سرگرمی

معرفی۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

اخیراً خیلی خسته می شوید؟ احساس می کنید که فعالیت های شما تحت تاثیر خستگیتان قرار گرفته است و فقط می خواهید دراز بکشید و بخوابید؟ چیز عجیبی نیست و بسیاری از زنان باردار اینگونه احساس می کنند. سطح انرژی شما در حین حمل یک کودک می تواند افت کند، به خصوص اگر موارد انرژی گیر دیگری مانند کار منزل و بیرون، رسیدگی به بچه های دیگر، محرومیت از خواب، بیماری ها و عدم توانایی نوشیدن قهوه به اندازه عادت همیشگی نیز مزید بر علت شوند.شما مطمئناً مجبور نیستید یک ماراتن را اجرا کنید (هرچند آن را هم اگر بخواهید می توانید!)، اما فعالیت های زیادی وجود دارد که می توانید در آن مشارکت کنید.

دوران بارداری

حاملگی به این معنا نیست که شما باید فعالیت های خود را محدود یا تعطیل کنید. شما می توانید و باید کارهایی را که قبل از بارداری از آنها لذت می بردید کماکان انجام دهید. با این حال، بارداری می تواند باعث خستگی شما شود، به خصوص به این دلیل که شکم بزرگ و بزرگتر می شود! احتمالاً، خیلی خوب نیز نمی خوابید، که قطعاً خوب نیست، اما شما مجبور نیستید در تمام طول روز دراز بکشید، چیزهایی هست که می توانید در طول بارداری از آنها لذت ببرید که شما را حتی خسته تر از آنچه قبل از بارداری پس از انجامشان حس می کردید نیز نخواهد کرد!

فهرستی از ۱۵ فعالیت را (با شمارش معکوس) که در هنگام بارداری بدون خستگی و یا لااقل بدون خستگی مفرط بوده و می توانید انجام دهید را برایتان ذکر کرده ایم. یک یا چند مورد را انتخاب کنید و از آنها لذت ببرید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بازی های پرتحرک و خلاقانه را بخوانید.

۱۵- یک کارناوال یا پارک تفریحی بروید

 یک کارناوال یا پارک تفریحی

مطمئناً، نمیتوانید از بیشتر وسایل تفریحی و سوارشدنی استفاده کنید، اما هیچ دلیلی ندارد که به پارک کارناوال و شادی نروید، حداقل برای تفریح و سرگرمی ! موارد سرگرم کننده ساده ای هم ممکن است بیابید که محدودیتی در استفاده کسانی که باردار هستند، ندارند و خستگی بیش از حد نیز در پی نخواهند داشت.

این مطلب را از دست ندهید
نکات حرفه ای برای از بین بردن رنگ آکرلیک

هیجان کارناوال ها و پارک های تفریحی چیزی فراتر از صرف سوار شدن وسایلش است. تماشای آنها نیز می تواند یک تجربه باشد و یک خانم باردار قطعاً می تواند بدون غرق شدن در هیجان و یا خستگی زیاد، از حضور در آنجا لذت ببرد. قدم زدن در اطراف ممکن است خسته کننده باشد، اما برنامه ای برای استراحت داشته باشید.موارد زیادی هست که یک خانم باردار هنگام رفتن به کارناوال یا پارک تفریحی می تواند از آنها لذت ببرد.

۱۴- کتاب بخوانید

اگر خواندن رمان را دوست دارید، دوران بارداری بهترین زمان برای لذت بردن از این کار است. هنگامی که نوزاد به دنیا بیاید، احتمالاً وقت چندانی برای خواندن نخواهید داشت. برخی از بهترین کتابهای مورد علاقه تان را تهیه کرده و در هنگامی که خوابیده اید خواندن را به همراه نوشیدن قهوه، چای یا شکلات داغ تجربه کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آموزش زبان انگلیسی به کودکان را بخوانید. خواندن یک فعالیت فوق العاده در دوران بارداری است، زیرا فقط ذهن شما را درگیر می کند و خستگی در پی ندارد.

۱۳- رفتن به کلاس سرگرمی در دوران بارداری

رفتن به کلاس سرگرمی در دوران بارداری

فعال بودن در یک سرگرمی که برای شما لذت دارد می تواند به شما حالت آرامش را القا کند که قطعاً شما را خسته تر از آنچه که در حال حاضر هستید، نخواهد کرد. برخی از سرگرمی های خوب و مناسب در بارداری شامل بافندگی، دوخت و دوز، پخت و پز، نقاشی و یا هر چیز دیگری از این دست است.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بازی برای نوزاد شش ماهه را بخوانید.

۱۲- رفتن به یک نمایش

شما قطعاً می توانید در حین نشستن و استراحت، به تماشای یک نمایش نیز بروید. شهر خود را مرور کنید و ببینید چه نمایشهایی در حال ارائه است.تماشای نمایش یک راه عالی برای انجام کاری کمی متفاوت در دوران بارداری است. اگر به خوابتان آسیب نمی زند، از یک شام پس از آن نیز به راحتی نگذرید!

این مطلب را از دست ندهید
چگونه نوجوانان را به ورزش کردن تشویق کنیم؟ + معرفی ۱۵روش سرگرم کننده برای تشویق کودکان و نوجوانان به ورزش

۱۱- در دوران بارداری رفتن به چشمه آب گرم

رفتن به چشمه آب گرم

آیا درباره ماساژ در چشمه آب گرم قبل از زایمان چیزی شنیده اید؟
گروهی از دوستانتان را با خود به یک آبگرم ببرید که همراهیتان نموده و شما را به آرامی ماساژ دهند. به نظر می رسد یک راه فوق العاده برای صرف یک روز، گرفتن یک ماساژ از دوستان باشد!

۱۰- ورزش کردن قبل از زایمان

اگر کلمه ورزش باعث می شود که شما خود را بر روی کاناپه پرتاب کنید، بهتر است در نگرشتان بازبینی کنید! تمرینات مخصوص در حالی که ممکن است به نظر خسته کننده برسند، اما در واقع برعکس عمل نموده و می توانند به شما در کسب انرژی و استقامت کمک کنند. به علاوه، شما تعدادی دوست جدید باردار پیدا خواهید کرد و اضافه وزن بیش از حد نیز نخواهید داشت.

۹- بازی گلف اما سبک

گلف مینیاتوری به معنای نهایت استفاده از مهارت های شما نیست، بلکه به معنای آن است که از آن لذت ببرید! در یک روز خوب از شوهر، دوستان، بچه ها و غیره بخواهید که در این بازی سرگرم کننده به شما ملحق شوند. بهترین سعی خود را انجام دهید، از مانعی که شکمتان برای ضربه زدن ایجاد می کند، به عنوان سوژه ای برای خنده استفاده کنید، نفر بازنده باید بقیه را به بستنی مهمان کند!

۸- پرسه در فروشگاه ها

پرسه در فروشگاه ها

تا کنون هیچ بانوی بارداری از شادمانی و شعف خرید خسته نشده است! به مراکز خرید مراجعه نموده و چیزهای جدیدی تهیه کنید. می توانید برخی از لباس های بارداری یا کودک را در همین دوران بخرید، پس حتماً به بخش لباس نوزاد نیز بروید و لباس های شگفت انگیزی را برای یک بچه کوچک تهیه کنید، زیرا بچه ها هرگز نمی توانند خودشان روی لباسشان نظر دهند.

این مطلب را از دست ندهید
راهنمای خرید عطر زنانه

۷- درست کردن اتاق کودک در دوران بارداری

اکثر مادران منتظر تولد فرزند، تمایل به ساختن اتاق رویایی فرزندشان دارند. چنین کاری یک تجربه به یاد ماندنی است.
ساختن اتاق کودک یک راه عالی برای کاهش استرس و یا خستگی از انتظار برای تولد کودک است. استرس باعث خستگی می شود، بنابراین گهگاهی به این اتاق سری بزنید تا برای ورود کودک راحت تر آماده شوید.

۶- به پیک نیک بروید

به پیک نیک بروید

وسایل و ناهار خود را برداشته و به یک پیک نیک بروید، حتی الامکان یک ناهار ساده و بی زحمت. یک زیرانداز راحت را برده و بدون سخت گرفتن از یک روز زیبا برای یک پیک نیک لذت ببرید. کمی شوخ طبعی و مقدار زیادی نوشیدنی نیز با خود ببرید.
مکان های زیادی برای اتراق و پیک نیک وجود دارد. شما می توانید آن را در پارک، حومه شهر و یا حتی حیاط خانه خود برپا کنید.

۵- رفتن به استخردر دوران بارداری

شنا در واقع یک فعالیت فوق العاده برای زنان باردار است و دلیل اصلی آن این است که شما احساس بی وزنی می کنید. اگر به دنبال یک فعالیت هستید که شما را خسته نکرده اما به نوعی تحرک ایجاد کرده و در عین حال چیزی کمی متفاوت به نظر برسد، به یک استخر رفته و شنا کنید.
بنابراین اگر به خرید رفتید، بد نیست مایو نیز برای خودتان تهیه کنید.

۴- گشت و گذار

در حالی که شما ممکن است احساس کنید که قدم زدن در اطراف خانه برایتان خسته کننده است، اما پیاده روی چیزی است که شما در بارداری به آن نیاز دارید و چندان هم خسته کننده نیست. اگر کودک در موقعیتی قرار دارد که شما را ناراحت می کند، راه رفتن ممکن است باعث تغییر موقعیت او شده و به شما کمک کند.

این مطلب را از دست ندهید
تفاوت ذهن آگاهی و مدیتیشن کودکان چیست؟ + معرفی 12 راه ساده برای تمرین ذهن آگاهی با کودکان و نوجوانان

۳- دیدن فیلم

اگر نیاز به کسب آرامش در شب دارید، دیدن برخی از فیلم های مورد علاقه به همراه خانواده و دوستان به همراه مقداری از تنقلات سرگرم کننده یک تفریح ساده و خوب است. اگر بخواهید می توانید فیلمهای مرتبط با بارداری را نیز دریافت کنید.
برای یک شب طوفانی یا زمستانی و یا شبی که حس ترک خانه را ندارید، این یک ایده عالی است. فقط تعامل و هوشیاریتان در محیط را حفظ کرده و خیلی غرق در صحنه ها نشوید!

۲- یک سفر کوتاه برای رفع خستگی

یک سفر کوتاه برای رفع خستگی در دوران بارداری

بسیاری از زوج ها دوست دارند قبل از تولد کودک به سفر بروند. سفر ممکن است به نظر شما کاملاً خسته کننده باشد، اما لزوماً اینگونه نیست. این که آیا شما با هواپیما می روید یا رانندگی می کنید، بسته به انتخاب شما و موردی است که به شما آرامش می بخشد.

۱- ترتیب دادن یا رفتن به مهمانی در دوران بارداری

مردم عاشق جشن گرفتن به مناسبت بچه هستند، یک حمام نوزاد، یک جشن ساده و یا هر چیزی از این دست که شما را شاد می کند. البته بهتر است فرد دیگری برایتان مهمانی بگیرد تا شما مجبور نباشید که بعد از مهمانی نظافت کنید.در این مهمانیها بیش از هر چیزی باید نوشیدنی البته بدون الکل سرو شود، آب هندوانه، آب انگور و انواع نوشیدنیهای غیر گازدار. می توانید یک تم را نیز برای مهمانی تان لحاظ کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با تفریح و سرگرمی های لذت بخش برای مادران باردار آشنا شدید.همچنین از سرگرمی ها آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا