news

دمای یخچال در زمستان باید روی چند باشد؟

در زمستان که هوا سرد میشود باید تنظیمات دمای یخچال را نیز تغییر داد تا یخچال با همان قدرتی که تابستان کار می­کرد در زمستان کار نکند چون واقعا نیازی به این کار نیست. در  فصل زمستان برای یخچال های ترموستاتی دما ۲+ مناسب می باشد. البته می توانید ۳+ نیز قرار دهید.

برای یخچال های ساید بای ساید و یخچال هایی که تنظیمات دمای دیجیتال دارند بهتر است یخچال بر روی ۳+ یا ۴+ قرار گیرد. فریزر نیز بهتر است بر روی ۱۷- قرار گیرد. اگر دمای بیشتر از این موارد باشد خیلی نیاز نخواهد شد.

برای تازه نگه داشتن گوشت، سبزیجات و میوه ها، دمای یخچال باید بین ۰ تا ۵ درجه سانتیگراد باشد. گاهی اوقات میکروب ها می توانند رشد کنند اگر درجه حرارت در یک سطح عجیب و غریب باشد، مثلاً در حدود ۵۰ درجه سانتیگراد. در فریزر، دما باید در حدود -۱۵ درجه سانتیگراد باشد.

گاهی اوقات، پر کردن فضای یخچال با کوزه های آب به تثبیت دمای یخچال و کاهش نوسانات دما از باز شدن درب کمک می کند. اگر یخچال در بسته باشد، غذا را حدود ۴ ساعت سرد نگه می دارد. یک فریزر کامل حدود ۴۸ ساعت (اگر نیمه پر باشد ۲۴ ساعت) دمای خود را حفظ می کند. در اینجا برخی از اقدامات احتیاطی که باید در فصل زمستان رعایت کنید.

یخچال ها زمانی کار می کنند که دمای بیرون از یک سطح معین، معمولاً حدود ۳۶ درجه سانتیگراد افزایش می یابد. تا زمانی که دمای بیرون به حالت عادی بازگردد، کار می کند. اگر دمای بیرون کاهش یابد و کمتر از این دمای تنظیم شده باقی بماند، یخچال شما از جمله قسمت فریزر کار نمی کند. تمام مواد غذایی منجمد ممکن است ذوب شوند. همه یخچال‌ها این کار را نمی‌کنند، اما یخچال‌هایی که دو دماسنج دارند کمتر با این مشکل مواجه می‌شوند. از این رو راکول، با بهترین یخچال های تجاری در کرج، تجربه ای بی دردسر را در اختیار شما قرار می دهد.

این مطلب را از دست ندهید
معرفی شهر باستانی حریره در جنوب کیش

تنظیم دمای مناسب برای یخچال نیکسان بسیار مهم است.  می‌توانیم دمای یخچال را در زمستان افزایش دهیم. با این حال، باید در محدوده بهینه نگهداری شود.

از این رو سرد کرج تعمیر کننده یخچال های خانگی و صنعتی درجه یک در کرج، پیشنهاد می کند که همیشه مراقب دمای داخل یخچال باشید تا از ثابت ماندن دما در طول زمستان اطمینان حاصل کنید.  تعمیر یخچال در کرج تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا