استفاده کنید تا یکنواختی شکسته شود.

سخن پایانی
اگر به دنبال ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه هستید، به آنچه فرزندتان دوست دارد فکر کنید و سعی کنید اتاق خواب او را طبق سلیقه و نیاز او دکور کنید. اتاق خواب جایی است که فرزند شما تکالیف درسی خود را در آن انجام می‌دهد و برای کسب آرامش اوقاتی را در آنجا سپری می‌کند. هنگام طراحی اتاق خواب دخترانه دخترانه، ایده‌های جالب اتاق خواب دخترانه را در نظر بگیرید. برخی از ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه زیبا در برگیرنده کاغذ دیواری و مبلمان‌ها و وسایل کاربردی است. صرف نظر از اندازه، اتاق خواب فرزند شما باید به اندازه کافی تنوع داشته باشد تا بتواند همه کارهای خود را آنجا انجام دهد و با دوستانش معاشرت کند. در واقع ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید شامل عملکردهای خاص آن‌ها در سنین مختلف باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا