سرگرمی

معرفی ایده های جذاب برای سرگرمی زنان خانه دار مدرن

خانه‌داری یکی از پرمشغله‌ترین حرفه‌هاست. قبول دارید؟ رسیدگی به اوضاع خانه، به‌ویژه با وجود فرزندان، از جمله سخت‌ترین کارهاست که برای خوب پیش‌رفتن نیاز به مدیریتی دقیق دارد. حجم کارها و مسئولیت‌های افراد خانه‌دار که معمولا بانوان هستند گاهی آن‌قدر زیاد است که حتما نیاز به اختصاص وقتی برای استراحت و سرگرمی پررنگ می‌شود. منتها سرگرمی زنان خانه دار چه‌چیزهایی می‌تواند باشد؟ چه‌کارهایی روحیه خانم خانه را تقویت می‌کنند و او را از خستگی‌های فراوانی که تجربه می‌کند اندکی دور می‌کنند؟ در این مقاله، از سرگرمی‌هایی برای خانم‌های خانه‌دار گفته‌ایم.

پیوستن به گروه‌های هنری و فرهنگی برای سرگرمی زنان

شرکت در کلاس‌های هنری مانند نقاشی، تئاتر یا هرچیز دیگری کمکتان می‌کند روحیه‌تان را شاداب و باطراوت نگه دارید و اوقات معمولی زندگی را کمی رنگی‌تر و جذاب‌تر کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بازی های پرتحرک و خلاقانه را بخوانید.

پیوستن به گروه‌های هنری و فرهنگی برای سرگرمی زنان

قرار نیست اسکار بگیرید یا سیمرغ جشنواره فجر را از آن خود کنید. کافی است به مؤسسه‌ای فرهنگی و هنری بروید و در کلاس‌هایی مانند بازیگری یا شعرخوانی یا هر چیز دیگری در زمینه فرهنگ و هنر شرکت کنید. این کلاس‌ها متنوع و مفرح‌اند و ضمن اینکه کمکتان می‌کنند لحظاتی خاص و تازه را تجربه کنید، دوستان تازه‌ای برایتان به ارمغان می‌آورند و ساعاتی سرگرم‌کننده برایتان رقم می‌زنند.


دوچرخه‌سواری کنید

دوچرخه‌سواری بلدید؟ عالی است. اگر هم هنوز یاد نگرفته‌اید، اصلا نگران نباشید. هیچ سخت نیست. کمی تمرین کنید و یاد بگیرید و بعد دوچرخه‌تان را بردارید و صبح‌ها یا هر زمان مناسب دیگری رکاب بزنید. دوچرخه‌سواری، هم ورزش است و هم تفریح. حتی می‌توانید به گروه‌هایی بپیوندید که به‌طور دسته‌جمعی دوچرخه‌سواری می‌کنند. روحیه‌تان با این کار تقویت می‌شود، سرگرمی به زندگی‌تان راه می‌یابد و البته، خوش‌اندام می‌شوید و ورزش می‌کنید.

در دل طبیعت چادر بزنید

تورها و گروه‌هایی هستند که در دل طبیعت چادر می‌زنند و به‌اصطلاح به کمپینگ می‌روند. در این گروه‌ها عضو شوید و مقصدی متنوع و جذاب انتخاب کنید؛ مثلا کمپینگ در کویر یا دل جنگل و خوابیدن زیر سقف آسمان می‌تواند یکی از ناب‌ترین تفریحات برای شما باشد. شاید زندگی برای بانویی خانه‌دار کمی یکنواخت شود. مسئولیت‌های تکراری روزانه گاهی خسته‌کننده می‌شوند. با کاری مانند کمپینگ از کسالت روزمرگی‌ها دور خواهید شد.

در دل طبیعت چادر بزنید

درست است که بعد از بازگشت از این سفر حسابی به حمام نیاز دارید و کمی خسته‌اید، به‌جایش روحیه‌تان تقویت می‌شود و حال دلتان خوب. کمپینگ را به‌عنوان سرگرمی زنان خانه دار فراموش نکنید. زدن به دل طبیعت همیشه لذت‌بخش است.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آموزش زبان انگلیسی به کودکان را بخوانید.

این مطلب را از دست ندهید
راهنمای خرید سرویس قابلمه + بررسی مزایا و معایب آنها

مهارت‌های موردعلاقه‌تان را پیگیری کنید

بیشتر سرگرمی‌ها مبتنی بر فعالیت‌های جسمانی‌اند؛ اما نباید مغز را فراموش کرد. این روزها که دوره‌های آموزشی فراوانی وجود دارند، یادگیری اصلا دشوار نیست. با ثبت‌نام در کلاسی آموزشی، هم سرگرم شوید و هم چیزی به دانسته‌هایتان اضافه کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بازی برای نوزاد شش ماهه را بخوانید.
دیگر این به شما وابسته است که دوست دارید در چه زمینه‌ای از یادگیری وارد شوید. اهل شیرینی‌پزی هستید؟ به هنر علاقه دارید؟ از اقتصاد خوشتان می‌آید؟ می‌خواهید کسب‌وکار را یاد بگیرید؟ هر علاقه‌ای که دارید، پیگیری دوره‌های مربوط به آن برایتان سرگرمی و نیز راهی برای ارتقای سطح دانش و زندگی‌تان است.

کلکسیون درست کنید

جمع‌کردن کلکسیون و تشکیل‌دادن مجموعه‌ای از اشیاهایی که به آنها علاقه دارید سرگرمی جذاب و مفرحی است. دیگر انتخاب با شماست که چه مجموعه‌ای برای خود تهیه کنید؛ برای نمونه، اگر به موسیقی و فیلم علاقه دارید، بایگانی و مجموعه‌ای از موارد دوست‌داشتنی برای خود را تهیه کنید.حتما نباید پای چیزهایی مانند عتیقه به میان باشد. می‌توانید دست به جمع‌کردن گوشواره‌های موردعلاقه‌تان بزنید. درست‌کردن کلکسیون سرگرم‌کننده و شادی‌آور است. آن را هم به فهرست انواع سرگرمی برای زنان خانه دار اضافه کنید.

عکاسی یاد بگیرید

این روزها همه تلفن‌همراهی دارند که با کیفیت‌های مختلف تصویربرداری می‌کند. پیشنهاد جذاب بعدی برای سرگرمی زنان خانه دار عکاسی است. عکاسی با دوربین حرفه‌ای یا عکاسی با موبایل فرقی ندارد.فنون و ترفندهای مختلف عکاسی را در کلاس‌های حضوری یا آنلاین یا از روی مطالب موجود در اینترنت یاد بگیرید و دست‌به‌کار شوید. اصلا شاید آن‌قدر حرفه‌ای شوید که بتوانید به‌طور تخصصی عکاسی از طبیعت، عروس‌وداماد و… را پیگیری کنید و به درآمد هم برسید. جذاب است، نه؟

 عکاسی یاد بگیرید

کتاب خواندن بهترین روش برای سرگرمی است

خواندن کتاب‌های مختلف، هم آموزنده است و هم سرگرم‌کننده. در اوقاتی که برای خود کنار می‌گذارید، به خواندن کتاب‌های مختلف فکر کنید. به گروه‌های کتاب‌خوانی بپیوندید تا با آدم‌های دیگر کتابی مشترک را مطالعه کنید و بعد با آنها درباره‌‌اش حرف بزنید و وارد گفت‌وگو شوید. در سطح فضای مجازی نیز چنین گروه‌هایی وجود دارد.

کتاب بخوانید

اهل موسیقی و شعر و آواز شوید

اگر برایتان مقدور است، در کلاس‌های موسیقی و آواز شرکت کنید. حرکات موزون یا شعرخوانی هم گزینه‌های دیگری‌اند که می‌توانند در فهرست سرگرمی زنان خانه دار قرار بگیرند و حال شما را خوب کنند. شادی، شور و یادگیری از جمله دستاوردهای شرکت در کلاس‌ها و فعالیت‌های این‌چنینی خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین رنگ سایه برای چشم

به گل‌وگیاه و باغبانی روی خوش نشان بدهید

باغبانی و گل‌کاری روحیه‌تان را از این رو به آن رو می‌کند. حتما نباید باغی بزرگ یا باغچه داشته باشید. حتی اگر بالکن هم ندارید، چند گلدان زیبا و بر اساس سلیقه و فضای خانه تهیه کنید و گل‌کاری را در برنامه‌های سرگرم‌کننده‌تان قرار بدهید. رسیدگی به گل‌ها شما را شاد و سرگرم و فضای محل زندگی‌تان را هم زیباتر و پرطراوات‌تر می‌کند.

 به گل‌وگیاه و باغبانی روی خوش نشان بدهید

خطاطی یاد بگیرید

پیش‌تر درباره شرکت در کلاس‌های فرهنگی و هنری پیشنهادهایی دادیم. گزینه‌ دیگری که در این زمینه وجود دارد یادگیری خطاطی است. می‌توانید با شرکت در کلاس‌های حضوری یا آنلاین یا حتی با خرید کتاب‌های خودآموز و کمک‌گرفتن از اینترنت، اقدام به یادگیری خطاطی کنید.خط‌نوشتن بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است و یادگیری آن از راه‌های مختلف مقدور خواهد بود. خطاطی یکی از انواع سرگرمی برای زنان خانه دار است که اگر اهل آن باشید، هم اوقاتی خوش برای خود فراهم می‌کنید و هم به هنری ارزشمند مسلط خواهید شد.

بازی‌های ویدئویی و رایانه‌ای را امتحان کنید

بازی‌های ویدئویی و رایانه‌ای دنیایی از تنوع و سرگرمی را پیش رویتان قرار می‌دهند. معمولا خانم‌ها دوروبَر این زمینه نمی‌چرخند و این‌طور رایج شده که چنین بازی‌هایی برای کودکان یا مردان است. اصلا و ابدا این‌طور نیست.بازی‌های ویدئویی و رایانه‌ای را امتحان کنید. حتما خوشتان خواهد آمد. یکی از دلایلی که تاکنون به آنها به چشم سرگرمی برای زنان خانه دار نگاه نکرده‌اید، این است که روش انجامشان را بلد نبوده‌اید. یاد بگیرید و تجربه‌های جدید و شاد برای خود بسازید.

این مطلب را از دست ندهید
بررسی اهداف و راه های سریع یادگیری زبان جدید + آموزش زبان انگلیسی به کودکان و نوجوانان در خانه با روش‌های خلاقانه

پازل درست کنید

پازل‌های متنوعی با طرح‌های بسیار جذاب در بازار وجود دارند. اگر اهل این کار باشید، با خرید پازلی هزارتکه یا حتی قطعاتی بیشتر می‌توانید خود را در اوقات بیکاری سرگرم کنید. بعد از اینکه این کارِ فکری و در عین حال جذاب را به پایان می‌رسانید هم نتیجه زیبای آن را قاب کنید و به دیوار بیاویزید. چه‌چیزی از این بهتر؟

 پازل درست کنید

آموزش جواهرسازی از سرگرمی زنان خانه دار

جواهرسازی هم می‌تواند سرگرمی زنان خانه دار و تمام کسانی باشد که از ساختن مصنوعات ظریف خوششان می‌آید. در کلاس‌های جواهرسازی شرکت کنید یا با خرید کیت‌های مخصوص این کار و آموزش‌های موجود در سطح اینترنت، راهتان را در این زمینه بیابید و پیش بروید. حتی با خبره‌شدن در این مهارت و هنر می‌توانید کسب‌وکاری آنلاین یا حضوری هم راه بیندازید.

دونده شوید و بدوید

دویدن هم مانند دوچرخه‌سواری بسیار مفرح و جذاب است و به تناسب اندامتان کمک شایانی می‌کند. بدوید، با گروه‌هایی که این کار را حرفه‌ای انجام می‌دهند یا خودتان به‌تنهایی و دورواطراف خانه. دونده‌شدن حس خاصی دارد و شما را به فردی بااراده بدل می‌کند که هدف‌هایش را با تلاش و تمرکز پیش می‌برد. این عالی است. امتحان کنید.

آشپزی را حرفه‌ای پیش بگیرید (سرگرمی زنان خانه دار)

شاید به نظر برسد آشپزی سرگرمی برای زنان خانه دار نیست و خودشان مدام در حال انجام این کارند. اشتباه است. دنیای آشپزی به‌شدت متنوع و گسترده است. اگر بخواهید وارد آن شوید، دستتان کاملا باز است و می‌توانید با بررسی زمینه‌های مختلف موجود در آن، اقدام به انتخاب کنید و مثلا در درست‌کردن انواع اسموتی یا دسرها، یادگیری غذاهای محلی یا اروپایی و… خود را خبره کنید. آشپزی‌کردن و یادگیری دستورها و روش‌های تازه شما را به‌شدت سرگرم و شاد می‌کنند.

آشپزی را حرفه‌ای پیش بگیرید (سرگرمی زنان خانه دار)

نجاری هم فکر خوبی است برای سرگرمی زنان

کار با چوب را معمولا همه آدم‌ها دوست دارند و می‌پسندند. شما چطور؟ به نجاری فکر کنید. لازم نیست که به‌طور حرفه‌ای این کار را پِی بگیرید. کمی چوب تهیه کنید و وسایل موردنیاز نجاری را در اختیار داشته باشید. بعد با آموزش‌هایی در سطح اینترنت یا شرکت در کلاس‌های مربوط به نجاری، کار با چوب را یاد بگیرید و برای خود یک سرگرمی ایدئال فراهم کنید که نتایج و مصنوعاتی جذاب هم تولید می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید
تاثیر مهم خوشنویسی در زندگی

به کلاس شنا بروید برای سرگرمی

شناکردن هم عالی است. این ورزش درجه‌یک تفریحی لذت‌بخش هم هست. با شرکت در کلاس‌های شنا یا رفتن به استخر برای شناکردن می‌توانید اندامی متناسب برای خود بسازید، بدنتان را سالم نگه دارید و با آدم‌های مختلف معاشرت داشته باشید و سرگرم شوید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار را بخوانید.

یاد گرفتن دوخت‌ودوز برای سرگرمی در زنان

این روزها، با وجود انواع محتوای آموزشی در قالب دوره‌ها و ویدئوهای اینترنتی یا کلاس‌های حضوری و آنلاین یادگیری چیزهای مختلف سخت نیست. خیاطی‌کردن هم از جمله چیزهایی است که می‌توانید از روش‌های گوناگون یاد بگیرید و خود را سرگرم کنید.اگر اصول کار را بلد باشید، امکان دوختن لباس‌های موردعلاقه‌تان را پیدا خواهید کرد و حتی ممکن است که کارتان آن‌قدر خوب شود که از این مهارت و هنرتان به کسب درآمد هم برسید. راستی گل‌دوزی و امبرودری‌دوزی هم در همین دسته‌بندی قرار می‌گیرند و برای علاقه‌مندانشان بسیار مفرح‌اند.

 یاد گرفتن بافتنی‌کردن از سرگرمی زنان

بافتنی‌کردن هنری است که سرگرمی زنان خانه دار و حتی افراد شاغل بوده و هست. بافتنی‌کردن با کامواهای رنگیِ موردعلاقه‌تان آرامشی لذت‌بخش‌ در اوقات بیکاری برایتان فراهم می‌کند. تجربه‌اش را دارید

 یاد گرفتن بافتنی‌کردن از سرگرمی زنان

یوگا را هم در خاطر داشته باشید برای سرگرمی زنان

یوگا ورزشی عالی برای تناسب اندام و تمرینی فکری برای افزایش آرامش و تمرکز است. یوگاکردن را یاد بگیرید. کلاس‌ها و محتواهای آموزشی فراوانی برای این کار وجود دارد. بخشی از روز خود را به یوگا اختصاص بدهید و بعد از مدتی نتایج شگفت‌انگیزِ اثرات مثبت آن را در زندگی در آغوش بکشید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با ایده های جذاب برای سرگرمی زنان خانه دار مدرن آشنا شدید.همچنین از سرگرمی ها آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا