راهنما خرید لوازم خانگی

راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ + آشنایی با ۱۳ برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از لوازم‌خانگی اصلی برای خانواده‌هاست. استفاده از لباسشویی ، شست‌وشو لباس‌ها را آسان می‌کند. بااین‌حال، وقتی نوبت به خرید یک ماشین لباسشویی جدید می‌رسد، دانستن معایب لباسشویی سامسونگ دشوار بوده و نیاز است که حتما از مقاله بهترین ماشین لباسشویی کمک بگیرید. ازاین‌گذشته، گزینه‌های زیادی برای خرید وجود دارد! یکی از گزینه‌های پرطرفدار، ماشین لباسشویی سامسونگ است در این مقاله با ما درباره راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ صحبت کنیم.


فهرست مطالب


توجه به ظرفیت در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

اولین نکته‌ای که باید در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ به آن توجه کنید، ظرفیت ماشین لباسشویی است، شاید از خودتان بپرسید، توجه به میزان ظرفیت ماشین لباسشویی چه اهمیتی دارد؟در اصل ظرفیت ماشین لباسشویی بر حسب کیلوگرم بیان می‌شود.

 • لباسشویی ۱۰.۵ کیلوگرم
 • لباسشویی ۷ کیلوگرم
 • لباسشویی ۸ کیلوگرم
 • لباسشویی ۹ کیلوگرم

این واحد حداکثر وزن باری را که یک مدل خاص، می‌تواند بشوید را نشان می‌دهد. هرچه ظرفیت بیشتر باشد، هر بار می‌توانید اقلام بیشتری را بشویید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی را بخوانید.

توجه به اندازه در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ

نکته بعدی که در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ باید ذکر کنیم، درنظرگرفتن ابعاد و اندازه ماشین لباسشویی است.ابعاد ماشین‌های لباسشویی شامل عرض، ارتفاع و عمق آن است. در زمان خرید باید این ابعاد را بررسی کنید و آن را با ابعاد فضای خانه خودتان برای قراردادن لباسشویی مقایسه کنید تا مطمئن شوید که در نهایت چیزی را خریداری نمی‌کنید که برای فضا خانه‌تان مناسب نیست.

توجه به اندازه در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ

به یاد داشته باشید که باید فضای اطراف را هم در نظر بگیرید! بله درست است، درنظرگرفتن اندازه فضای اطراف نیز مهم است. زیرا ماشین‌های لباسشویی برای نصب لوله به شکاف حداقل 50 میلی‌متری در پشت و 25 میلی‌متری در دو طرف نیاز دارند.پس تا اینجا فهمیدیم که در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ مانند سایر برندها، توجه به دو مورد اندازه و ظرفیت مهم است. برای اینکه بدانید به کدام موارد دیگر در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ توجه کنید، تا انتها همراه ما باشید.

توجه به کارکرد ماشین لباسشویی در خرید لباسشویی سامسونگ

شاید با نگاه‌کردن به نوشته‌های چرخه تنظیم‌کننده ماشین لباسشویی، به نظرتان کارکردن با آن راحت باشد. اما بهتر است در خرید لباسشویی از فروشنده درباره نحوه دقیق کارکردن هرکدام از موارد روی چرخه اطلاعات کسب کنید.

توجه به کارکرد ماشین لباسشویی سامسونگ

برای اینکه در خانه بهتر بتوانید با ماشین لباسشویی سامسونگ کار کنید، بهتر است از فروشنده درباره نحوه کارکرد ماشین لباسشویی سامسونگ سؤال کنید ما در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ به مهم‌ترین موارد در هنگام کار با ماشین لباسشویی اشاره کرده‌ایم.

 • شستن لباس‌های پنبه‌ای
 • شستن لباس های سنتتیک (لباس های ساخته شده از الیاف مصنوعی)
 • شستشوی لباس‌های کودک
 • تنظیمات آبکشی
 • شستشوی اکو
 • مراقبت در فضای باز
 • شستشوی دستی و سریع
 • Eco Drum Clean
 • از بین بردن بوی نامطبوع
 • شستشوی لباس هایی با بافت حساس
این مطلب را از دست ندهید
در هنگام خرید ظرفشویی سامسونگ به چه نکاتی باید توجه کرد؟ + بررسی ویژگی های ماشین ظرفشویی Samsung

شستشوی پارچه‌های پنبه‌ای

پارچه‌های پنبه‌ای معمولاً در دمای بالاتر شسته می‌شوند، مخصوصاً اگر بسیار کثیف نیز باشند (لباس‌هایی که از جنس پنبه هستند می‌توانند حرکت و چرخش بیشتری را تحمل کند) برنامه‌های شستشوی لباس‌های پنبه‌ای به شما این امکان را می‌دهد که لباس‌های نخی خود را بدون آسیب رساندن به پارچه‌ها بشویید.

سنتتیک (لباس‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی)

لباس‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی، مانند پلی‌استر و ویسکوز، کمی نازک‌تر از لباس‌های نخی هستند. برای شستشوی این لباس‌ها باید تنظیمات مربوط به لباس‌های سنتتیک موجود در ماشین لباسشویی را فعال کنید تا لباس‌ها را در دمای پایین‌تر و سرعت چرخش کمتری شستشو دهد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

لباس‌های کودکان

چرخه مراقبت از پوست کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ، لباس‌ها را در دمای بالاتر می‌شوید تا مواد شوینده باقی‌مانده‌ای که ممکن است به پوست ظریف کودکان آسیب برساند یا آن را تحریک کند را از بین ببرد.

افزایش چرخش وآبکشی

تنظیمات آبکشی و چرخش را می‌توان فقط برای لباس‌هایی که نیاز به آبکشی بیشتری دارند یا برای افزودن نرم‌کننده پارچه به لباس‌های انباشته شده در درام لباسشویی استفاده کرد. اگر لباس‌های شسته شده نیاز به آبکشی و چرخاندن بیشتری دارند، می‌توان تعداد دفعات چرخش و آبکشی را از این طریق در لباسشویی سامسونگ افزایش داد.

شستشوی اکو

از تنظیمات شستشوی اکو می‌توان برای کاهش مصرف انرژی لباس‌ها را در دمای پایین‌تر استفاده کرد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله  راهنما خرید ماشین‌ ظرفشویی بوش سری ۸ را بخوانید.

اندازه ماشین لباسشویی سامسونگ

مراقبت از لباس‌های ضد آب

این گزینه برای مراقبت از لباس‌های ضد آب و لباس‌های ورزشی طراحی شده است. این چرخه همچنین برای مدت طولانی لباس‌ها را در دمای پایین می‌شوید تا علائم و بوهای عرق را از بین ببرد، درحالی‌که می‌تواند از بافت پارچه‌ها و روکش‌های خاص آنها محافظت کند.

شستشوی دستی و سریع

این چرخه لباس‌ها را در دمای پایین‌تر می‌شوید و برای محافظت از پارچه با جنس ظریف با سرعت پایین می‌چرخد. البته در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌توانید لباس‌های کثیف خود را نیز در کمترین زمان با تنظیمات شستشوی سریع هم بشویید.

Eco Drum Clean

این تنظیمات آلودگی و باکتری‌ها را از درام ماشین لباسشویی پاک می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از روشن‌کردن ماشین لباسشویی سامسونگ، چرخه را روی گزینه  Eco Drum Clean قرار دهید سپس به مقدار معین ماده پاک‌کننده در داخل کشوی مخصوص شوینده بریزید و کشو را ببندید. در نهایت دکمه استارت را فشار دهید تا مراحل تمیز شدن درام ماشین لباسشویی آغاز گردد. این کار سبب افزایش طول عمر ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود.

ازبین‌بردن بوی نامطبوع

این گزینه از چرخه شستشوی هوا استفاده می‌کند که از جریان‌های شدید هوا در دمای بالا استفاده می‌کند و بدون نیاز به استفاده از مواد شوینده، لباس‌های شما را خوشبو می‌کند.

خشک‌کردن لباس‌های با بافت حساس

برای لباس‌هایی که به گرما حساس‌تر هستند، تنظیمات خشک‌کردن لباس از پارچه مصنوعی را انتخاب کنید تا لباس‌های خود را در دمای پایین‌تر خشک کنید.

این مطلب را از دست ندهید
بررسی طراحی تلویزیون های شیائومی + بررسی نکات مهم هنگام خرید تلویزیون شیائومی

دقت به فناوری در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ با بسیاری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیگری طراحی شده‌اند تا فرایند شستشو را آسان‌تر کنند. باتوجه ‌به این قضیه، قدم بعدی که باید در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ بردارید، توجه و تمرکز بر میزان فناوری لباسشویی سامسونگ است. ما برای کمک به انتخاب بهتر شما، در خرید ماشین لباسشویی، فناوری‌های مربوط به آن را ذکر کرده‌ایم.

فناوری‌های لباسشویی سامسونگ عبارت‌اند از:

 • فناوری AddWash™
 • فناوری QuickDrive™
 • سنسورهای وزن
 • تنظیمات خیس کردن زیاد
 • قابلیت ارتباط آنلاین
 • فناوری کاهش لرزش (VRT)

برای اینکه بیشتر با فناوری‌های ذکر شده در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ آشنا شوید در ادامه به توضیح هریک از موارد فوق پرداخته‌ایم.

فناوری AddWash سامسونگ

ویژگی AddWash™ سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد لباس‌هایی که فراموش کرده‌اید برای شستشو در داخل ماشین لباسشویی بیندازید را حتی پس از شروع چرخش، به ماشین لباسشویی اضافه کنید. این فناوری به شما کمک می‌کند تا همیشه لباس‌های تمیز در دسترس داشته باشید و درعین‌حال در مصرف زمان و انرژی هم صرفه‌جویی کنید.

فناوری AddWash™

تکنولوژی QuickDrive™

فناوری QuickDrive™ سامسونگ از یک ضربه‌دهنده در وان لباسشویی استفاده می‌کند تا جریان آب را تسریع کرده، مواد شوینده را وارد پارچه لباس‌هایتان کند و در زمان بسیار کم، لباس های کاملا تمیز را به شما تحویل دهد.

Delay Cycle End Time در لباسشویی سامسونگ

فناوری Delay Cycle End Time به این معنی است که می‌توانید زمان چرخه شستشو را تنظیم کنید و تصمیم بگیرید که شستشوی لباس‌ها چه زمانی پایان یابد.

سنسورهای وزن

سنسورها وزن، میزان وزن  لباس‌های شما را تشخیص می‌دهند و زمان آبکشی و سرعت جریان آب را متناسب با آن تنظیم می‌کنند. در مدل‌های سامسونگ، این ویژگی به‌عنوان Auto Optimal Wash شناخته می شود.

دقت به فناوری

تنظیمات برای خیس کردن زیاد

ویژگی خیس کردن زیاد، برای مقابله با لکه‌ها طراحی شده است و قبل از شروع چرخه شستشو، زمان بیشتری را برای خیس کردن لباس‌های شما اختصاص می‌دهد.

قابلیت ارتباط آنلاین سامسونگ

برخی از ماشین‌های لباسشویی مدرن سامسونگ می‌توانند به‌صورت بی‌سیم به تلفن شما متصل شوند و به شما امکان می‌دهند، مشکلات را عیب‌یابی کنید و در صورت بروز خرابی، به شما پیغام می‌دهند. این ویژگی در مدل‌های سامسونگ، اسمارت چک نامیده می‌شود.

فناوری کاهش لرزش (VRT)

فناوری VRT به حفظ تعادل وان لباسشویی کمک می‌کند؛ این فناوری حتی در چرخش‌های سریع، سبب کاهش نویز و لرزش در لباسشویی می‌شود.در مقایسه با شرکت سامسونگ، در معایب لباسشویی بوش هم، توجه به عملکرد موتور آن بسیار مهم است. شرکت بوش بخش بزرگی از فناوری‌های خود را به بالابردن راندمان موتور، از طریق EcoSilence Drive اختصاص داده است.

بهره‌وری انرژی در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

در این بخش از راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ، می‌خواهیم به میزان بهره‌وری انرژی در لباسشویی سامسونگ اشاره کنیم. این امر آنقدر مهم است که نباید در هنگام خرید، توجه به آن را نادیده بگیرید. چراکه ماشین‌های لباسشویی بر اساس بهره‌وری انرژی رتبه‌بندی می‌شوند.خبر خوب اینکه ماشین لباسشویی سامسونگ از نظر بهره‌وری انرژی، بهترین رتبه را دارد. همچنین می‌توانید با استفاده از این لباسشویی، لباس‌ها را در دمای پایین‌تر بشویید یا برنامه‌های Eco Wash را برای کاهش مصرف انرژی انتخاب کنید.

این مطلب را از دست ندهید
راهنمای انتخاب تلویزیون مناسب + در خرید تلویزیون به چه مواردی دقت کنیم؟

همچنین فناوری Ecobubble™ سامسونگ، لباس‌ها را در دمای پایین‌تر، شستشو می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا از لباس‌هایتان بیشتر و بهتر مراقبت کنید و درعین‌حال هزینه قبض برق را نیز کاهش دهید.علاوه بر نکات ذکرشده فناوری QuickDrive™ سامسونگ نیز می‌تواند زمان شستشو را نزدیک به ۵۰% کاهش دهد و از این طریق در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند.

آشنایی با ۱۳ برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

روی انواع ماشین‌های لباسشویی دکمه‌ها و گزینه‌های متعددی برای شست‌وشوی بهتر لباس‌ها وجود دارد. برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ آنقدر متنوع است که برای شستن هر نوع لباسی با هر جنسی می‌توانید از آن استفاده کنید. با شناخت دکمه‌ها و برنامه‌های ماشین لباسشویی قطعا استفاده بهتر و بهینه‌تری از دستگاه خود خواهید داشت.

 برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر می‌خواهید برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ مدل eco bubble و سایر مدل‌های این برند را یاد بگیرید، به خواندن این مطلب ادامه بدهید.

۱. برنامه Cotton؛ مخصوص لباس‌های کتان

برنامه Cotton به‌صورت اختصاصی برای لباس‌هایی با جنس کتان طراحی شده و دمای آب بسیار بالایی دارد. از این برنامه می‌توانید برای شست‌وشوی لباس‌های رنگی با میزان کثیفی متوسط رو به بالا نیز استفاده کنید.

۲. شستن پارچه‌های مصنوعی با برنامه شستشوی لباس Synthetic

Synthetic به‌معنای الیاف مصنوعی است و این برنامه برای لباس‌هایی کاربرد دارد که در آن از الیاف مصنوعی و پلاستیکی استفاده شده است. دمای این برنامه لباسشویی سامسونگ ۶۰ درجه است و در مدت ۸۰ دقیقه شست‌وشوی لباس‌ها را به اتمام می‌رساند.

۳. لباس‌های پشمی را با برنامه Wool بشویید

این برنامه شستشوی ماشین لباس شویی سامسونگ برای لباس‌های پشمی و بافتنی طراحی شده تا آسیبی به بافت آن‌ها وارد نشود. دمای آب این برنامه را نمی‌توانید بیشتر از ۴۰ درجه قرار دهید و مدت زمان فرایند شست‌وشوی آن نیز بسیار کوتاه است. تکان خوردن آرام و کم دیگ لباسشویی باعث می‌شود تا بدون وارد شدن آسیب به لباس، لکه‌ها و کثیفی‌ها کاملا پاک شوند.

۴. برنامه Baby Care؛ طراحی‌شده برای شست‌وشوی لباس‌های کودکان

برنامه Baby Care مخصوص شست‌وشوی لباس‌های کودکان و کسانی که پوست حساسی دارند، طراحی شده است. دمای آب در این برنامه ماشین لباسشویی سامسونگ بسیار بالا و نزدیک به ۶۰ درجه است که همه کثیفی‌ها و باکتری‌های روی الیاف را به‌خوبی از بین می‌برد. به‌این‌ترتیب، حتی سرسخت‌ترین لکه‌ها نیز با استفاده از این برنامه برطرف می‌شوند.

۵. آبکشی و خشک کن لباسشویی سامسونگ با برنامه Rinse & Spin

با استفاده از این برنامه کاربردی شستشوی لباسشویی سامسونگ، می‌توانید لباس‌ها را فقط آبکشی و خشک کنید. درواقع، این برنامه لباس‌ها را نمی‌شوید و صرفا به آبکشی و آبگیری می‌پردازد.

۶. برنامه Eco Drum Clean (شستشوی بهینه)

این برنامه مخصوص شستشوی لباس نیست و برای تمیز کردن داخل دیگ طراحی شده است. شما باید با استفاده از جرم‌گیر مخصوص پس از هر ۴۰ بار استفاده از دستگاه، دیگ آن را بشویید تا همه رسوبات حذف شود. با استفاده از برنامه شستشوی بهینه، نیاز شما به تعمیر لباسشویی سامسونگ تا حد چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

۷. محافظت از لباس‌های ظریف با برنامه Delicate در سامسونگ

این برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ برای لباس‌های حساس طراحی شده تا با کمترین دور موتور و پایین‌ترین دمای آب، لباس‌ها را بشوید. البته برای استفاده از این برنامه، لکه‌های لباس باید کم و ضعیف باشند. برای پاک کردن لکه‌های قوی‌تر بهتر است به‌دنبال راهکار دیگری مثل دادن لباس به خشکشویی باشید.

این مطلب را از دست ندهید
بررسی مشخصات و کیفیت بخارشوی کارچر + ۷ نکته‌ی کلیدی که قبل از خرید بخارشو باید به آن توجه کنید

۸. Bedding؛ برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ مدل eco bubble برای کالای خواب

این برنامه برای شست‌وشوی کالاهای خواب از جمله روتختی، ملحفه و روکش لحاف استفاده می‌شود. تا حداکثر وزن لباس دو کیلوگرم می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. عملکرد Bedding در برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ مدل eco bubble مشابه با برنامه پر یا Duvet در سایر مدل‌های این برند است.

۹. برنامه Air Wash-Deodorization & Sanitization؛ ضدعفونی‌کننده و خوش‌بوکننده لباس‌ها

این برنامه یکی از خاص‌ترین برنامه‌های منحصربه‌فرد لباسشویی سامسونگ است که به کاربر اجازه می‌دهد بدون نیاز به آب و شوینده، لباس تمیز اما بدبوی خود را خوش‌بو و ضدعفونی کند. تکنولوژی Air Wash با استفاده از هوای گرم بوی نامطبوع الیاف را از بین می‌برد و باکتری‌های موجود روی آن را می‌کشد.

۱۰. شست‌وشوی لباس‌های تیره با برنامه dark garment در سامسونگ

dark garment به‌معنی لباس تیره است؛ با استفاده از این برنامه لباس‌های تیره به‌صورت ملایم شسته می‌شوند تا بافت و رنگ آن‌ها آسیب نبیند.

۱۱. شست‌وشوی اصولی لباس‌های بیرونی با برنامه Outdoor Care

این برنامه که در بعضی از دستگاه‌ها با نام برنامه البسه ورزشی یا Sports Wash شناخته می‌شود، برای شستشوی پوشاک مورداستفاده در هوای آزاد کاربرد دارد. لباس های ورزشی یا پوشاک کوهنوردی را می‌توانید با کمک این برنامه کاملا بشویید. Outdoor Care برای شست‌وشوی پارچه‌ها و الیافی از قبیل اسپندکس، کششی و میکروفیبر بسیار مناسب است.

۱۲. برنامه Daily Wash؛ شست‌وشوی لباس‌های نه‌چندان کثیف

لباس‌هایی که در طول روز پوشیده می‌شوند، اکثرا کثیفی یا لکه خاصی ندارند و فقط به‌خاطر بوی عرق نیاز به شست‌وشو دارند. برنامه شست‌وشوی روزانه با دمای معمولی و مدت زمان کم می‌تواند لباس‌ها را تمیز و خوش‌بو کند؛ بدون اینکه هیچ آسیبی به بافت و رنگ لباس‌ها وارد شود.

۱۳. برنامه Super Eco Wash؛ برنامه شست‌وشوی فوق اقتصادی و دوست‌دار محیط‌زیست

در این برنامه شستشوی ماشین لباس شویی سامسونگ سعی شده تا دستگاه در کنار داشتن عملکردی عالی، کمترین میزان مصرف برق را داشته باشد. اکثر لکه‌های موجود روی لباس‌ها در این برنامه قابل تمیز شدن هستند و زمان کل آن فقط ۹۰ دقیقه است.

سخن پایانی

شمادر این مقاله با راهنمای خرید لباس شویی سامسونگ آشنا شدید. همچنین از ۱۳ برنامه شستشوی آن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

میزان مصرف انرژی ماشین لباسشویی سامسونگ چقدر است؟

همان‌طور که در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ ذکر کردیم، میزان مصرف انرژی این نمونه از ماشین‌های لباسشویی بسیار کمتر از سایر برندهاست.

بر چه اساسی ماشین لباسشویی‌های سامسونگ دسته بندی می‌شوند؟

ماشین لباسشویی‌های سامسونگ براساس اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن و همچنین نحوه قرار گیری درب آن دسته بندی می‌شوند. برخی از آن‌ها درب از جلو و برخی دیگر درب از بالا دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا