راهنما خرید لوازم خانگی

لباسشویی الجی بهتر است یا سامسونگ؟ + مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ در نحوه عملکرد شست‌و‌شو

همه ما معمولاً قبل از خرید وسایل موردنیاز خود خصوصاً لوازم خانگی پرمصرف مانند یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی و …، به دنبال محصولات برند و پرطرفدار هستیم. برندهایی که قبلاً صد در صد اعتماد ما را به دست آورده‌اند. چرا؟به دلیل هزینه‌های بالای لوازم خانگی مانند یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی و … نمی‌توان هر شش ماه یک‌بار یا هرساله لوازم خانه خود را نوسازی کرد، به همین دلیل در خریدهای خود خصوصاً در مورد لوازم خانگی پرمصرف وسواس بیشتری را به خرج می‌دهیم.ماشین لباسشویی نیز یکی از همان مواردی است که در هنگام خرید آن باید توجه بیشتر و همچنین وسواس بیشتری را به خرج داد. در این جهت ما در این مقاله به مقایسه‌ی ماشین لباسشویی برند ال جی با ماشین لباسشویی برند سامسونگ می‌پردازیم.

معرفی انواع لباسشویی براساس نوع کارکرد

انتخاب لباسشویی که بتواند در کاربرد کار ما را راحت‌تر کند، بسیار مهم است. در کل سه نوع لباسشویی از نظر نوع کارکرد داریم که به سطلی، دوقلو و تمام اتوماتیک تقسیم می‌شود.

باتوجه به اسم لباسشویی کل ویژگی‌های مثبت و منفی آن مشخص است؛ پس قاعدتا انتخاب لباسشویی های تمام اتوماتیک از هر نظر انتخاب بهتری هستند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی را بخوانید.

  • لباسشویی سطلی: این نوع لباسشویی ها دارای یک مخزن هستند که برای شست و شو لباس به کار برده می شوند.
  • لباسشویی دو قلو: این نوع لباسشویی دارای دو مخزن بوده یکی برای شست و شو و دیگری برای خشک کردن لباس ها.
  • لباسشویی تمام اتوماتیک: لباسشویی هایی هستند با امکانات مدرن و پیشرفته که با امکانات نوین باعث می شوند شما با این نوع از لباسشویی ها امکانات نوین را تجربه کنید.

معرفی انواع موتور لباسشویی براساس تکنولوژی

شرکت های کره‌ای برای اولین بار اقدام به ساخت ماشین های لباسشویی با تکنولوژی دایرکت درایو نمودند. مانند: ال جی، سامسونگ و … موتور های دایرکت درایو مشهور به موتور های الکتریکی یا بدون تسمه هستند که چندین ویژگی مثبت از قبیل: کاهش مصرف برق، کاهش صدا، افزایش دور موتور تا ۲۰۰۰ دور، کاهش وزن و حذف وزنه های بالانس، افزایش کیفیت شست و شو و تنوع برنامه ها، کاهش هزینه های تعمیری، استفاده از سنسور به جای تاکو، در این نوع تکنولوژی باعث برتری این لباسشویی‌های با این نوع موتور نسبت به دیگر موتورها شده است.

در این نوع موتور ها از هیچ گونه چرخ دنده یا تسمه استفاده نشده بلکه از نیروی مغناطیسی برای گردش موتور استفاده می‌شود و از موتورهای دیگر صدای بسیار کمتری دارد.

موتور لباسشویی از نوع دایرکت درایو

در این نوع موتور ها از هیچ گونه چرخ دنده یا تسمه استفاده نشده بلکه از نیروی مغناطیسی برای گردش موتور استفاده می‌شود و از موتورهای دیگر صدای بسیار کمتری دارد.

موتور لباسشویی از نوع موتور معمولی تسمه ای یا ذغالی

در این نوع لباسشویی موتورها با کمک تسمه باعث چرخش و دور موتور می‌شوند که بیشتر در لباسشویی‌های ۲۰۱۶ به قبل سامسونگ، دوو و بوش استفاده شده است.

این مطلب را از دست ندهید
بررسی فناوری AI DD در ماشین لباسشویی ال‌جی + راهنمای خرید ماشین لباس شویی ال جی 2022

تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ چیست؟

خوب رسیدیم به اصل داستان، جایی که باید بین دو برند ال جی و سامسونگ تفکیک ایجاد کنیم. اینکه شما اولین باری است که خرید ماشین لباسشویی انجام می‌دهید یا چندمین بار، در هرحال باید به نکاتی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم توجه ویژه داشته باشید و بتوانید براساس نیازهای شخصی خود  تعیین کنید کدام مارک لباسشویی بهتر است؟ و آیا لباسشویی الجی بهتر است یا سامسونگ؟ در ادامه برخی ویژگی‌های اساسی این دو برند را بازگو می‎کنیم که تیر آخر شما در خرید نهایی خواهد بود.

میزان مصرف ماشین لباسشویی ال جی بیشتر است یا سامسونگ ؟

در سالهای گذشته میزان مصرف آب و برق در لباسشویی ها دارای اهمیت نبود. اما این روزها یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای خرید لوازم خانگی برچسب انرژی است و استفاده کمتر از منابع انرژی یکی از الویت‌هاست. بنابراین تولیدکنندگان ماشین لباسشویی با در نظر گرفتن ویژگی بهینه بودن دستگاه در مصرف آب و برق، لباسشویی‌هایی تولید کرده‌اند که با پر کردن آب به صورت اتوماتیک در مخزن لباسشویی از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری نمایند. اگر دقت کنید لباسشویی‌های امروزی دارای برچسب انرژی هستند که لباسشویی ال جی و سامسونگ هم از این قاعده مستثنی نیست. نکته ریز داستان اینجاست که برخی ماشین لباسشویی‌های ال جی از سیستم SenseClean استفاده می‌کنند که در زمان‌هایی که مجبور به روشن کردن لباسشویی برای چند تکه لباس هستید در این حالت برای جلوگیری از هدر رفتن آب سطح آب تا جایی که لباس هست تنظیم می‌شود. پس در هنگام خرید حتما به آن دقت کنید.

لباسشویی یکی از لوازم خانگی است که سر و صدای زیادی دارد و اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید پس حتما سرو صدای ناشی از لباسشویی می‌تواند باعث ایجاد آلودگی صوتی و مزاحمت برای همسایه‌ها و در نهایت دعوا شود. اما می‌توانید از برند ال جی یا سامسونگ لباسشویی خود را خریداری نمایید زیرا از سیستم ضد آلودگی صوتی پیشرفته در این دستگاه‌ها استفاده شده است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید.

مقایسه عملکرد شستشو و تمیز کردن لباسشویی ال جی و سامسونگ

اصلی‌ترین، مهم‌ترین و کلیدی‌ترین بخش‌های هر لباسشویی، عملکرد آنها در نحوه شستشو می باشد و نقطه عطف ال جی و سامسونگ نیز در این بخش بسیار زبان‌زد است به طوریکه حتی اگر بخواهیم چشم بسته لباسشویی را خریداری کنیم قطعا گزینه های اول ما لباسشویی های ال جی و سامسونگ است.

عملکرد شستشو در لباسشویی ال جی:

لباسشویی‌های ال جی از ۶ حرکت برای شستشوی بهتر لباس استفاده می‌کند. حرکات پله‌ای، آبکشی، پیچشی، غلتاندن، ساییدن و تاب دادن. شما می توانید به تناوب لباس ها و پارچه های خود در این ۶ حرکت شستشو و تمیز کنید.

این مطلب را از دست ندهید
بررسی نکات مهم برای خرید ماشین ظرفشویی ال جی + ویژگی های ماشین ظرفشویی ال جی

۱. حرکت پله ای (Stepping)

در این حرکت، لباس ها و پارچه های شما در داخل دیگ لباسشویی به سمت بالا و پایین پرتاپ می‌شود. در این حرکت لباس ها و پارچه ها چروک نمی‌شوند.

۲. حرکت آبکشی (Filtration)

در این حرکت سرعت چرخش دیگ لباسشویی ال جی بسیار بالا بوده که این امر قدرت نفوذ بیشتر و آسان تر آب و مواد شوینده به داخل لباس را سبب می‌شود.

۳. حرکت پیچشی (Swing)

در حرکت پیچشی کمترین میزان صدا تولید می‌شود.

۴. غلطاندن (Rolling)

حرکت معمولی است که در تمام لباسشویی ها وجود دارد و یک شستشوی معمولی را پیگیری می کند.

۵. ساییدن (Scrub)

در این حرکت، شستشو با قدرت بالایی انجام می گیرد و لباس ها و پارچه ها به سمت چپ و راست حرکت داده می شوند و در نهایت نیز لکه زدایی لباس ها به بهترین شیوه انجام می گیرد.

۶. تاب دادن (Tumble)

حرکت تاب دادن، برای لباس‌هایی با جنس حساس بسیار کاربرد دارد و بیشتر برای شستشوی این دست از لباس ها نیز به کار گرفته می شوند.

علاوه بر مجهز بودن به فناوری ۶Motion، لباسشویی های ال جی دارای تکنولوژی بخار نیز مجهز هستند. فناوری بخار در لباسشویی های ال جی شما را در فرایند شستشوی بهداشتی تر لباس‌ها یاری می‌کند. لباسشویی های ال جی در طی فرایند شستشو با استفاده از بخار به عمق تار و پود لباس‌ها نفوذ بیشتری پیدا می کند و لکه های سر سخت بر روی پارچه ها و لباس های شما را به آسانی لکه زدایی می‌کند. لباسشویی ال جی برای سرعت بخشیدن و تمیزی بیشتر لباس ها در طی فرایند شستشو، از تکنولوژی TurboWash استفاده می‌کرد. این فناوری از جت‌های برای کاهش زمان شستشو و صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده می کند که زمان شستشو را تا ۳۰ دقیقه کاهش می‌دهد. علاوه براین لباسشویی های ال جی به برنامه های شستشوی لباس های سفید و رنگی، شستشوی شدید و سریع و شستشوی لباس های عادی و پشمی اشاره نمود.

عملکرد شستشوی لباسشویی سامسونگ

لباسشویی سامسونگ در زمان شستشو از فناوری PowerFoam برای تمیز کردن عمیق‌تر لباس ها و نفوذ در تار و پود آنها استفاده می‌کند. این فناوری آب و مواد شوینده را با هم حل و لباس ها را تا بالاترین درجه ممکن شستشو می دهد. اگر لباسشویی‌های ال جی برای شستشوی سریع‌تر لباس‌ها از فناوری TurboWash استفاده می‌کند، سامسونگ نیز برای شستشوی سریع‌تر از تکنولوژی SuperSpeed استفاده می‌کند.

فناوری SuperSpeed از جت ها برای پاشیدن مواد شوینده و آب گرم نیز برای تمیزتر کردن لباس‌ها استفاده می‌کند و مدت زمان شستشو را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با فناوری SuperSpeed می توانید مدت زمان شستشو را به طور دلخواه از ۱۵ تا ۶۰ دقیقه تنظیم کنید.

این مطلب را از دست ندهید
مقایسه تلویزیون های سامسونگ یا LG + بررسی تفاوت های آنها

طراحی و ظاهر ماشین‌های لباسشویی ال جی و سامسونگ

همان‌طور که میدانیم ظاهر شیک و طراحی خاص لوازم خانگی خصوصاً لوازم آشپزخانه، می‌تواند ظاهری زیبا و جلوه‌ای خاص را به خانه و آشپزخانه ما بدهد. برندهای ال جی و سامسونگ در کنار کیفیت بالا و امکانات فوق‌العاده‌ی محصولات تولیدی خود، نیز توجه ویژه‌ای را به بخش ظاهر و طراحی محصولات تولیدی خود خصوصاً ماشین لباسشویی داشته‌اند. کیفیت طراحی یرای لباسشویی‌های این دو برند معتبر و پرطرفدار ال جی و سامسونگ با توجه به سیکل عرضه محصولات، برای هر محصول تولیدی متنوع است.
شیک و مدرن بودن طراحی و ظاهر این دو برند کره‌ای برای همه ما اثبات‌شده است و به همین دلیل در این بخش (بخش طراحی و ظاهر ماشین‌های لباسشویی ال جی و سامسونگ) نمی‌توان برتری خاصی را بین این دو برند محبوب و معتمد قائل بود.

مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ در میزان مصرف انرژی

در هنگام انتخاب و خرید ماشین لباسشویی، مصرف انرژی ماشین‌های لباسشویی یک اولویت برای همه است.

میزان مصرف انرژی در ماشین‌های لباسشویی ال جی

لباسشویی‌های ال جی مجهز به سیستم Steam Direct Drive هستند. این فناوری در مصرف انرژی آب و برق تا ۲۱ درصد صرفه‌جویی می‌کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

میزان مصرف انرژی در ماشین‌های لباسشویی سامسونگ

لباسشویی‌های سامسونگ برای شست‌وشوی هر چرخه به حدود ۵۰ لیتر آب نیاز دارند.هر دو برند سامسونگ و ال جی از تکنولوژی‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی استفاده می‌کنند و دارای برچسب Energy Star هستند.کم‌مصرف بودن ماشین لباسشویی در مصرف انرژی و آب، باعث صرفه‌جویی درهزینه‌های جانبی می‌شود.

مقایسه‌ی ماشین‌های لباسشویی ال جی و سامسونگ در کنترل صدا و لرزش ماشین لباسشویی

کنترل صدا و لرزش ماشین لباسشویی می‌تواند یکی از فاکتورهای اصلی و مهمی باشد. که در تصمیم‌گیری برای سوال “لباسشویی ال جی بخرم یا سامسونگ” بسیار تأثیرگذار باشد.
برند ال جی در طراحی لباسشویی‌های نسل جدید خود، آن‌ها را باقابلیت ضد لرزش ماشین لباسشویی و بدون تسمه تولید می‌کند.

سامسونگ در طراحی لباسشویی‌های خود از قابلیت VRT PLUS استفاده کرده است. قابلیت VRT PLUS سرعت‌بالای درام را کنترل و لرزش و صدای ماشین لباسشویی را تا ۴۰ درصد نسبت به سایر ماشین لباسشویی‌های این برند (برند سامسونگ) کاهش می‌دهد.
میزان صدا و لرزش ماشین لباسشویی جزو فاکتورهای مهمی است که می‌تواند در انتخاب نوع ماشین لباسشویی با توجه به محل زندگی بسیار تأثیرگذار باشد. برای مثال، میزان لرزش و صدای زیاد ماشین لباسشویی در خانه‌های آپارتمانی می‌تواند مشکل باشد.

قابلیت اتصال به تلفن همراه در لباسشویی‌های ال جی و سامسونگ

در دنیای هوشمند امروز، انتظار می‌رود که وسایل و لوازم خانگی نیز هوشمند باشند تا بتوانیم از راه دور و توسط تلفن همراه خود به آن‌ها دسترسی داشته باشیم و آن‌ها را کنترل و برنامه‌های لوازم خانه خود را تنظیم نماییم. برندهای ال جی و سامسونگ در تولید محصولات نسل جدید خود، این تکنولوژی چشمگیر را به کار گرفته‌اند.
لباسشویی‌های هوشمند ال جی و سامسونگ دارای برنامه‌هایی هستند که با نصب آن‌ها روی تلفن همراه خود می‌توانید از ویژگی‌ها و قابلیت‌های اضافه‌شده به دستگاه، آخرین به‌روزرسانی‌ها و همچنین معایب ماشین لباسشویی خود باخبر شوید.

این مطلب را از دست ندهید
هنگام خرید یخچال فریزر به چه نکاتی توجه کنیم؟ + معرفی ۶ اشتباه رایج هنگام خرید یخچال

قابلیت اضافه کردن لباس‌ها و پارچه‌های فراموش‌شده در لباسشویی‌های ال جی و سامسونگ

از سری مشکلاتی که در شست‌وشوی لباس‌ها وجود داشته، اضافه کردن لباس‌ها به چرخه شست‌وشو است. که امروزه با توجه به پیشرفت چشمگیر دنیای فناوری و تکنولوژی این مشکل برطرف شده است. از قابلیت‌های بسیار جذاب و مهم لباسشویی‌های ال جی و سامسونگ، اضافه کردن لباس‌های فراموش‌شده به چرخه شست‌وشو است.

تفاوت لباسشویی‌های ال جی و سامسونگ در قابلیت اضافه کردن لباس‌های فراموش‌شده

سامسونگ در طراحی لباسشویی‌های خود این مشکل را به‌خوبی برطرف کرده و با ایجاد تراشه‌ای روی درب درام، این امکان را به شما داده است که بدون متوقف کردن چرخه شست‌وشو، لباس‌ها و پارچه‌های فراموش‌شده خود را به فرایند شست‌وشو اضافه کنید.

اما در لباسشویی‌های ال جی باید چرخه شست‌وشو را برای اضافه کردن لباس‌ها و پارچه‌های فراموش‌شده متوقف کرد و زمانی می‌توانید این کار را انجام دهید که آب از نیمه بالاتر نیامده باشد که در لباسشویی‌های سامسونگ چنین مشکلی وجود ندارد.

 قابلیت خشک‌کردن لباس‌ها در لباسشویی‌های ال جی و سامسونگ

ال جی در طراحی ماشین لباسشویی خود از قابلیت Sensor Dry استفاده کرده است. این قابلیت میزان رطوبت لباس‌ها را اندازه می‌گیرد و با توجه به آن، لباس‌ها را به‌خوبی خشک می‌کند. همچنین قابلیت طراحی‌شده Wrinkle Care در لباسشویی‌های ال جی از چروک شدن لباس‌ها جلوگیری می‌کند.سامسونگ لباسشویی‌های خود را طوری طراحی کرده است که رطوبت لباس‌ها پس از شست‌وشوی آن‌ها کامل گرفته می‌شود و آن‌ها را کامل خشک می‌کند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از تفاوت های آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی و سامسونگ؟

لباسشویی بوش یکی از بهترین برندهای آلمانی در بازار است که عمر قطعات بسیار بالا و کیفیت بسیار خوبی نسبت به سایر رقبای خود دارد اما هزینه تعمیرات و خرید آن نسبت به بقیه برندها بیشتر است. ال جی و سامسونگ نیز تنوع زیادی در بازار دارند و قابلیت های شست و شوی متنوعی که دارند به امتیاز آن ها افزوده است.

تفاوت لباسشویی بوش با برندهای کره ای در چیست؟

کیفیت بالای قطعات لباسشویی بوش؛ دارا بودن قابلیت شست و شوی ۱۵ دقیقه ای، ظاهر زیبا و کارکرد آسان آن ، عمرطولانی دستگاه و قطعات با کیفیت از مزایای است که برند “بوش” را از سایر برندهای موجود در بازار متمایز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا