راهنما خرید لوازم خانگی

راهنما خرید چای ساز پروفی کوک + معرفی مدل‌های محبوب

چای یکی از نوشیدنی های پر طرفدار در بین ما ایرانی ها می باشد و بسیاری از ما اولین صبح خود را با یک چای دلچسب و لذت بخش آغاز خواهیم کرد. برای تهیه چای باید ابتدا آب را جوش آورده و سپس آن را دم کنید. تهیه آب جوش با کتری و سماور به زمان زیادی نیاز خواهد داشت. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که وقت بسیار کمی برای تهیه چای دارید، باید به فکر یک دستگاه چای ساز پروفی کوک (Tea Maker) باشید. چایسازها زمان آماده کردن چای را برای شما کوتاه تر می کنند و شما در عرض چند دقیقه می توانید چای لذت بخش خود را تهیه و نوش جان کنید.

معرفی انواع چای ساز

در حالت کلی چای سازها به سه دسته دم آور، دارای استند، بدون قوری تقسیم بندی می شوند.

١. چای ساز دم آور

بیشتر چایسازهای موجود در بازار از این دسته می باشند. در این نوع قوری بر روی کتری قرار گرفته و چای داخل کتری به کمک بخار آب کتری به جوش خواهد آمد.

٢. چای ساز دارای استند

این نوع چای ساز نیز دارای کتری و قوری بوده با این تفاوت که کتری و قوری به جای این که روی هم باشند، در کنار هم و بر روی یک صفحه قرار گرفته اند. چایِ داخل قوری به کمک صفحه گرم نگه دار، دم خواهد کشید. در صورتی چای به مدت زیادی بر روی صفحه بماند عطر و طعم اولیه را نخواهد داشت.

راهنما خرید چای ساز پروفی کوک

٣. چای ساز بدون قوری

این نوع فاقد قوری بوده و در داخل کتری یک محفظه قرار گرفته است. چای خشک در این محفظه ریخته شده و سپس دم خواهد کشید. این نوع چای ساز با استقبال خوبی روبرو نشده و این مدل را کمتر می توان در بازار مشاهده کرد.

راهنمای خرید چای ساز پروفی کوک

اگر شما نیز قصد خرید یک دستگاه چایساز را دارید باید ابتدا اطلاعاتی را در مورد آن بدست آورید. هدف ما از نوشتن این مقاله ارائه یک راهنمای کامل خرید چای ساز می باشد. با مطالعه این مطلب می توانید با مشخصات، قیمت و بهترین برندهای موجود در بازار آشنا شوید و در نهایت مدل مورد نظر خود را خریداری کنید.

بهترین چای ساز

برای خرید بهترین چای ساز باید برند، قیمت و مشخصات فنی و ظاهری آن همانند توان، جنس بدنه، گنجایش، درپوش مخصوص کتری، نشانگر میزان آب، فیلتر تفاله گیر چای، فیلتر دهانه کتری، حالت گرم نگه دار، خاموش شدن خودکار، پنل تنظیمات، نوع المنت را در نظر داشته باشید.

راهنما خرید چای ساز پروفی کوک

قیمت چای ساز

قیمت چای ساز به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. مشخصات فنی یک دستگاه می تواند نقش اصلی را در تعیین قیمت آن داشته باشد. هر اندازه محصول دارای مشخصات بهتری باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد رفت. در ادامه به مشخصات برتر یک دستگاه چایساز اشاره خواهیم کرد.

برند تولید کننده چای ساز نیز در تعیین قیمت مهم خواهد بود. اگر برند دستگاه معتبرتر باشد قطعاً برند آن نیز بر روی قیمت آن تاثیرگذار می باشد.

توان چای ساز
توان دستگاه چای ساز در مدل های مختلف با همدیگر متفاوت است. اگر توان دستگاه بیشتر باشد، چایساز می تواند در زمان کوتاه تری آب را به جوش بیاورد. در نظر داشته باشید توان با مقدار مصرف انرژی رابطه مستقیم دارد، یعنی هر اندازه توان بیشتر باشد دستگاه انرژی بیشتری را مصرف خواهد کرد.

جنس بدنه چای ساز پروفی کوک
برای ساخت بدنه چای ساز معمولاً از جنس های پلاستیک، استیل، شیشه و یا ترکیبی از آن ها استفاده می شود. جنس کتری و قوری در مدل های مختلف با همدیگر فرق خواهد داشت. هر کدام از این جنس دارای معایب و مزایای خود هستند.

جنس پلاستیک آب را طعم دار خواهد کرد، جنس شیشه ای آب را جرم دار می کند و چای ساز استیل خیلی داغ می شود. جنس دسته ها نیز باید به گونه ای ساخته شود که در هنگام کار، راحتی را برای کاربر به همراه داشته باشد.

گنجایش چای ساز
گنجایش در مدل های مختلف با همدیگر فرق خواهد داشت. در همه مدل های گنجایش کتری از قوری بیشتر خواهد بود. معمولاً گنجایش کتری می تواند ۲ تا ۴ لیتر باشد و گنجایش قوری ۰.۸ تا ۱.۵ لیتر متغیر است. در زمان خرید چای ساز باید با توجه به نیاز خود، گنجایش را در نظر بگیرید.

درپوش مخصوص کتری
در زمان خرید چای ساز، باید به درب یا درپوش آن توجه داشته باشید. بعضی از مدل ها بدون درب یا درپوش مخصوص برای کتری می باشند. اگر کتری دارای درپوش باشد، علاوه بر این که قوری به راحتی در بالای آن قرار می گیرد، می توانید از کتری به صورت جداگانه و به صورت تکی نیز استفاده کنید.

حالت گرم نگه دار
حالت گرم نگه دار به کاربر کمک می کند که حتی بعد از آماده شدن چای، آب داخل کتری و چای داخل قوری را گرم نگه دارد. برای گرم نگه داشتن، از دکمه مخصوص و بر روی دسته چای ساز استفاده می گردد.

نشانگر مقدار آب
در بیشتر چای سازها بر روی بدنه نشانگر میزان محتوی داخل کتری و قوری تعبیه گردیده است. این نشانگر به کاربر کمک می کند تا بتواند مقدار آب داخل کتری و مقدار چای داخل قوری را به راحتی مشاهده کرده و با توجه به نیاز خود داخل آن ها را پر کنید.

فیلتر دهانه کتری
بعضی از چای سازها دارای فیلتر مخصوص در دهانه کتری هستند، این فیلتر رسوبات آب را گرفته و از وارد شدن به داخل نوشیدنی شما جلوگیری می کند. بعضی از فیلترها دائمی بوده و بعد از کثیف شدن می توانید آن را تمیز کنید. فیلترهای یک بار مصرف نیز وجود دارد و بعد از هر بار کثیف شدن می توانید آن تعویض کنید.

خاموش شدن خودکار
بیشتر چای سازها دارای یک سیستم خاموش شدن خودکار است. این سیستم بعد از به جوش آمدن آب داخل کتری به صورت اتوماتیک خاموش خواهند شد. خاموش شدن خودکار علاوه بر این از ایجاد هرگونه مشکل برای دستگاه جلوگیری می کند، موجب افزایش عمر آن نیز خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید
راهنمای انتخاب تلویزیون مناسب + در خرید تلویزیون به چه مواردی دقت کنیم؟

پنل تنظیمات
پنل تنظیمات در مدل های مختلف با همدیگر متفاوت است. بعضی از دستگاه ها فقط دارای یک دکمه جهت روشن/خاموش کردن هستند. اما در مدل های دیگر دارای صفحه نمایش و دکمه های مختلف برای تنظیمات چای ساز هستند. چایسازهایی با پنل تنظیمات لمسی نیز وجود دارد که کار کردن با برای کاربر بسیار راحت خواهد بود.

فیلتر تفاله گیر چای
فیلتر تفاله گیر برای یک دستگاه چای ساز می تواند یک امتیاز محسوب گردد. فیلتر از وارد شدن تفاله به داخل چای جلوگیری می کند. معمولاً جنس فیلتر از استیل ضد زنگ ساخته می شود و کاربر به راحتی می تواند آن خارج کرده و تمیز کند.

المنت
جنس المنت در یک چای ساز را از آلومینیوم ساخته می شود. المنت ها به صورت مارپیچی بوده و در زیر پایه دستگاه قرار می گیرد تا با انتقال بهتر جریان الکتریکی به گرم شدن سریع تر آب کمک کند. المنت های استریکس جدیدترین و بهترین نوع المنت است که در چایسازها ارائه شده است.


شما قصد خرید چای ساز برای منزلتان دارید؟ آیا می‌ دانید انواع دستگاه ‌های چای ساز موجود در بازار کدام اند؟ آیا می‌دانید کدام‌یک از انواع چای ساز برای شما مناسب است؟ مجموعه آی پی امداد به تمام افرادی که قصد خرید چایی ساز را دارند، پیشنهاد می‌کند برای خرید این وسیله برقی ابتدا راهنمای خرید چای ساز را مطالعه کنند و پس‌ از آن برای خرید اقدام نمایند. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع مدل های چای سازهای موجود در بازار آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی در زمینه اینکه کدام چای ساز بهتر است، در اختیار شما قرار دهیم. پس جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ما را در ادامه مطلب چای ساز چی بخریم، همراهی کنید.

راهنمای خرید چای ساز پروفی کوک براساس مدل دستگاه

مهم ترین قسمت راهنمای خرید چای ساز شناختن انواع دستگاه‌ های موجود در بازار است. شما برای خرید این دستگاه باید ابتدا با انواع چای سازهای موجود در بازار و امکانات موجود در هر دستگاه آشنا شوید و با توجه به نیازتان بهترین دستگاه را انتخاب کنید. در حالت کلی می‌ توان گفت انواع چای سازهای عرضه‌ شده در بازار شامل موارد زیر می‌ شود:

 • دم آور
 • استند دار
 • بدون قوری

بررسی ویژگی های چای ساز دم آور

در این بخش قصد داریم هریک از ویژگی ها و مزایا و معایب چای سازهای مدل دم آور را برای شما شرح دهیم که بتوانید تفاوت چای ساز و دم آور را بهتر درک کنید

نکات خرید چای ساز دم آور به شرح زیر است:

 • طراحی این نوع چای ساز به‌ گونه ‌ای است که جایگاه قوری دستگاه بر روی کتری آن است.
 • شما در هنگام درست کردن چایی می ‌توانید قوری را بر روی کتری آن قرار دهید و اجازه دهید تا چایی به ‌طور کامل با بخار کتری دم بکشد.
 • این نوع دستگاه برای افرادی که دم کشیدن چای برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد، گزینه مناسبی می‌ باشد.
 • چون قوری به دلیل قرار گرفتن بر روی کتری با بخارهای آن آرام ‌آرام دم می‌کشد.
مزایای چایساز دم آورمعایب چایساز دم آور
بالا بودن کیفیت چایداشتن ارتفاع زیاد
حفظ عطر و طعم چایداشتن قیمت بالاتر نسبت به سایر مدل ها
دم آمدن چای با بخار آب_
گرم نگه داشتن چای_
برخورداری از ابعاد کم_

راهنمای خرید چای ساز پروفی کوک استند دار به شرح زیر است:

 • این چای ساز به نسبت دیگر دستگاه‌ ها رایج ‌تر است.
 • طراحی این دستگاه به ‌گونه ‌ای است که جایگاه قوری را در کنار کتری و هردوی آن‌ ها را نیز بر روی صفحه‌ ای قرار داده‌ اند.
 • این نوع دستگاه ‌های به دلیل طراحی مناسب آن به نسبت دستگاه ‌های دیگر طرفداران بیشتری دارد.

آشنایی با ویژگی های چای ساز استنددار

یکی دیگر از مدل های پرطرفدار انواع چای ساز در از نوع استنددار است که در این بخش قصد داریم مزایا و معایب این مدل چایساز را برای شما بیان کنیم تا بتوانید تشخیص دهید که چای ساز صفحه ای بهتر است یا روی هم.

مزایای چای ساز استنددارمعایب چای ساز استنددار
امکان تنظیم درجه حرارت آبعدم دم کردن چای با بخار آب
برخورداری از تنظیمات تایمرکیفیت پایین چای دم شده
دارای ظاهر شیک و زیباعدم گرم ماندن طولانی مدت چای

ناخت ویژگی های چای ساز فاقد قوری

یکی دیگر از مدل های این چایسازها که بسیاری از مصرف کنندگان از آن استفاده می کنند، چای ساز فاقد قوری یا تک است که در ادامه مزایا و معایب چای ساز فاقد قوری را برای شما بیان خواهیم کرد.

مزایای چایساز فاقد قوریمعایب چایساز فاقد قوری
طراحی کوچک و جمع و جورعدم وجود قوری
سرعت بالای جوش آمدن آبکیفیت پایین چای
اشغال فضای کمکم بودن حجم چای
مناسب برای جوش آوردن آبکارایی نه‌ چندان مناسب

نکات خرید چاساز فاقد قوری به قرار زیر است:

 • در این نوع دستگاه قوری وجود ندارد.
 • بنابراین این نوع دستگاه تنها برای آب جوش درست کردن قابل ‌استفاده می‌باشد.
 • این نوع دستگاه بیشتر برای افرادی که به دنبال کوچک و جمع ‌و جور هستند، قابل ‌استفاده می‌ باشد

راهنمای خرید چایی ساز پروفی کوک براساس جنس دستگاه

یکی از مهم ‌ترین نکاتی که در هنگام خرید چای ساز باید به آن توجه کنید، جنس دستگاه است. شاید برایتان جالب باشد که جنس دستگاه نیز یکی از عوامل مهم و موثر در طعم چای است و بی‌کیفیت بودن جنس دستگاه باعث بوی بد و بد طعم شدن چایی می‌شود. انواع چای ساز از نظر جنس عبارتند از:

 • چای ساز با بدنه پلاستیکی
 • چایساز با بدنه فلزی
 • چای ساز با بدنه شیشه ای
این مطلب را از دست ندهید
آموزش استفاده از اتو بخار

در ادامه هریک از ویژگی های چایسازها با جنس بدنه مختلف را برای شما بررسی خواهیم کرد.

آشنایی با ویژگی های چای ساز بدنه پلاستیکی

در صورتی که قصد خرید چایی ساز با بدنه پلاستیکی را دارید، بهتر است پیش از خرید ابتدا ویژگی های این دستگاه را بشناسید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری نمایید. در جدول زیر مزایا و معایب این جنس چای ساز را برای شما بررسی خواهیم کرد.

مزایای چایساز پلاستیکیمعایب چایساز پلاستیکی
امکان مشاهده میزان آبامکان طعم‌ دار شدن آب درون کتری
وزن سبکایجاد رسوب روی بدنه
طول عمر مناسبطول عمر پایین
 • در هنگام خرید چای ساز پلاستیکی باید بدانید که جنس این دستگاه از پلاستیک بوده و به نسبت دستگاه‌ های دیگر سریعا دچار رسوب و جرم می‌شود.
 • همچنین ممکن است در صورت استفاده از پلاستیک نامرغوب طعم پلاستیک به درون چای نفوذ کرده و مزه و بوی آن را تغییر می‌ دهد.

شناخت ویژگی های چایی ساز بدنه شیشه ای

یکی دیگر از چای سازهایی که مدل های متنوعی از آن در بازار مشاهده می شود، چایسازهایی با بدنه شیشه ای هستند و استفاده از آنها مزایا و معایبی دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم.

مزایای چای ساز شیشه ایمعایب چای ساز شیشه ای
دارای طرح و زیبایی ظاهریامکان شکستگی بدنه
امکان کنترل میزان آبعدم مقاومت زیاد در برابر حرارت
امکان مشاهده ظرفیت داخلیطول عمر کمتر
__ایجاد جرم به مرور زمان
 • این نوع دستگاه در ابتدا ظاهر زیبایی دارد و ممکن است ظاهر زیبای آن توجه شما را جلب کند.
 • اما در هنگام خرید چای ساز شیشه ‌ای باید بدانید که این دستگاه با گذشت زمان دچار رسوب و جرم می‌شود.
 • همچنین لازم به ذکر است که تمیز کردن این جنس چای ساز نیز بسیار دشوار است.

بررسی ویژگی های چای ساز با بدنه فلزی

در صورتی که قصد خرید چای ساز با بدنه شیشه ای را دارید، اما نمی دانید ویژگی های این مدل چای ساز چیست، جدول زیر را مطالعه کنید تا با مزایا و معایب این محصول آشنایی لازم را پیدا کنید.

مزایای چای ساز فلزیمعایب چای ساز فلزی
عدم شکستگی بدنهعدم امکان بررسی مقدار آب
مقاوم در برابر حرارت بالاداغ شدن زیاد بدنه دستگاه
کیفیت ساخت بهترگرمای زیاد دسته چایساز
طول عمر بالا__
عدم ایجاد جرم و رسوب__

راهنمای خرید چای ساز با بدنه فلزی به شکل زیر است:

 • چای ساز با جنس فلزی به‌ طور معمول از استیل است.
 • در هنگام خرید بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که جنس آن فلزی است.
 • این نوع دستگاه‌ ها معمولا به‌ کندی دچار رسوب و جرم می‌ شوند و هم چنین طعم و مزه چایی را نیز تغییر نمی‌ دهند.
 • علاوه بر این برای کسانی ظاهر دستگاه دارای اهمیت است، دستگاه فلزی گزینه مناسبی می باشد.
 • برخلاف دستگاه شیشه‌ ای ظاهر این دستگاه با گذشت زمان تغییر نمی‌ کند.
 •  در صورت کثیف شدن نیز با یک تمیز کردن ساده مانند روز اول می‌ شود.

نکات خرید چایساز بر اساس قابلیت های دستگاه

یکی از مهمترین معیار هایی که در هنگام خرید چای ساز باید به آن توجه کنید، تکنولوژی ‌های موجود در این دستگاه است. همان طور که می‌دانید، چای سازها از گذشته تاکنون تغییرهای مختلفی کرده اند و امکانات مختلفی برای آنها افزوده‌ شده است.

 • قابلیت تنظیم دما: به کمک این قابلیت می تواند دمای آب درون کتری را به راحتی گرم نگه دارید.
 • قطع کن خودکار: این قابلیت به شما کمک می کند که بلافاصله پس از جوش آمدن آب، دستگاه خاموش شده و گرم بماند.
 • نشانگر میزان آب: این عملکرد که به شما حجم آب درون دستگاه را نشان می دهد، در اکثر مدل های چای سازهای دارای بدنه پلاستیکی و شیشه ای وجود دارد.
 • گرم نگه‌ دارنده آب: به کمک این قابلیت می توانید درجه حرارت آب را نزدیک به نقطه جوش نگهداری کنید تا چای مدت زمان طولانی گرم بماند.

اگر از آن دسته از افراد هستید که به دنبال خرید چای ساز با امکانات فوق‌العاده می‌ باشید، باید بدانید هرچه امکانات چای ساز بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌ یابد. پس برای خرید چایی ساز با امکانات پیشرفته لازم است هزینه بیشتری را برای این کار کنار بگذارید.

کدام چای ساز پروفی کوک بهتر است؟

حال که با تمامی ویژگی ها و مزایا و معایب هریک از انواع چای ساز آشنایی پیدا کردید، ممکن است برای شما این پرسش ایجاد شده باشد که چای ساز چی بخریم و کدام چای ساز برای استفاده شما مناسب تر می باشد. برای اینکه بتوانید پاسخ جامع و کاملی برای این پرسش خود پیدا کنید، در ادامه نکات مهم در این زمینه را برای شما بیان کرده ایم:

 • در صورتی که طرفدار چای هستید و عطر و طعم چای برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد، بهتر است اقدام به خرید چای ساز مدل دم آور نمایید.
 • چنانچه زیبایی و ظاهر لوازم آشپزخانه برای شما مهم است، بهتر است بدانید مه مدل استنددار و جنس شیشه ای چای ساز دارای ظاهر شیک تری می باشد.
 • همچنین اگر برای نگهداری چای ساز در آشپزخانه فضای زیادی ندارید، می توانید مدل دم آور بخرید که ارتفاع بیشتری داشته و ابعاد کمتری دارد.
 • اگر فرد پرمشغله ای هستید، بهتر است چای سازی خریداری کنید که دارای تایمر باشد تا بتوانید زمان خاموش شدن آن را به راحتی تنظیم کنید.
 • چنانچه به دنبال چای سازی هستید که رسوب و جرم آن کم باشد، چای سازهای دارای جنس فلزی می توانند برای شما مناسب باشند.
 • چنانچه می خواهید چای درون چای ساز مدت زمان بیشتری گرم بماند، باید اقدام به خرید چای ساز دم آور یا مدل های دارای قابلیت گرم نگه دارنده نمایید.
 • همچنین لازم است بدانید که اگر دانشجو بوده و یا مجرد هستید، چای سازهای بدون قوری می توانند برای شما مناسب باشند.
این مطلب را از دست ندهید
راهنمای خرید کولر گازی + آشنایی با نکات طلایی و مهم خرید کولر گازی در سال 1401

یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در ایران و خاورمیانه چای است که طعم و عطر آن با زندگی ما عجین شده است، اما برای درست کردن یک چای تازه دم و خوش عطر باید مدت زمان زیادی را صرف کنیم تا آب جوش آمده و ما بتوانیم آز آن برای دم کردن چای استفاده کنیم به همین خاطر کتری و سماور ها جای خود را به چای سازها دادند که بزرگترین مزیت چای ساز این است که آب را در مدت زمان بسیار کوتاه تری به نقطه جوش می رساند که از آن می توان برای دم کردن چای استفاده کرد بسیاری از افراد اعتقاد دارند که درست کردن چای با کتری و قوری طعم و عطر بهتری از چای ساز دارد، اما در واقع می توان با استفاده از چای ساز هم یک چای با کیفیت بسیار بالا دم کرد که این موضوع به نوع چای ساز و جنس قوری بر می گردد.

در کل ما می توانیم چای ساز ها را به دو دسته کلی تقسیم کنیم ۱- دم آور ۲- چای ساز دارای استند که در اینجا و مزیت و معایب هر دو خواهیم پرداخت تا در زمان خرید چای ساز بتوانید بر اساس اطلاعات و سلیقه خود بهترین چای ساز را از بهتری ن مارک چای ساز برای منزل و یا محل کار خود تهیه کنید.

 • انواع چای ساز
 • دم آور

در ابتدا اول نگاهی به بهترین نوع چای ساز خواهیم پرداخت که به به صورت دم آور هست طراحی این دسته از چای سازها به این صورت است که قوری بر روی کتری قرار می گیرد و چای با حرارت بخار آب به آرامی دم می کشد که این موضوع باعث می شود چای رنگ و بوی بهتری داشته باشد دقیقا مانند زمانی که با از سماور و یا کتری قوری استفاده می کنیم.

چای ساز دارای استند پروفی کوک

در طراحی این نوع از چای سازها از یک استند استفاده شده است که کتری و قوری به صورت جداگانه بر روی آن قرار می گیرد به این صورت که چای ساز بر روی یک صفحه قرار می گیرد که توسط المنت گرم می شود و باعث دم کشیدن چای می شود.

اما در این حالت اگر قوری مدت زیادی بر روی آن باشد رنگ و طعم چای عوض می شود که برای جلوگیری از این اتفاق در مدل های جدید یک تایمر برای آن در نظر گرفته شده که این صفحه بعد از چند دقیقه خاموش شود تا باعث خراب شدن طعم و رنگ چای نشود یا در اصطلاح می گویند از جوشیدن چای جلوگیری شود ولی همین موضوع باعث می شود چای یخ کند، تنها مزیتی کر در مورد این نوع از چای سازها می توانیم بگویم این است که طراحی زیباتری دارند.

بیشتر افراد این نوع طراحی را بیشتر دوست دارند اما کیفیت چای در چای سازهای دم آور بسیار بالاتر است.

حال که با عملکرد دو نوع چای ساز آشنا شدیم مواردی را که در زمان انتخاب بهترین چای ساز باید به آن دقت کنیم را مورد بررسی قرار می دهیم چرا که امروزه به قدری برندها و مدل های مختلف در بازار بسیار زیاد است که باعث می شود شما را سر در گم کند و شما بیشتر بر اساس ظاهر و قیمت چای ساز تصمیم به خرید بگیرید اما با دانستن این مطالب شما می توانید انتخاب بهتری داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم تمام این موارد را با دقت بخوانید شاید تعدادی از آن ها را بدانید و تعدای را هم تا امروز به آن دقت نکرده باشید و در نهایت تمام این موارد باعث خواهد شد تا بهترین چای ساز را برای منزل و یا محل کار خود انتخاب کنید این مطلب نهایتا ۱۰ دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت.

به طور قطع حال که قصد خرید چای ساز را دارید به دنبال این هستید که بهترین مارک چای ساز چیست چرا که در کل ایرانی ها آدم های خوش سلیقه ای هستند و از همین رو همیشه به دنبال بهترین ها در دنیا هستند اما مهم این است که شما بتوانید با کمترین هزینه بهترین را انتخاب کنید تا بتواند در کنار کیفیت بالا عمر بالایی نیز داشته باشد تا از نظر اقتصادی برای شما توجیح داشته باشد. (راهنما خرید سرویس قابلمه گرانیتی)

همانطور که می دانید امروزه برندهای بسیار زیادی در بازار وجود دارد که ممکن است از نظر ظاهر بسیار زیبا باشند اما از نظر کیفیت متاسفانه کیفیت بسیار پاینی دارند و بجز عملکرد ضعیف و مصرف بالای انرژی دارای عمر بسیار پایینی هستند و شما مجبور هستید در مدتی کوتاه تصمیم به خرید دوباره چای ساز بگیرید، بهترین مارک چای ساز به ترتیب می توان از بوش، فیلیپس، فلر و تفال نام برد که جزو بهترین ها می باشند به یاد داشته باشید که هیچ برندی پول برند خود را از شما نمی گیرد این در حقیقت پول کیفیتی است که شما پرداخت می کنید و این موضوع در بلند مدت و در زمان استفاده به آن پی خواهید برد.

جنس کتری برقی و چای ساز پروفی کوک

یکی از موارد انتخاب بدنه چای ساز است که می تواند پلاستیک، شیشه و یا استیل باشد که شاید بسیاری از افراد به آن فقط از جنبه زیبایی نگاه کنند در صورتی که به کیفیت آب و در نهایت کیفیت چای و یا دم نوش شما تأثیر مستقیم دارد، اگر دقت کرده باشید اکثر افرادی که از چای ساز استفاده می کنند با یک لایه ای که مانند خامه بر روی آب قرار می گیرید مشکل دارند بهتر است بدانید که این مشکل در کتری هایی که جنس آنها پلاستیک و یا شیشه است بیشتر است .

چراکه آهک و مواد معدنی موجود در آب به استیل جذب می شود که بعد از مدتی شما شاهد بستن یک لایه آهک بر جداره و کف کتری خواهید بود اما به دلیل اینکه این مواد نمی توانند به پلاستک و یا شیشه بچسبند و شما شاهد یک لایه خامه بر روی آب خواهید بود که طعم و رنگ آب را خراب می کند اما شما این مشکل را می توانید به راحتی حل کنید آن هم به این صورت که بعد از هرچند بار استفاده آن را شسته و دوباره از آن استفاده کنید تعداد دفعات استفاده از کتری برقی و شستن آن به کیفیت آب منطقه شما بستگی دارد، در کل می توانیم بگوییم بهترین جنس برای کتری برقی استیل است که آب را با کیفیت بسیار بالاتری به نقطه جوش می رساند.

این مطلب را از دست ندهید
راهنمای کامل استفاده از برنامه‌های مایکروویو ال جی + آشنایی با علائم و دکمه های مایکروویو ال جی

جنس قوری

یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود چای و یا دمنوش ما طعم و رنگ بهتری داشته باشد در کل جنس قوری می تواند پیرکس، چینی و یا استیل باشد، قوری های که جنس چینی و یا پیرکس دارند بهترین کیفیت را برای دم کردن چای به ما می دهد اما قوری های استیل بسیار زیباتر هستند و هیچ گاه نمی شکند اما متأسفانه استیل باعث تغییر رنگ و طعم چای می شود و خیلی زود چای را سیاه می کند اما در زیبایی آن هیچ شکی نیست، پس اگر کیفیت طعم و رنگ برای شما اهمیت بیشتری دارد به دنبال چای سازی باشید که دارای قوری چینی و یا پیرکس هست اما متأسفانه برندهای مطرح هیچ کدام قوری چینی ندارند اما کیفیت پیرکس هم بسیار به چینی نزدیک است.

قطع کن خودکار چای ساز پروفی کوک

قطع خودکار چای سازیکی از مواردی که در انتخاب چای ساز بسیار مهم است داشتن قطع کن اتوماتیک می باشد این سیستم در کتری برقی باعث می شود به محض اینکه آب به نقطه جوش برسد کتری برقی شما به صورت خودکار در حالت گرم نگه دارنده قرار می گیرد این موضوع دو مزیت برای شما خواهد داشت اول اینکه مصرف انرژی پایین می آید و دوم اینکه چای با دمای ملایم و دائمی بخار آب شروع به دم کشیدن می کند.

در انتها در صورت تمام شدن آب کتری به صورت اتوماتیک خاموش می شود و از آسیب رسیدن به کتری برقی جلوگیری می شود و دیگر لازم نیست نگران تمام شدن آب کتری خود باشید، شاید برندهای متفرقه نیز همین سیستم را داشته باشند اما سنسوری که برای این کار استفاده می کنند به قدری ضعیف است که بعد از مدت کوتاهی خراب می شود و احتیاج به سرویس پیدا خواهد کرد و به یک دستگاه بلااستفاده در منزل شما تبدیل می شود.

نشانگر میزان آب

در چای سازهایی که دارای یک کتری استیل و یا پلاستیکی هستند که میزان آب داخل آن قابل مشاهده نیست این نشانگر میزان آب که به شکل قسمتی شفاف است شما می توانید بدانید تا میزان آب کتری را مشاهده کنید تا اگر احتیاج بود آن را پرکنید تا در زمانی که به آن مراجعه می کنید آب جوش کافی در اختیار شما قرار بگیر

صافی دهانه کتری و چای ساز پروفی کوک

در کتری چای ساز در قسمت دهانه خروجی آب فیلتری وجود دارد که از ورود رسوبات درون کتری به لیوان چای و یا قوری جلوگیری می کند این فیلتر هم می تواند به صورت پلاستیکی باشد و هم به صورت استیل که مطمئناً جنس استیل بسیار بهتر است، اما این فیلتر در بعضی از برندها ثابت است اما در مارک های معتبر می توان آن را در آورد و تمیز کرد و این نکته بسیار مهمی است که جنس این فیلتر از استیل باشد و قابلیت این را داشته باشد که بتوان آن را در آورد و تمیز کرد، این فیلتر از خامه ای که بر روی آب می بندد نیز می تواند جلوگیری کند تا زمان ریختم چای شما شاهد آن بر روی لیوان نباشید.

حالت گرم نگه دارنده

همان‌طور که کفتیم در چای ساز سیستمی وجود دارد که به محض جوش آمدن آب سیستم قطع کن فعال می شود و به صورت خودکار در حالت گرم نگه دارنده قرار می گیرید در این حالت چای ساز آب را در دمای ۷۰ درجه نگه می دارد تا هر زمانی که به آن مراجعه کردید آب داغ در اختیار شما باشد

در اینجا ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد دم کرد چای و یا دمنوش را دارید برای اینکه چای شما دارای عطر و رنگ بهتری شود زمانی که آب را برای جوش آمدن می گذارید چای خود را با آب سرد بشورید تا هم خاک آن برود و هم کمی خیس بخورد و بعد از جوش آمدن زمانی که کتری در حالت گرم نگه دارنده قرار می گیرد چند لحظه منتظر بمانید تا دمای آب به ۷۰ درجه برسد این دمای آب بهترین دما برای دم کردن چای و یا دمنوش است چراکه باعث باز شدن رنگ و عطر آن می شود.

پایه ۳۶۰ درجه

یکی دیگر از مواردی که در خرید کتری برقی بسیار مهم است و باید به آن دقت داشت این است که کتری برقی را بتوان به هر شکلی بر روی پایه آن قرار داد چراکه اگر قرار گرفتن چای ساز بر روی پایه باید از زاویه خاص و یا به شکل خاصی قرار گیرد مطمئناً باعث مشکلاتی برای شما خواهد شد اما داشتن یک پایه ۳۶۰ درجه برای چای ساز این امکان را به شما می دهد تا اگر شما راست دست و یا چپ دست باشید به راحتی بتوانید کتری را در جای خود قرار دهید.

صافی قوری

یکی دیگر از موارد مهم در چای ساز داشتن یک صافی استیل برای قوری است که خاک چای و یا دمنوش داخل آن وارد آب قوری نشود چراکه باعث تغییر رنگ چای شما می شود و دقت کنید که طراحی آن باید به گونه ای باشد که به راحتی بتوان آن را تمیز کرد چراکه اگر نتوان این صافی را به درستی تمیز کرد بعد از مدتی رنگ گرفته و باعث می شود بوی مطبوع چای شما را تحت شعاع قرار دهد و بوی یک چای مانده به خود گیرد.

معرفی مدل‌های محبوب

چای ساز پروفی کوک

چای ساز پروفی کوک مدل Profi Cook PC-TKS 1056

 • ظرفیت کتری حداکثر ۱.۸ لیتر
 • قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه
 • کتری برقی روی سینی
 • مجهز به فیلتر ضد آهک
 • قابلیت خاموش شدن اتوماتیک و دستی
 • نشانگر میزان آب روی بدنه کتری

آب جوش کن پروفی کوک مدل Profi Cook water boiler PC-HWS 1145

 • ظرفیت مخزن ۴ لیتر 
 • توان مصرفی: ۲۶۰۰ وات
 • جوشاندن آب در ۵ ثانیه
 • جنس : استیل ضد زنگ و پلاستیک فشرده
 • مجهز به صفحه نمایش دیجیتال
 • تنظیم حرارت در ۵ سطح
 • مجهز به قفل کودک
 • مجهز به سیستم ECO 
چای ساز پروفی کوک


چای ساز پروفی کوک

چای ساز پروفی کوک مدل ProfiCook PC-TK 1165

 • توان ۹۰۰-۱۱۰۰ وات
 • قابلیت تنظیم دما ۷۰ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد
 • ظرفیت ۰.۵ لیتری
 • کتری شیشه ای
 •  بدنه استیل ضد زنگ
 • صفحه نمایش دیجیتال برای نمایش لحظه ای دما

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا