news

کولرگازی چگونه به گرم شدن زمین کمک می کند؟

کولرگازی هم علت و هم معلول تغییرات آب و هوایی است. انتظار می رود انتشار گازهای گلخانه ای از دستگاه های تهویه مطبوع افزایش یابد زیرا رشد اقتصادی تلاش ها برای کنترل دما و رطوبت را هدایت می کند. در حالی که انرژی مورد استفاده برای تأمین انرژی کولرگازی قبلاً به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است.

استفاده از کولرگازی هم خوب وهم بد است. خوب است زیرا که افراد بیشتری می توانند از راحتی داشتن تهویه مطبوع بهره ببرند، اما به این معنی است که انرژی بسیار بیشتری مصرف می شود و انتشار کربن افزایش می یابد.

کولرگازی مسئول معادل ۱۹۵۰ میلیون تن دی اکسید کربن آزاد شده سالانه یا ۳.۹۴ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای در جهان است. از این رقم، ۵۳۱ میلیون تن از انرژی صرف شده برای کنترل دما، ۵۹۹ میلیون تن ناشی از حذف رطوبت و مابقی ناشی از نشت مبردهای عامل گرمایش جهانی و انتشار گازهای گلخانه ای در طول ساخت و حمل و نقل تجهیزات تهویه مطبوع است.

به گفته دانشمندان، فناوری جدیدی که مشکل کنترل سرمایش و رطوبت کولرگازی را به دو فرآیند تقسیم می‌کند، ممکن است پتانسیل بهبود کارایی را تا ۴۰ درصد یا بیشتر داشته باشد. استفاده از چرخه های خنک کننده مبتنی بر خشک کننده مایع مانند بسیاری از فناوری های تهویه مطبوع خشک کن مایع که NREL در حال حاضر در حال توسعه است، می تواند به طور اساسی روش کنترل رطوبت را تغییر دهد و می تواند انتشار انرژی خنک کننده را تا ۴۲ درصد در سال ۲۰۵۰ کاهش دهد – معادل اجتناب از انتشار گازهای گلخانه ای ۲۴۶۰ تن دی اکسید کربن سالانه.

فناوری هوشمند برای مدیریت تغییرات اقلیمی

تغییرات آب و هوایی یک موضوع مداوم است و نقش بسیار زیادی در زندگی روزمره ما دارد. به دلیل تغییرات آب و هوایی، سطح دریاها بالا می رود، یخچال های طبیعی در حال ذوب شدن هستند و میانگین دما افزایش قابل توجهی دارد. همه اینها منجر به تغییرات آب و هوایی غیرعادی به شکل طوفان، سیل ناگهانی، لغزش زمین و حتی آتش سوزی های عظیم جنگلی می شود.

این مطلب را از دست ندهید
معرفی 3 مدل از محبوب‌ترین تلویزیون‌های شیائومی در 2023

اعمال و سبک زندگی ما تا حد زیادی به گرم شدن کره زمین کمک می کند. موضوع تغییر آب و هوا هنوز نیازمند تلاش های گسترده برای کمک به مقابله با آن است.

برای نجات سیاره قبل از اینکه خیلی دیر شود، همه باید در پایدارتر کردن سیاره نقش داشته باشند. این امر با اتخاذ تغییرات خاصی انجام می شود که به محدود کردن اثرات تغییرات آب و هوایی کمک می کند. یکی از این تغییرات عمده استفاده ما از کولرگازی است. تهویه مطبوع و تغییرات آب و هوا بخشی از بحث های متعدد است و درک مفاهیم و نقش ما می تواند کمک زیادی به مقابله با گرمایش جهانی کند.

هر سال که می گذرد، زمین گرم تر و گرم تر می شود. در آینده، گرم شدن کره زمین می تواند ۷۵ درصد از جمعیت را در معرض خطر قرار گرفتن در معرض گرمای مرگبار به شکل امواج گرما قرار دهد.

کولرگازی چگونه بر تغییرات آب و هوا تأثیر می گذارد؟

هر چه هوا گرمتر می شود، بیشتر به کولر گازی وابسته می شویم و بیشتر از کولرگازی خود استفاده می کنیم. مقصر اصلی انتشار عظیم دی اکسید کربن مبردهای هیدروفلوئوروکربن (HFC) هستند که ترکیبات شیمیایی هستند که در کولرگازی استفاده می شوند و ما را در روزهای گرم تابستان خنک نگه می دارند. اگرچه HFC ها کوتاه مدت هستند، اما رابطه آنها با محیط زیست هزار برابر قوی تر از دی اکسید کربن است.

برای تنظیم استفاده از HFC ها، نمایندگانی از نزدیک به ۲۰۰ کشور در سرتاسر جهان توافق نامه ای برای محیط زیست امضا کردند. این توافق به طور بالقوه از اثرات مضر گرمایش جهانی جلوگیری می کند. طبق گزارش جدید سازمان ملل، ممنوعیت کامل HFCها می تواند به کاهش ۰.۴ درجه سانتیگراد گرمایش زمین تا پایان قرن کمک کند.

در حالی که مقامات در حال کار برای حذف کامل HFC ها هستند، کولرگازی های قدیمی تهدید بیشتری برای محیط زیست به شمار می روند. مدل های قدیمی که از نظر انرژی کارآمد نیستند و هنوز در حال استفاده هستند، تهدیدی جدی برای کره زمین هستند. آنها از شکل قوی تری از HFC استفاده کردند که برای لایه اوزون فاجعه بار است. از آنجایی که مدل های قدیمی با توجه کمتری به کارایی تولید می شدند، مصرف برق بسیار بیشتری دارند. و اگر واحدی دارید که با گاز کار می کند، آسیب آنها حتی بدتر است.

این مطلب را از دست ندهید
لوله فلکسی چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر قصد دارید کولر گازی قدیمی خود را بفروشید، می توانید به سایت روشن تهویه مراجعه نمایید .سایت روشن تهویه با ۱۵ سال تجربه در زمینه تعمیر کولرگازی در تهران,خرید و فروش کولرگازی اصل ,نو,کارکرده ودست دوم می باشد.

اکنون، حتماً از خود می‌پرسید که اگر از یک کولرگازی کم مصرف استفاده می‌کنید، احتمال آلودگی محیط زیست چیست؟ خوب، همه کولرگازی ها تهدیدی برای تغییرات آب و هوایی هستند، کم و بیش یا به این صورت یا آن طرف. مسئله این است که کولرگازی را نمی توان به طور کامل از زندگی ما حذف کرد. اما چیزی که می توانید روی آن کار کنید کاهش اتکای خود به HVAC است.

صنعت HVAC به طور مداوم در حال کار بر روی مدرن سازی سیستم های گرمایش و سرمایش برای افزایش بهره وری انرژی است. این پیشرفت‌ها نه تنها مزایای صرفه‌جویی در مصرف انرژی را افزایش می‌دهد، بلکه به مالکان خانه کمک زیادی می‌کند تا با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنند و از محیط زیست محافظت کنند.

بیایید عمیقاً در آخرین فناوری HVAC که به کاربران کمک می کند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و با مسائل عمده تغییرات آب و هوا مقابله کنند، غوطه ور شویم:

فن آوری های نوآورانه HVAC

صنعت تهویه مطبوع و تهویه مطبوع بیش از پیش بر روی فناوری پایدار تمرکز می کند تا به محیط زیست کمک کند. برخی از نمونه‌های فناوری تهویه مطبوع پایدار شامل سیستم‌های گرمایش و سرمایش زمین گرمایی است که گرما را با زمین تبادل می‌کند.

تهویه مطبوع حرارتی از انرژی خورشیدی به عنوان منبع اصلی خنک کننده برق استفاده می کند. اگر انرژی خورشیدی در دسترس نباشد، از گاز طبیعی برای تامین انرژی خانه استفاده می شود.

این مطلب را از دست ندهید
تجهیزات ایمنی مورد نیاز برای کار در ساختمان

علاوه بر این، سیستم تهویه مطبوع یخی اختراع دیگری است که از یخی که در طول شب ذخیره می شود برای خنک کردن مبرد کولرگازی در طول روز استفاده می کند. به دلیل وجود یخ برای تامین سرمایش، نیاز به مقدار زیادی برق برطرف می شود!

سیستم‌های دیگری مانند گرمایش هیدرونیک یا فناوری پمپ حرارتی دوگانه نیز در حال افزایش هستند. هدف اصلی فناوری تهویه مطبوع پایدار، استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر و به حداقل رساندن تأثیر فعالیت های گرمایش و سرمایش بر محیط زیست است.

شاید جایگزین کردن سیستم تهویه مطبوع قدیمی خود با یک سیستم جدید برای افراد دشوار باشد، اما داشتن یک فناوری قدیمی و نامرتب می تواند در دراز مدت پرهزینه و ناکارآمد باشد. یک سیستم فرسوده می تواند کارایی فناوری را کاهش دهد و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف کند.

با کمک فن آوری جدید کولرگازی ، واحدهای قدیمی دارای جدیدترین ویژگی های پایدار هستند، به عنوان مثال، سرعت فن های مختلف، تهویه پاسخگوی تقاضا، قابلیت های خودکار و کنترل های هوشمند. این افزودنی‌ها نه تنها به کاهش ردپای کربن کمک می‌کنند، بلکه باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی در حدود ۲۵ تا ۵۰ درصد می‌شوند.

سیستم های سرمایش و گرمایش دارای گواهی انرژی استار

از آنجایی که صنعت HVAC در تلاش برای تولید فناوری سازگار با محیط زیست است، خبرهای خوبی برای صاحبان خانه وجود دارد. اکنون واحدهای تهویه مطبوع دارای گواهی Energy Star با رتبه بندی SEER بسیار بهتر در بازار موجود هستند. نسبت بهره وری انرژی فصلی یا رتبه بندی SEER، کارایی سیستم تهویه مطبوع را با محاسبه خروجی، تقسیم بر مقدار انرژی الکتریکی ورودی، اندازه گیری می کند. هرچه رتبه SEER بالاتر باشد، کارایی سیستم شما بیشتر است.

این مطلب را از دست ندهید
کاربرد و قیمت پروفیل در و پنجره

واحدهای دارای گواهی Energy Star به طور مستقل برای صرفه جویی در مصرف انرژی بدون به خطر انداختن عملکرد یا ویژگی های سیستم گواهی می دهند. محصولات دارای گواهینامه شامل پمپ های حرارتی زمین گرمایی، گرمایش و سرمایش بدون کانال، پمپ های حرارتی منبع هوا، کوره ها، دیگ های بخار، ترموستات های هوشمند، فن های تهویه، بویلرهای تجاری و غیره هستند. آنها به شما در صرفه جویی در انرژی کمک می کنند.

کنترلرهای AC هوشمند و ترموستات های قابل برنامه ریزی

نوآوری های زیادی در صنعت تهویه مطبوع وجود داشته است و کنترل کننده های کولرگازی هوشمند و ترموستات های قابل برنامه ریزی یکی از آنها برای کاهش پیامدهای تهویه مطبوع بر تغییرات آب و هوا هستند. این دستگاه‌ها با بهره‌گیری از اینترنت ، کولرهای گازی و بدون کانال را به ویژگی‌های هوشمند مجهز می‌کنند که نه تنها راحتی را برای کاربر فراهم می‌کند، بلکه به صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز کمک زیادی می‌کند.

.ما در سایت روشن تهویه علاوه بر  خرید کولر گازی نو ,کارکرده ودست دوم,در زمینه تعمیر کولرگازی در تهران نیز فعالیت به سایت ما مراجعه نمایید باشمارهای ثبت شده در سایت تماس گرفته واز مشاوره رایگان کارشناسان سایت روشن تهویه برخوردار شوید.

منبع : سایت روشن تهویه https://roshantamir.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا