سرگرمی

چطور کانسیلر بزنیم؟ آموزش استفاده از کانسیلر برای نواحی مختلف صورت

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یکی از محصولات پایه آرایشی است که برای پوشش دادن به علائم آسیب دیدگی و عدم صافی پوست استفاده می‌شود. این محصول باعث می‌شود که پوست صاف‌تر و بدون عیب به نظر برسد و علائم آسیب دیدگی را پوشش دهد. در ادامه به بررسی جزئیات بیشتر درباره کانسیلر پرداخته می‌شود.


فهرست مطالب


استفاده از کانسیلر

۱_استفاده از کانسیلر

کانسیلر برای پوشش دادن به علائم آسیب دیدگی پوست مانند جای جوش‌ها، لک‌ها، تیرگی‌ها، شکاف‌ها و نقاط قرمز استفاده می‌شود. هدف اصلی از استفاده از این محصول، پوست صاف و بدون عیب به نظر آمدن است. کانسیلر می‌تواند به تنهایی یا به همراه فاندیشن و پودر صورت استفاده شود.

چطور کانسیلر بزنیم؟ آموزش استفاده از کانسیلر برای نواحی مختلف صورت

نوع پوست و کانسیلر

۲_نوع پوست و کانسیلر

برای استفاده از کانسیلر، باید نوع پوست خود را بشناسید. نوع پوست برای انتخاب رنگ کانسیلر بسیار مهم است. پوست خشک نسبت به پوست چرب نیاز به کانسیلر با فرمولاسیون خاص دارد. همچنین، برای پوست حساس و مشکل پوستی، کانسیلر با فرمولاسیون مناسب باید انتخاب شود.

نحوه استفاده از کانسیلر

۳_نحوه استفاده از کانسیلر

نحوه استفاده از کانسیلر بسیار مهم است. برای استفاده از کانسیلر باید ابتدا پوست را تمیز کنید و پس از آن کانسیلر را به محل مورد نظر بر روی پوست بزنید و به نرمی آن را با انگشتان یا با یک اسفنج آرایشی به پوست بمالید. بهتر است از کانسیلر با پوشش بالا استفاده کنید که به راحتی علائم آسیب دیدگی را پوشش دهد.

چطور کانسیلر بزنیم؟ آموزش استفاده از کانسیلر برای نواحی مختلف صورت

رنگ کانسیلر

۴_رنگ کانسیلر

رنگ کانسیلر باید با رنگ پوست تطبیق داده شود تا بهترین نتیجه را بدهد. باید از کانسیلری با رنگی که نزدیک‌ترین رنگ به پوست شماست استفاده کنید. برای پوست سرخ و دارای جای جوش‌های قرمز، کانسیلر سبز و برای پوست با تیرگی‌ها کانسیلر نارنجی مناسب است.

جدول رنگ کانسیلر برای رنگ پوست

در ادامه جدولی ارائه می‌شود که رنگ کانسیلر مناسب برای هر رنگ پوست را نشان می‌دهد:

رنگ پوسترنگ کانسیلر مناسب
پوست روشنکانسیلر با رنگ آبیزرق، صورتی یا آبی روشن
پوست متوسطکانسیلر با رنگ زرد یا بژ شکوفه‌ای
پوست تیرهکانسیلر با رنگ قهوه‌ای غامق یا کرم روشن

می‌توانید با استفاده از این جدول، رنگ کانسیلر مناسب برای رنگ پوست خود را انتخاب کنید.

۵_نوع کانسیلر

کانسیلر‌ها به دو نوع کرمی و پودری تقسیم می‌شوند. کانسیلر‌های کرمی برای پوشش دادن به علائم آسیب دیدگی و عدم صافی پوست استفاده می‌شوند. این نوع کانسیلر به دلیل دارا بودن پوشش بالا و قابلیت اصلاح ویژگی‌های چهره، بسیار محبوب است. کانسیلر‌های پودری به دلیل داشتن ترکیبی از پودر و مواد رساننده، مناسب برای پوشش دادن به علائم آسیب دیدگی و عدم صافی پوست هستند.

چطور کانسیلر بزنیم؟ آموزش استفاده از کانسیلر برای نواحی مختلف صورت

ترکیب با سایر محصولات آرایشی

کانسیلر معمولاً در کنار فاندیشن و پودر صورت استفاده می‌شود. برای ثابت کردن کانسیلر و فاندیشن، پودر صورت بر روی پوست استفاده می‌شود. این ترکیب باعث می‌شود که آرایش شما به مدت طولانی‌تری ثابت بماند و پوست شما صاف و بدون عیب به نظر برسد.

نکات مهم

 • قبل از استفاده از کانسیلر، پوست خود را تمیز کنید.
 • رنگ کانسیلر باید با رنگ پوست تطبیق داده شود.
 • کانسیلر را به نرمی با انگشتان یا با یک اسفنج آرایشی به پوست بمالید.
 • بهتر است از کانسیلری با پوشش بالا استفاده کنید.
 • پس از استفاده از کانسیلر، پودر صورت بر روی پوست استفاده کنید تا آرایش شما ثابت بماند.

۶_آموزش قدم به قدم استفاده از کانسیلر

استفاده از کانسیلر می‌تواند برای بسیاری از افراد کار سختی باشد، اما با آموزش قدم به قدم می‌توانید به راحتی این محصول را به طور صحیح استفاده کنید و پوست صاف و بدون عیب داشته باشید. در ادامه به آموزش قدم به قدم استفاده از کانسیلر با جدول رنگ‌های مناسب برای هر رنگ پوست پرداخته می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید
آموزش انواع دوخت در چرم دوزی را اصولی یاد بگیرید

گام اول: تمیز کردن پوست

قبل از استفاده از کانسیلر، باید پوست را تمیز کنید و از روغن، آلودگی‌ها و عرق پوست خود را پاک کنید. می‌توانید از یک شوینده صورت یا آب گرم استفاده کنید تا پوستتان تمیز شود. سپس پوست را با یک حوله نرم و تمیز خشک کنید.

گام دوم: انتخاب کانسیلر

برای انتخاب کانسیلر، باید نوع پوست خود را بشناسید و رنگ متناسب با پوست خود را انتخاب کنید. در جدول زیر رنگ‌های کانسیلر متناسب با هر رنگ پوست نشان داده شده است:

رنگ پوسترنگ کانسیلر مناسب
پوست روشنکانسیلر با رنگ آبیزرق، صورتی یا آبی روشن
پوست متوسطکانسیلر با رنگ زرد یا بژ شکوفه‌ای
پوست تیرهکانسیلر با رنگ قهوه‌ای غامق یا کرم روشن

گام سوم: استفاده از کانسیلر

 • پس از انتخاب کانسیلر، با انگشتان یا اسفنج آرایشی کمی کانسیلر را بر روی ناحیه مورد نظر بمالید.
 • سپس با استفاده از انگشتان یا اسفنج آرایشی، کانسیلر را به نرمی روی پوست خود بمالید و آن را به طور کامل توزیع کنید. می‌توانید از حرکات گردشی استفاده کنید تا کانسیلر به طور یکنواخت روی پوستتان قرار بگیرد.
 • اگر نیاز باشد، می‌توانید لایه دوم کانسیلر را روی ناحیه مورد نظر بمالید و مجدداً آن را به نرمی توزیع کنید.
 • پس از استفاده از کانسیلر، می‌توانید از فاندیشن و پودر صورت استفاده کنید تا آرایشتان را کامل کنید.

با استفاده از این روش، می‌توانید به راحتی و با دقت کانسیلر را استفاده کنید و پوست صاف و بدون عیب داشته باشید. به یاد داشته باشید که استفاده از کانسیلر باید با دقت و با توجه به نوع پوست و رنگ مناسب انجام شود تا بهترین نتیجه را برای پوستتان بگیرید.

۷_طرز استفاده از کانسیلر دو طرفه

کانسیلر دو طرفه، یک محصول آرایشی است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از یک محصول، علائم خطوط ریز، لک‌های پوست و هر نوع علائم دیگری را که ممکن است روی پوست شما وجود داشته باشد، پوشش دهید.

در ادامه به توضیحاتی درباره استفاده از کانسیلر دو طرفه می‌پردازیم:

گام اول: تمیز کردن پوست

مانند هر روش آرایشی دیگری، نخستین گام پاکسازی و تمیز کردن پوست است. برای این کار، می‌توانید از یک شوینده صورت یا آب گرم استفاده کنید تا پوستتان تمیز شود. سپس پوست را با یک حوله نرم و تمیز خشک کنید.

گام دوم: اعمال کانسیلر

 • قبل از اعمال کانسیلر دو طرفه، باید از رنگ مناسب برای پوست خود اطمینان حاصل کنید. برای این کار، می‌توانید کانسیلر را روی پشت دست خود تست کنید و به نتیجه برسید.
 • پس از تمیز کردن پوست، با استفاده از طرف سفید کانسیلر، کانسیلر را به نرمی روی ناحیه مورد نظر بمالید. سپس با استفاده از انگشتان یا اسفنج آرایشی، کانسیلر را به نرمی روی پوست خود بمالید و آن را به طور کامل توزیع کنید. می‌توانید از حرکات گردشی استفاده کنید تا کانسیلر به طور یکنواخت روی پوستتان قرار بگیرد.
 • در مرحله بعد، با استفاده از طرف رنگارنگ کانسیلر، کانسیلر را به نرمی روی ناحیه مورد نظر بعدی بمالید. سپس با استفاده از انگشتان یا اسفنج آرایشی، کانسیلر را به نرمی روی پوست خود بمالید و آن را به طور کامل توزیع کنید. در این مرحله، می‌توانید از حرکات گردشی استفاده کنید تا کانسیلر به طور یکنواخت روی پوستتان قرار بگیرد.
 • پس از استفاده از کانسیلر دو طرفه، می‌توانید از فاندیشن و پودر صورت استفاده کنید تا آرایشتان را کامل کنید.

با استفاده از کانسیلر دو طرفه، می‌توانید به راحتی و با دقت بیشتری، کانسیلر را استفاده کنید و پوست صاف و بدون عیب داشته باشید. به یاد داشته باشید که باید از رنگ مناسب برای پوست خود استفاده کنید و باید کانسیلر را به نرمی روی پوست خود توزیع کنید تا بهترین نتیجه را برای پوستتان بگیرید. همچنین، می‌توانید از مواد اضافی مانند پودر صورت استفاده کنید تا پوستتان روکشی بیشتری بگیرد و آرایشتان بیشتر به چشم بیاید.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین رنگ سایه برای چشم

در نهایت، باید به یاد داشته باشید که استفاده از کانسیلر دو طرفه نیاز به تمرین دارد و باید به طور مرتب و با دقت این محصول را استفاده کنید تا بهترین نتیجه را برای پوستتان بگیرید.

چطور کانسیلر بزنیم؟ آموزش استفاده از کانسیلر برای نواحی مختلف صورت


۸_روش استفاده از کانسیلر برای بینی

استفاده از کانسیلر برای پوشش دادن به علائم مختلف روی بینی، می‌تواند یک راه حل ساده و موثر برای آرایش باشد. در ادامه روش استفاده از کانسیلر برای بینی را توضیح می‌دهیم:

گام اول: انتخاب کانسیلر مناسب

برای پوشش دادن به علائم روی بینی، باید از کانسیلر مناسب استفاده کنید. باید یک کانسیلر با رنگی که به پوست شما نزدیک است، انتخاب کنید. برای پوست‌های روشن، از یک کانسیلر با رنگی روشن تر و برای پوست‌های تیره، از یک کانسیلر با رنگ تیره تر استفاده کنید.

گام دوم: تمیز کردن بینی

قبل از اعمال کانسیلر، باید بینی خود را تمیز کنید. برای این کار، می‌توانید از یک شوینده صورت یا آب گرم استفاده کنید تا بینی تمیز شود. سپس بینی را با یک حوله نرم و تمیز خشک کنید.

گام سوم: اعمال کانسیلر

 • با استفاده از طرف سفید کانسیلر، کانسیلر را روی بینی بمالید. سپس با استفاده از انگشتان یا اسفنج آرایشی، کانسیلر را به نرمی روی بینی خود بمالید و آن را به طور کامل توزیع کنید. می‌توانید از حرکات گردشی استفاده کنید تا کانسیلر به طور یکنواخت روی بینی قرار بگیرد.
 • در صورتی که علائم روی بینی شما هنوز پوشیده نشده‌اند، می‌توانید از طرف رنگارنگ کانسیلر استفاده کنید. برای این کار، کانسیلر با رنگی که به پوست شما نزدیک است را روی بینی بمالید. سپس با استفاده از انگشتان یا اسفنج آرایشی، کانسیلر را به نرمی روی بینی خود بمالید و آن را به طور کامل توزیع کنید. در این مرحله، می‌توانید از حرکات گردشی استفاده کنید تا کانسیلر به طور یکنواخت روی بینی قرار بگیرد.
 • گام چهارم: تثبیت کانسیلر

پس از اعمال کانسیلر، می‌توانید از پودر صورت استفاده کنید تا کانسیلر تثبیت شود و به مدت طولانی‌تری پوشش داده شود. برای این کار، می‌توانید پودر صورت را روی بینی خود با یک برس پودر صورت بمالید و آن را به طور کامل توزیع کنید.

در نهایت، باید به یاد داشته باشید که استفاده از کانسیلر برای بینی، نیاز به تمرین دارد و باید به طور مرتب و با دقت این محصول را استفاده کنید تا بهترین نتیجه را برای بینی خود بگیرید. همچنین، باید از رنگ مناسب برای پوست خود استفاده کنید و باید کانسیلر را به نرمی روی بینی خود توزیع کنید تا بهترین نتیجه را برای بینی خود بگیرید.

چطور کانسیلر بزنیم؟ آموزش استفاده از کانسیلر برای نواحی مختلف صورت

۹_استفاده از کانسیلر برای صورت

کانسیلر (Concealer) یکی از محصولات آرایشی است که برای پوشاندن عیوب و نقص‌های پوستی مانند لک‌های صورت، پاک کردن سایه زیر چشم‌ها، پوشاندن جای جوش‌ها و آکنه‌ها و … استفاده می‌شود.

برای استفاده از کانسیلر برای پوشاندن لک‌های صورت، ابتدا باید رنگ کانسیلر را با رنگ پوست خود تطبیق دهید. برای این کار می‌توانید کانسیلر را روی پشت دستتان تست کنید و با رنگ پوستتان مقایسه کنید.

سپس کانسیلر را با استفاده از انگشتان یا برس مناسب به نقاط لک یا عیوب پوستی بر روی صورت خود بمالید و با حرکات نرم و دقیق به سمت بیرون پوست بکشید تا کانسیلر به طور یکنواخت پوشش دهد و به نظر طبیعی بیاید.

در نهایت، برای ثابت کردن کانسیلر و جلوگیری از حرکت آن، می‌توانید از پودر صورت استفاده کنید. با استفاده از این روش، می‌توانید لک‌های صورت خود را پوشش دهید و به روشنایی و زیبایی پوست صورت خود بیافزایید.

۱۰_انواع کانسیلر

کانسیلر (Concealer) یکی از محصولات آرایشی که در انواع مختلفی در بازار موجود است که شامل موارد زیر می‌شود:

۱- کانسیلر مایع (Liquid Concealer): این نوع کانسیلر دارای پوشش خوبی است و می‌تواند عیوب پوستی را به طور کامل پوشش دهد. این کانسیلر برای پوست های خشک و عادی مناسب است.

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با ضرورت سرگرمی در دوره‌های مختلف زندگی + معرفی انواع سرگرمی های مفید و جذاب

۲- کانسیلر کرمی (Cream Concealer): این نوع کانسیلر دارای پوشش بالاتری نسبت به کانسیلر مایع است و برای پوست های چرب و مختلط مناسب است.

۳- کانسیلر ماتیکی (Matte Concealer): این نوع کانسیلر دارای فرمولاسیونی است که به پوست مات و بدون درخشندگی می‌دهد. این کانسیلر برای پوست های چرب و مختلط مناسب است.

۴- کانسیلر پودری (Powder Concealer): این نوع کانسیلر دارای فرمولاسیونی است که به پوست ظاهر نازک و طبیعی می‌دهد. این کانسیلر برای پوست های چرب و مختلط مناسب است.

۵- کانسیلر رنگی (Color Correcting Concealer): این نوع کانسیلر برای کاهش عیوب خاصی مانند قرمزی، زردی و … استفاده می‌شود. این کانسیلر با رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شود که هر کدام برای کاهش یک نوع عیب خاصی مناسب هستند.

۶- کانسیلر واترپروف (Waterproof Concealer): این نوع کانسیلر دارای فرمولاسیونی است که در برابر آب و تعریق مقاوم است. این کانسیلر برای رویدادهای خاص و استفاده در شرایطی که ممکن است با آب و تعریق درگیر شوید مناسب است.

با توجه به اینکه هر نوع کانسیلر ویژگی‌های خاص خود را دارد، انتخاب نوع مناسب برای پوست خود، بهترین نتیجه را برای شما به همراه خواهد داشت.

چطور کانسیلر بزنیم؟ آموزش استفاده از کانسیلر برای نواحی مختلف صورت


۱۱_نحوه استفاده از کانسیلر ماتیکی

کانسیلر ماتیکی (Matte Concealer) یک نوع کانسیلر است که برای پوشش دادن عیوب و نقص‌های پوستی مانند لک‌ها، جای جوش‌ها، سایه زیر چشم‌ها و … استفاده می‌شود. این نوع کانسیلر دارای فرمولاسیونی است که به پوست مات و بدون درخشندگی می‌دهد.

نحوه استفاده از کانسیلر ماتیکی به شرح زیر است:

۱- ابتدا، پوست صورت خود را با استفاده از تونر و مرطوب کننده مراقبت کنید و اجازه دهید کاملا خشک شود.

۲- سپس، کانسیلر ماتیکی را به دقت انتخاب کنید. برای این کار، می‌توانید از کانسیلری با رنگی که با رنگ پوست شما تطبیق دارد استفاده کنید.

۳- کانسیلر را با استفاده از انگشتان یا برس مناسب به نقاط لک یا عیوب پوستی بر روی صورت خود بمالید و با حرکات نرم و دقیق به سمت بیرون پوست بکشید تا کانسیلر به طور یکنواخت پوشش دهد و به نظر طبیعی بیاید.

۴- در صورت نیاز، می‌توانید از پودر صورت برای ثابت کردن کانسیلر استفاده کنید. اما باید مراقب باشید که از پودری با فرمولاسیون مات استفاده کنید تا از درخشندگی پوست جلوگیری شود.

۵- اگر نقاطی روی پوست صورت شما وجود دارد که به شدت قرمز است، می‌توانید قبل از استفاده از کانسیلر، از یک کرم رنگی با قابلیت کاهش قرمزی استفاده کنید.

با استفاده از این روش، می‌توانید نقص‌های پوستی خود را پوشش دهید و به روشنایی و زیبایی پوست صورت خود بیافزایید.

۱۲_اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر ؟

استفاده از کانسیلر و کرم پودر به ترتیب خاص خودشان در مراحل آرایش به کار گرفته می‌شوند.

اولین مرحله استفاده از کرم آرایش است که باید پس از استفاده از مرطوب کننده و پایه آرایش، روی پوست صورت بمالید. پس از این مرحله، می‌توانید کانسیلر را برای پوشاندن عیوب و نقص‌های پوستی مانند لک‌ها، جای جوش‌ها، سایه زیر چشم‌ها و … استفاده کنید. با استفاده از کانسیلر، می‌توانید نقاط مشکل دار را پوشش داده و پوست صورت خود را به زیبایی بخشید.

پس از استفاده از کانسیلر، می‌توانید از کرم پودر برای ثابت کردن آرایش و کاهش براقیت پوست استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا آرایش شما بدون درخشش زیبا و طبیعی به نظر برسد.

بنابراین، به طور کلی، اولین مرحله استفاده از کرم آرایش است. سپس کانسیلر را برای پوشاندن نقاط مشکل دار پوست صورت خود بکار ببرید و در نهایت با استفاده از کرم پودر، آرایش خود را ثابت کنید و به پوست صورت خود زیبایی و جلوه بیشتری بدهید.

۱۳_روش استفاده از کانتور و کانسیلر 

استفاده از کانتور و کانسیلر در آرایش، روشی است که برای تغییر شکل و اندازه صورت، به کار می‌رود. با استفاده از این روش، می‌توانید به راحتی نقاط قوت و ضعف چهره خود را برجسته کرده و آرایشی زیبا و متناسب با شکل چهره خود داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید
چگونه موسیقی می تواند سبب افزایش هوش کودک شود؟ + تاثیر موسیقی بر کودکان چیست؟

ابتدا باید بدانید که کانتور و کانسیلر، دو محصول آرایشی مجزا هستند. کانتور برای تیرگی‌بخشی و تغییر شکل صورت و کانسیلر برای پوشش دادن نقاط ضعف پوست استفاده می‌شود. اما استفاده از این دو محصول در کنار هم، به شما اجازه می‌دهد تا بهترین نتیجه را در آرایش خود ببینید.

نحوه استفاده از کانتور و کانسیلر به شرح زیر است:

۱- قبل از هر چیز، پوست صورت خود را با شوینده و تونر تمیز کنید و پس از آن از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست صورت شما آماده استفاده از محصولات آرایشی شود.

۲- در مرحله بعد، به کار گیری کانسیلر برای پوشش دادن نقاط ضعف پوست صورت شما است. برای این کار، از یک کانسیلر مایع یا کرمی با رنگی که با رنگ پوست شما تطبیق دارد، استفاده کنید. با استفاده از کانسیلر، می‌توانید نقاط مشکل دار پوست صورت خود را پوشش دهید و پوست صورت خود را به زیبایی بخشید.

۳- پس از استفاده از کانسیلر، می‌توانید به کار گیری کانتور برای تیرگی‌بخشی و تغییر شکل صورت خود بپردازید. برای این کار، یک کانتور با رنگ تیره تر از رنگ پوست خود و یک کانتور با رنگ روشن تر از رنگ پوست خود برای استفاده در نواحی مختلف صورت خود انتخاب کنید.

 • کانتور تیره تر: برای تیرگی‌بخشی و تغییر شکل صورت، ابتدا کانتور تیره تر را روی نواحیی که قرار است تیرگی‌بخشی شود (مثلاً زیر سیب بافت و در امتداد خط موهای پیشانی) بمالید و با استفاده از اسفنج یا برس مناسب به طور یکنواخت به سمت بالا و خارج از چهره بکشید.
 • کانتور روشن تر: سپس کانتور روشن تر را روی نواحی دیگر صورت، مانند بالای سیب بافت، برمالید و با استفاده از اسفنج یا برس مناسب به طور یکنواخت به سمت بالا و داخل چهره بکشید.

۴- پس از کانتور، می‌توانید از رژ گونه برای بخشیدن رنگ و طبیعی بودن به آرایش خود استفاده کنید. رژ گونه را روی یک برس خاص بریزید و روی بخش بالایی از گونه‌های خود بمالید و به طور یکنواخت به سمت بالا و خارج از چهره بکشید.

۵- در آخر نیز از پودر فیکسر برای ثابت کردن آرایش خود استفاده کنید. پودر فیکسر را با یک برس خاص روی آرایش خود بمالید و به طور یکنواخت در سطح چهره خود بریزید.

توجه داشته باشید که استفاده از کانتور و کانسیلر، نیازمند تمرین و تجربه است. با انجام تمرین و تست، می‌توانید بهترین روش برای استفاده از این محصولات را برای خودتان پیدا کنید. در ادامه جدولی را برای راهنمایی در انتخاب رنگ کانتور و کانسیلر ارائه می‌دهیم:

رنگ پوسترنگ کانتور تیرهرنگ کانتور روشنرنگ کانسیلر
پوست روشنقهوه‌ای روشن یا بژرنگ طوسی روشنرنگ زرد و کرمی
پوست متوسطقهوه‌ای تیره یا قهوه‌ای متوسطرنگ طوسی تیرهرنگ روشن تر از پوست
پوست تیرهقهوه‌ای تیره یا قهوه‌ای گرمرنگ قهوه‌ای تیرهرنگ تیره‌تر از پوست

سوالات متداول

اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر؟

زمان استفاده از کانسیلر، بستگی به نوع کانسیلر شما دارد که در این مطلب درباره آن توضیح داده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

کانسیلر در کجای صورت استفاده میشود؟

از این محصول می‌توانید برای پوشاندن نقاط تیره یا قرمز پوست، کاور کردن رگ‌ها و جای زخم و یکدست کردن رنگ آن استفاده کنید.

کانسیلر را چگونه زیر چشم پخش کنیم؟

برای پخش کردن کانسیلر در زیر چشم از اسفنج‌های سر قله‌ای استفاده کنید.

آیا باید اسفنج آرایشی برای زیرسازی پوست مرطوب باشد؟

بله. برای پخش شدن خوب ترکیبات فونداسیون و عدم جذب آن‌ها به اسفنج باید آن را کمی مرطوب کنید.

چه زمانی می‌توانیم ابتدا از کانسیلر استفاده کنیم؟

زمانی که کانسیلر از نوع مراقبتی باشد، بهتر است پیش از کرم پودر زیر چشم استفاده شود.

کدام کانسیلر اصلاح رنگ پوست برای من مناسب است؟

برای انتخاب یک کانسیلر اصلاح رنگ خوب باید دقت کنید رنگ‌های جفت متضاد که یکدیگر را خنثی می‌کنند را انتخاب کنید.

سخن پایانی

شما می توانید با استفاده از کانسیلر از یک آرایش معمولی به گریم صورت برسید. استفاده از کانسیلر سبب شده تا شما بتوانید بیشتر نواقص روی صورت خود را به وسیله آن پوشانده و سپس با استفاده از آن تیرگی های زیر چشم خود را محو کنید. استفاده از کانسیلر برای قسمت هایی چون بینی، گونه، زیر چشم و روی پلک مورد تایید است. شما می توانید با استفاده از آن یک میکاپ تمیز و در عین حال دلنشین داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا