سرگرمی

زیباترین روش چیدمان گل و گیاه آپارتمانی در خانه

مناسب ترین گیاه برای هر بخشی از فضای خانه

اگر می خواهید به دکوراسیون منزل خود، عضو جدیدی اضافه کنید که رنگ و بویی از طبیعت داشته باشد، بدون شک به سراغ گیاهان آپارتمانی می روید. خریدن گل و گیاه همیشه لذت بخش است اما در عین حال اطلاعات لازم به خودش را دارد! چون تنوع آن ها بسیار زیاد است و این موضوع انتخاب مناسب ترین گیاه را برای شما سخت می کند. اگر گیاهان را در مکان مناسبی قرار دهید، نه تنها از طراوت و شادابی آنها، بلکه از هوای تمیزی که به شما هدیه می دهند هم لذت می برید و هم زیباترین چیدمان گل و گیاه آپارتمانی در خانه را داشته باشید.
اما می دانیم که هر بخشی از منزل، شرایط محیطی متفاوتی دارد. پس نمی توان بدون توجه به این موضوع گیاه مناسب را انتخاب کرد. اکنون پرسشی مطرح است که کجای خانه گل بگذاریم ؟ فرقی نمی کند که به دنبال گیاهی زیبا برای اتاق خواب خود هستید یا در جست و جوی گیاه مناسب برای فضایی مرطوب مثل حمام یا گل طبیعی بزرگ برای پذیرایی هستید. در هر حالتی، باید بتوانید بهترین و مناسب ترین گیاه را انتخاب کنید تا هم از زیبایی و فوائد آنها لذت ببرید و هم بتوانید به خوبی از آنها نگه داری کنید.


فهرست مطالب


گل ها و گیاهان باعث ایجاد طراوت و تازگی در زندگی ما میشوند و نگهداری از آن ها در منزل میتواند طراوت و سرزندگی را وارد محیط خانه کند و کمی از استرس های روزمره بکاهد.گیاهان آپارتمانی را میتوانید به شکل های مختلف در گوشه و کنار منزل بچینید و با آن ها منزل تان را دیزاین کنید, امروز در نمناک ایده های خلاقانه و زیبایی برای چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل داریم که به وسیله آن ها منزل تان زیباتر میشود.

زیباترین روش چیدمان گل و گیاه آپارتمانی در خانه

آویختن گلدان به سقف

برای تزئین دیوارهای خالی و سقف آپارتمانتان از گیاهان آپارتمانی آویزی استفاده نمایید و زیبایی خاصی به آپارتمان خود ببخشید. برای این کار:روی یک صفحه ی فلزی، به وسیله یک دریل سوراخ ایجاد کنید و به هر یک از سوراخ ها یک آویز پیچ کنید. صفحه فلزی را با مطابق با دکوراسیون منزلتان رنگ کرده و هر یک از گیاهان آویزی را با با طناب آویزان کنید.از سیم مفتولی، حلقه فلزی، یک شاخه چوبی یا فلزی، کاسه سفالی، اسپری رنگ و … استفاده کنید و با صرف کمترین هزینه و وقت یک گلدان آویز با طرحی نوین برای خودتان بسازید و آن را از سقف آویزان کنید. با چوب های چند لایه یا نئوپان و با کمی چاشنی خلاقیت یک گلدان آویزی دست ساز بسازید.

بهترین مکان برای نگهداری گل و گیاه در خانه کجاست؟

وقتی حرف از دکوراسیون داخلی به میان می‌آید، معمولا درباره چیدمان و انتخاب مناسب وسایل قسمت‌های مختلف خانه مثل سالن پذیرایی، اتاق نشیمن، آشپزخانه و… صحبت می‌شود. در بسیاری از طراحی‌های داخلی چه در فضای منزل و چه در محیط کار، جایی هم برای گل و گیاه درنظر گرفته می‌شود. در این‌گونه طراحی‌ها گل و گیاه بیشتر به‌عنوان عنصر تزئینی و زیبایی‌بخش به‌حساب می‌آید و گاهی هم حتی نقش یک عنصر پرکننده فضای خالی را بازی می‌کند. اما بسیاری از طراحی‌های داخلی، حلقه مفقوده مهمی دارند و آن، این است که در این طراحی‌ها نیازهای گل و گیاه به عنوان یک موجود زنده درنظر گرفته نمی‌شود؛ گیاهان زبان ندارند تا نیازشان را اعلام کنند و مثلا بگویند که ما نور می‌خواهیم یا به سایه احتیاج داریم. همچنین هیچ‌وقت از زبان آنها نمی‌شنویم که تشنه‌ایم یا آب اضافی به ما ندهید، برگ‌هایمان را تمیز کنید، دلمان رطوبت می‌خواهد یا لطفا کمی در و پنجره را باز بگذارید. زیرا آنها اصلا زبانی ندارند که این صحبت‌ها را بیان کنند و این ما هستیم که باید نیاز گل‌ها و گیاهان خود را بدانیم و به بهترین نحو برآورده‌شان کنیم. ازجمله ابتدایی‌ترین نیازهای گل‌ها و گیاهان هم انتخاب مکان مناسب برای نگهداری از آنهاست.

بهترین مکان برای نگهداری از گل‌ها و گیاهان نقطه‌ای است که در آن بتوان شرایط نوری، دمایی و رطوبتی را مهیا ساخت و هر آنچه را گیاه به آن نیازمند است، برایش فراهم کرد تا در شرایطی نزدیک به زیستگاه طبیعی خود رشد کند. البته ممکن است ما نتوانیم این شرایط را تمام و کمال پیاده کنیم، اما همواره می‌توانیم تا حدودی آن را شبیه‌سازی کنیم

این مطلب را از دست ندهید
معرفی 11 بازی جذاب گروهی مختلف برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی

قدم اول: نور

همه گیاهان کره زمین چه آنهایی که جنگلی هستند، چه گل‌ها و گیاهان فضاهای سبز و باغچه‌ها و چه گیاهان خانگی، همگی خصلت مشترکی دارند و آن نیاز داشتن به نور است. البته شاید شنیده باشید که «برخی گیاهان در تاریکی رشد می‌کنند»، اما بهتر است بیشتر این شنیده‌ها را باور نکنید. زیرا اگر نگوییم تمام گیاهان، بخش عمده‌ای از آنها برای رشد نیاز به نور دارند، حتی اگر شده نور کم یا مصنوعی؛ چون تا نور مورد نیاز گیاه تامین نشده باشد، خبری از فتوسنتز و تولید کلروفیل و سبزینگی و در نتیجه رشد گیاه نیست.

برای یافتن مکان مناسب برای قرار دادن گل‌ها و گیاهان خانگی از خود این سؤالات را بپرسید؛ کدام قسمت خانه به‌طور طبیعی بیشترین میزان نور را دریافت می‌کند؟ یا پنجره‌ها در کدام جهت جغرافیایی قرار گرفته است؟ جواب دادن به این سؤالات می‌تواند راهنمای خوبی برای خرید گل متناسب با محل کار یا زندگی شما باشد.شما به‌خصوص اگر مستأجر باشید، نمی‌توانید معماری خانه خود را تغییر دهید، بنابراین در این شرایط، بهتر است گلی را بخرید که با شرایط خانه‌تان سازگار باشد.همه گیاهان به یک اندازه نورپسند نیستند؛ یعنی بعضی از آنها باید در تمام طول روز در معرض نور خورشید باشند و بعضی دیگر به نور کمتری احتیاج دارند و اصطلاحا سایه‌دوست هستند.بیشتر گل‌ها و گیاهان را می‌توان نزدیک پنجره‌های جنوبی، شرقی و غربی نگهداری کرد. اما پنجره‌های شمالی به علت برخورداری از نور ملایم‌تر مختص گیاهانی است که نیاز نوری کمتری داشته باشند. گل یاس یا سرخس از‌جمله این گیاهان هستند.حتی درباره گیاهان نوردوست هم رعایت این نکته ضروری است که بعضی‌هایشان را باید از نور مستقیم پنجره فاصله داد، چون نور مستقیم باعث سوختگی برگ‌هایشان می‌شود و به همین خاطر، این گیاهان از نور مستقیم گریزانند.

زیباترین روش چیدمان گل و گیاه آپارتمانی در خانه

 معمولا فاصله یک تا دو متری از پنجره‌های جنوبی، مکان مناسبی برای نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی است.پنجره‌های شرقی و غربی حد وسط پنجره‌های جنوبی و شمالی‌اند؛ یعنی نه آن‌قدر پرنور است که برگ‌ها را بسوزاند و نه آن‌قدر کم‌نور که برای سایه‌دوست‌ها مناسب باشد. کاکتوس‌ها از جمله گیاهانی هستند که بهتر است از آنها در نزدیکی این پنجره‌ها نگهداری کنیم.

 راه‌پله‌ها می‌توانند مکان مناسبی برای نگهداری از گیاهان سایه‌دوست باشند.به گیاهان سایه‌دوست خیلی آب ندهید، چون به علت وجود نور کمتر در مکان نگهداری این گیاهان، شدت تبخیر آب از روی خاک آنها نیز کمتر است. بنابراین گیاهان سایه‌دوست دیرتر تشنه می‌شوند، اما آب‌ماندگی ممکن است به ریشه‌هایشان آسیب بزند.مکان مناسب برای گیاهانی که زادگاهشان مناطق کوهستانی یا جنگل‌های استوایی است، گوشه‌های اتاق‌هاست، چراکه این گیاهان به نور ملایمی احتیاج دارند. بنابراین اگر به طور مثال، گیاه پیچک را در گوشه اتاق قرار دادید، مراقب باشید از پنجره‌ها نور ملایمی به آن برسد.بالکن‌ و تراس مکان مناسبی برای گیاهان نوردوست و گرمادوست است. همچنین می‌توانید گیاهانی را که به تابش مستقیم نور خورشید حساس نیستند در این مکان‌ها نگهداری کنید.در زمستان که شدت تابش نور کمتر است، ممکن است مجبور شوید گیاه را به منبع نور نزدیک کنید و هر از گاهی گیاهان خود را بچرخانید تا به طور یکنواخت رشد کنند.ممکن است شما به یک نوع گل نوردوست علاقه زیادی داشته باشید، اما خانه‌تان تاریک باشد. در این صورت، اگر حتما می‌خواهید از آن گل نگهداری کنید، پیشنهاد ایده‌آل برای شما قرار دادن منبع نور مصنوعی مثل ترکیب نورهای کم‌مصرف زرد و سفید در فاصله دو تا سه متری گل‌هاست.

قدم دوم: دما

بین نور و دما رابطه تنگاتنگی وجود دارد و معمولا خانه‌های نورگیرتر گرم‌تر هستند. اصولا دمای ایده آل برای بیشتر گیاهان آپارتمانی بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد است. البته تقسیم بندی‌های زیادی برای نیازهای دمایی گیاهان وجود دارد، اما در مجموع می‌توان آنها را از نظر درجه حرارت مطلوب برای رشد به دو گروه کلی تقسیم بندی کرد:گیاهان گرمادوست: این گیاهان در دمای ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد، بهترین رشد را دارند. البته این به آن معنی نیست که این گیاهان در دمای کمتر رشد نمی‌کنند، بلکه اینجا صحبت از دمای بهینه رشد است. البته برای نگهداری از برخی گیاهان گرمادوست از جمله انواع ساکولنت‌ها بهتر است دمای خانه را در حدود ۲۰ درجه سانتی‌گراد ثابت نگه دارید.گیاهان سرمادوست: این گیاهان دمای بین ۱۵‌تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد را بیشتر می‌پسندند و در هوای گرمتر ممکن است برگ‌هایشان زرد یا خشک شود. گل سیکلامن (نگون‌سار) از جمله گیاهان سرمادوست‌است.

چند نکته:

این مطلب را از دست ندهید
چگونه سرگرمی خود را به شغل خود تبدیل کنیم ؟ + بررسی10 روش کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

نکته مهمی که درباره دما باید یادآوری کرد، این است که معمولا ما در فصل زمستان به فراهم کردن دمای مناسب برای رشد گیاهان بیشتر توجه می‌کنیم، اما در تابستان هم نباید از مراقبت‌های لازم در این زمینه برای نگهداری از گیاهان غافل شد. از جمله این مراقبت‌ها فراهم کردن شرایط تهویه مناسب است که باید آن را برای گیاهان فراهم کرد تا دچار گرمازدگی نشوند.اگر در چیدمان خانه خود مکان خاصی را برای گل‌ها و گیاهان در نظر گرفته‌اید، دقت کنید که این محل نزدیک وسایل گرمازا مثل شوفاژ یا بخاری نباشد تا گرمای مستقیم این وسایل به گیاهان شما آسیب نزند.

قدم سوم: رطوبت

معمولا وقتی وسایل گرمازا روشن باشد، هوای خانه خشک می‌شود. به این ترتیب، هر چه گل‌ها و گیاهان به این وسایل بیشتر نزدیک باشند، نیازشان به دریافت رطوبت هم افزایش پیدا می‌کند. برای مرطوب کردن هوای خانه هم می‌توان روش‌های مختلفی را به کار برد. ساده‌ترین آن گذاشتن یک کتری یا کاسه آب کنار بخاری است. البته برای مراقبت بهتر از بعضی گیاهان رطوبت‌دوست می‌توان آب را روی برگ‌هایشان اسپری کرد.

چیدمان گل در منزل ایرانی

توجه به سبک زندگی شهرنشینی و دوری از طبیعت، احتمال ابتلا به افسردگی بالاتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. یکی از راهکارهای مقابله با افسردگی آشتی با طبیعت است؛ از این رو گل و گیاهان باید عضو جدانشدنی همه منازل و آپارتمان‌ها باشند. گیاهان دکوراسیون خانه را چشم‌نواز می‌کنند و حال و هوای خوشایندی به فضا می‌بخشند. ضمن اینکه باعث تصفیه و تمیزی هوا نیز می‌شوند؛ اما همه این مزایا در گروی قرار دادن گل‌ها در محل مناسب است. در این مقاله ۷ ایده کاربردی برای چیدمان گل در منزل ایرانی را معرفی می‌کنیم. از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

قرار دادن گل روی استند ایستاده گلدان؛ از نمونه استند گل فلزی یا چوبی ایده بگیرید:

یکی از بهترین گزینه‌ها برای چیدمان گل در منزل ایرانی استفاده از استند گل فلزی یا چوبی است. استندها را به راحتی می‌توان جابجا کرد و آن را در نقطه‌ای گذاشت که کاملا گلدان در معرض نور خورشید باشد. برخی استندها از چوب و برخی از فلز ساخته می‌شوند که انتخاب بین این دو مورد به سبک دکوراسیون خانه شما بستگی دارد. برای مثال برخی استندهای فلزی صفحاتی از جنس سنگ مرمر دارند که گلدان‌ها روی آن‌ها قرار می‌گیرند و جلوه لاکچری و شیکی به فضا می دهند.‎

استفاده از شلف دیواری چوبی و فلزی برای چیدمان گل در منزل ایرانی

شلف و باکس دیواری هم گزینه ایده‌آلی برای چیدمان گل در منزل ایرانی است. این ابزارها نقش همان طاقچه‌های قدیم را ایفا می‌کنند و کاربردهای متنوعی دارند. بر اساس سلیقه خودتان، فضای موجود و دیگر المان‌های دکوراسیون می‌توانید انواع شلف‌های کوچک و بزرگ، کوتاه و بلند را در طرح‌های مختلف شامل مربع، مستطیل، دایره، لوزی و چندضلعی که از متریال گوناگونی مانند چوب، فلز، شیشه و پلاستیک ساخته می‌شوند، تهیه کنید و با نصب روی دیوار دلخواه، گلدان‌های خود را در آن قرار دهید.

قرار دادن گلدان روی میز عسلی؛ روی میز جلو مبلی چی بذارم؟

گر به دنبال چیزی برای تزیین میز عسلی ام دی اف خود هستید، گلدان‌ها گزینه مناسبی هستند. شما می‌توانید از انواع گلدان‌ها با گل طبیعی برای دکوراسیون میزهای عسلی یا میز جلو مبلی استفاده کنید و به این ترتیب، حال و هوای تازه‌ای به فضای اتاق نشیمن یا پذیرایی ببخشید. البته توجه داشته باشید که برای دکور میز جلو مبلی نباید از گلدان‌های بلندی استفاده کنید که جلوی دید را بگیرند و مشاهده تلویزیون سخت باشد.

زیباترین روش چیدمان گل و گیاه آپارتمانی در خانه

قرار دادن گل در گوشه دیوار؛ از تزیین گوشه پذیرایی با گل مصنوعی تا دکوراسیون ورودی

اگر گوشه‌های دیوار خانه خیلی خلوت و خالی به نظر می‌رسند، نگران نباشید. گلدان‌ها کاملا برای پر کردن چنین فضاهایی مناسب هستند. برای مثال می‌توانید گلدان شیشه‌ای بلندی را از سنگ پر کنید و گیاه طبیعی یا مصنوعی خود را در آن قرار دهید. یا اینکه گیاهانی را تهیه کنید که فقط به مقدار کمی آب (و نه خاک) نیاز دارند. به این ترتیب می‌توانید کمی ته گلدان شیشه‌ای آب بریزید و گیاه را در آن قرار دهید. البته همیشه هم نیازی نیست که گلدان شیشه‌ای باشد و به ویژه برای دکوراسیون ورودی منزل می‌توانید از انواع گلدان‌های سرامیکی و چینی استفاده کنید.

قرار دادن گلدان روی میز کنسول؛ ایده‌ای جذاب برای تزیین کنسول عروس

معمولا روی دیوار بالای میز کنسول آینه‌های بزرگی نصب می‌شود. با قرار دادن گلدان روی میز کنسول و جلوی آینه می‌توانید زیبایی گیاهان آپارتمانی‌تان را دو چندان کنید. انعکاس نور خورشید از آینه روی برگ‌های سبز، هم گیاهان خانه شما را سرحال و شاداب نگه می‌دارد و هم زیبایی بی‌نظیری دارد. کنار گلدان‌های کوچک روی میز کنسول هم می‌توانید چند شمعدان یا شمع دکوراتیو قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید
آموزش انواع دوخت در چرم دوزی را اصولی یاد بگیرید

تزیین بالکن با گلدان؛ گلدان مخصوص نرده بالکن یا باکس گلدان بالکن؟

برای تزیین تراس با گلدان ایده‌های متنوعی پیش روی شماست. از نصب گلدان‌های نرده‌ای و قرار دادن گیاهان رونده روی کفپوش گرفته تا آویزان کردن سطل‌های رنگی از نرده بالکن و کاشت انواع گل‌ها در آن که زیبایی بی‌حدی به این بخش از خانه‌تان می‌بخشند. یک ایده جذاب دیگر این است که اگر در بالکن فضای زیادی دارید، پنل چوبی ایستاده‌ای را روی دیوار نصب کنید و گلدان‌های سفالی را به پنل آویزان کنید. انواع گلدان‌های آویز و باکس‌های دیواری هم برای قرار دادن گلدان در بالکن کاربرد دارند.

قراردادن گل روی جزیره آشپزخانه؛ روی اپن چی بذارم؟

برای اینکه حال و هوای آشپزخانه را هم دوست‌داشتنی‌تر کنید، گل‌هایی را روی جزیره یا اپن قرار دهید. در این موارد، بهتر است رنگ گلدان مشابه با رنگ کابینت‌ها باشد یا از گلدان‌های چوبی و حصیری استفاده کنید که به راحتی با هر رنگی ست می‌شوند. اگر ترجیح شما گلدان‌های بزرگ‌تر است، می‌توانید چنین گلدان‌هایی را روی زمین و کنار جزیره یا اپن آشپزخانه بگذارید. همچنین اگر فضای زیادی ندارید یا به هر دلیلی نمی‌خواهید روی جزیره یا اپن گلدانی باشد، گلدان‌ها را به سقف آشپزخانه و دقیقا روی جزیره یا اپن آویزان کنید.

چیدمان گل در خانه کوچک

ترکیب اکسسوری با گیاه آپارتمانی

یکی از روش هایی که برای جذاب کردن خانه های کوچک می‌توانید از آن استفاده کنید ترکیب کردن اکسسوری های داخل منزل با گیاهان آپارتمانی است؛ با انجام این کار نه تنها می‌توانید دکور بسیار جذابی در خانه خود داشته باشید بلکه جای کمتری را برای نگهداری از گیاهان در خانه خود اشغال می‌کنید که همین امر از اهمیت بسیار بالایی برخوردا می‌باشد.

قرار دادن گلدان در محل مناسب

انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن گلدان گل و گیاه یکی دیگر از موارد مهم و قابل اهمیت است، بهترین مکانی که می‌توانید در خانه های کوچک به نگهداری از گیاهان آپارتمانی خود بپردازید در راه پله، کنار مبل و کاناپه،  روی دیوار و قفسه است.باید توجه داشته باشید که گیاهان سمی و یا کاکتوس ها را در دسترس حیوانات خانگی و یا کودکان قرار ندهید، نحوه چیدمان کاکتوس در خانه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

استفاده از چرخ دستی برای گیاهان

چرخ دستی های کوچک فضای بسیار کمی از خانه شما را اشغال می‌کنند اما می‌توانند نمای جذاب و دلنشینی را برای افراد به وجود آورند. مکانی که چرخ دستی را در آن قرار می‌دهید نیز بسیار قابل اهمیت است و بهتر است در میان مبل ها و یا راه رو خانه خود آن را قرار دهید.

ایجاد باغچه های آویزان در خانه

حتما تا کنون باغچه های آویزان را مشاهده کرده اید، اگر شما دارای خانه کوچکی می‌باشید چرا که از این باغچه ها برای زیبایی خانه خود استفاده نکنید! درست کردن آویز های نگهدارنده گیاهان آپارتمانی کار بسیار آسانی است و می‌توانید با ایجاد آن به راحتی انواع گل و گیاه را در خانه خود نگهداری کنید.

انواع قفسه مناسب برای گل و گیاه

استفاده از قفسه های دیواری نیز یکی از بهترین گزینه ها برای چیدمان گل در خانه های کوچک است، اکثرا این نوع قفسه ها را در بالای مبلمان، تخت خواب و یا فضاهای خلوت و خالی خانه مشاهده می‌کنید. به طور کلی این قفسه ها از زیبای بسیار زیادی برخوردار می‌باشند که می‌توانند توجه هر فردی را به خود جلب کنند.

بهترین گیاه برای نگهداری و چیدمان گل در خانه کوچک چه می باشد؟

بهترین گیاهان برای دکوراسیون خانه های کوچک گیاهان آویزان و بلند می‌باشند، این گیاهان نه تنها فضای کمی را اشغال می‌کنند بلکه فضای بسیار زیبایی را ایجاد می‌کنند؛ در ادامه مناسب ترین گل های آپارتمانی برای خانه های کوچک را به شما عزیزان معرفی کرده ایم:

۱_گیاه فیتونیا
۲_گل ارکیده
۳_پرومیا
۴_گیاه آلوکازیا
۵_شبدر زینتی
۶_گیاه آپارتمانی پتوس
۷_پامچال
۸_کاکتوس غوره ای
۹_برگ انجیری
۱۰_تاج خروس
۱۱_گل شمشاد

چیدمان گل در خانه کوچک چه اهمیتی دارد؟

شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که آیا چیدمان کاکتوس در محل زندگی از اهمیت برخوردار می‌باشد یا خیر؟ بهتر است بدانید که نگهداری کردن از انواع گیاهان آپارتمانی در خانه های کوچک نه تنها می‌تواند به زیبایی و دکوراسیون خانه کمک کند بلکه در روحیه افراد نیز تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد.با چیدمان کاکتوس در خانه کوچک می‌توانید حس تازگی و طراوت را در خانه خود ایجاد نمایید و فضای مناسبی برای افزایش تمرکز خود و افراد خانواده فراهم کنید.

این مطلب را از دست ندهید
چگونه موسیقی می تواند سبب افزایش هوش کودک شود؟ + تاثیر موسیقی بر کودکان چیست؟

سوالات متداول

چجوری ورودی خونمون رو با گل تزیین کنیم؟

گیاه پتوس بر حسب نوع و مدل برگ هاش به دو گروه تقسیم بندی میشه که شامل پتوس برگ معمولی و پتوس برگ ابلقه. با توجه به این که گل های پتوس نسبت به سایه مقاومن، اما نوع ابلق این گیاه احتیاج به نور بیشتری داره، بطوری که اگه میزان نور کافی و مناسب رو دریافت نکنه رنگ برگ هاش به سبزی گرایش پیدا میکنه. شما میتونید برای تزیین خونتون با پتوس از هر دو دسته بندی این گیاه استفاده کنید …

بهترین گیاهان برای نگهداری و چیدمان گل در خونه کوچیک چه گل هایی هستن؟

پرومیا
گیاه آلوکازیا
گل ارکیده
شبدر زینتی
کاکتوس غوره ای
گیاه فیتونیا
پامچال
گل شمشاد
گیاه آپارتمانی پتوس
برگ انجیری
تاج خروس …

چجوری تو بالکن گل بچینیم؟

شما میتونید برای چیدن گل در بالکن منزلتون از روش های مختلفی استفاده کید برای مثال استفاده از گلدون نرده ای و قفسه دیواری از انواع این روش ها هستن …

چجوری خونمون رو با گل پتوس تزیین کنیم؟

گیاه پتوس بر حسب نوع و مدل برگ هاش به دو گروه تقسیم بندی میشه که شامل پتوس برگ معمولی و پتوس برگ ابلقه. با توجه به این که گل های پتوس نسبت به سایه مقاومن، اما نوع ابلق این گیاه احتیاج به نور بیشتری داره، بطوری که اگه میزان نور کافی و مناسب رو دریافت نکنه رنگ برگ هاش به سبزی گرایش پیدا میکنه. شما میتونید برای تزیین خونتون با پتوس از هر دو دسته بندی این گیاه استفاده کنید …

چجوری خونمون رو با گل سانسوریا تزیین کنیم؟

تنها کاری که باید بکنید اینه که گونه موردعلاقتون رو از بین انواع سانسوریا پیدا کنید و با خودتون به خونه بیارید. بسیاری از نقاط خونه برای قرار دادن گلدون سانسوریا مناسبه. مثلا میتونید گلدون‌های سانسوریا رو در راهروی ورودی خونتون قرار بدید و از مهمان‌هاتون با هوای تازه و دکور زیبای ورودی استقبال کنید. گلدون سانسوریاتون رو برای داشتن جلوه‌ای زیباتر در کنار ساکولنت‌های دیگه قرار بدید. برای مثال میتونید گوشه‌ای از خونتون رو به گلدون‌هاتون اختصاص بدید. برای این کار از گلدون‌های رنگی مختلف و زیبا استفاده کنید تا گوشه ای سبز و چشم نواز در خونه داشته باشید …

کدام گیاهان نیاز به رسیدگی کمتری دارند ؟

بسیاری از افراد به دلیل اینکه وقت کافی برای رسیدگی به گیاهان را ندارند از نگه داشتن گیاه در منزل خودداری می کنند . وجود گیاهان در منزل علاوه بر اینکه همواره در ایجاد هوای تازه تاثیرگذار است ، می‌تواند موجب شادی و نشاط در محیط اطراف شود . به همین دلیل است که پزشکان و روانشناسان توصیه می کنند حتماً چند عدد گلدان از گیاهان مختلف را در منزل نگهداری کنید . اما برای افرادی که وقت کافی برای رسیدگی گیاهان را ندارند نیز راه حل هایی وجود دارد . گیاهانی مانند کاکتوس که نیاز چندانی به رسیدگی و مراقبت ندارند ، می‌توانند انتخاب مناسبی توسط این افراد باشند .

گلدان سفالی برای گل بهتر است یا گلدان پلاستیکی ؟


اگر شما در دسته افرادی هستید که معمولاً به مسافرت‌های چند روزه می روید و نمی‌توانید به موقع گیاهان خود را آبیاری کنید ، در این شرایط ما به شما پیشنهاد میکنیم از گلدان های سفالی استفاده کنید . گلدانهای سفالی رطوبت را به خود جذب می کنند و موجب می‌شوند خاک همیشه مرطوب باقی بماند . این شرایط برای افرادی که دیر به دیر گلدان های خود را آبیاری می کنند بسیار ایده آل می باشد . اما اگر میخواهید از گلدان هایی زیبا استفاده کنید بهتر است گلدان های پلاستیکی را انتخاب کنید . گلدان های پلاستیکی تنوع بسیار بالایی دارند و از رنگ بندی بسیار زیادی برخوردار هستند .

سخن پایانی

گل و گیاه همیشه و همه جا جایگاه ویژه ی خود را دارد و برای هر دیزاین و مراسمی کاربرد دارد. علاوه بر زیبایی باعث آرامش، کاهش استرس و نوازش دهنده ی روح و روان است. نکته ای که وجود دارد باید در انتخاب اینکه چه گیاهی را متناسب با چه فضایی استفاده کنید بسیار مهم و ضروری است چون در این صورت هم به رشد و سلامت گیاه آسیبی نرسیده و هم باعث زیبایی و استفاده از فواید آن برای آن مکان و فضا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا