خانواده

با مادرشوهر خود چگونه و درباره چه موضوعاتی حرف بزنیم؟ + بررسی اصول ارتباط با مادرشوهر

بعد از ازدواج، ارتباط با خانواده همسر برای تازه عروس مقداری دشوار است زیرا ممکن است خانواده همسر رسم و رسوم، رفتارها و عادتهایی برخلاف خانواده او داشته باشند.از طرفی خانم ها نسبت به آقایون حساس تر بوده و دوست دارند بهترین عروس برای خانواده همسرشان باشند و محبت مادر همسرشان را به عنوان مهم ترین عضو خانواده جلب کنند.زندگی مشترک برای هر کسی به نوعی رقم می خورد و برای برخی مادرشوهر و خواهر شوهر مانند خانواده عروس خانم هستند.

موضوعات خوب و بی حاشیه برای حرف زدن با مادرشوهر چیست؟

ازدواج تنها پیوند دو فرد نیست بلکه در ازدواج موفق زوجین باید با خانواده همسرشان برخورد مناسبی داشته باشند. از گذشته تا کنون همیشه روابط بین عروس و مادرشوهر روابط پیچیده ای بوده است.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آداب سفر گروهی رابخوانید.

حرف زدن با مادرشوهر

سلامتی بچه ها

هر چیزی که با سلامتی نوه ها مرتبط باشد موضوع اصلی گفتگو با مادرشوهرها محسوب می شود.چه در مورد سلامتی فعلی آنها باشد یا یک فکر نگران کننده، مادرشوهر مایل است در مورد آن صحبت کند و افکار خود را ارائه دهد

موفقیت شغلی همسر

لذت بردن از موفقیت همسر در کار یا زندگی چیز خوبی است به خصوص زمانی که مقابل مادرشوهرتان باشد زیرا یک رابطه محبت آمیز و حمایتگر ایجاد می کند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله وقت گذرانی با خانواده رابخوانید.

مهارت های فرزندپروری

صحبت کردن در مورد ویژگی های مثبت همسر همیشه ایده خوبی است به خصوص در مقابل مادرش. گفت و گو در این مورد باید طولانی و هیجان انگیز باشد همچنین می توانید به جای خودتان در مورد ویژگی ها مثبت دیگران صحبت کنید و این نشانه آشکاری از فروتنی است که مادرشوهرها از آن قدردانی می کنند.

چگونگی رفتار با پدرشوهر در سنین جوانی

این موضوع خوبی برای گفتگو است زیرا مادرشوهر در مرکز گفتگو قرار می گیرد. او می تواند روی صحنه برود و درباره خاطراتش صحبت کند و نکاتی را به شما بگوید و در مورد اینکه او و همسالانش به کجا رسیده اند، صحبت کند. برخی نکات گفتگو سبب می شود که شما به والدین بهتر و عاقل تری تبدیل شوید.

این مطلب را از دست ندهید
خلاقیت بر چه اصولی استوار است؟ + چگونه خلاقیت کودکان را پرورش دهیم؟

صحبت با مادرشوهردر مورد رژیم غذایی

بحث در مورد غذا که مادرشوهر و نظرات او را نیز درگیر کند، مطمئناً موفق خواهد بود. این موضوع بحث خوب است زیرا به مادرشوهر اجازه می دهد تا ایده ها و نظرات خود را در مورد رژیم های غذایی بدون هیچ محدودیتی بیان کند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله وظایف خانواده عروس در محضر رابخوانید.

صحبت با مادرشوهردر مورد رژیم غذایی

صحبت با مادرشوهردر مورد دستور العمل های سالم

اگر مادرشوهر شما مانند خیلی ها اهل غذا خوردن است از بحث در مورد دستور العمل های سالم استقبال می کند همچنین این فرصت را به او می دهید تا توصیه ها و نکاتی را به شما ارائه دهد چیزی که همه مادرشوهرها می خواهند با عروسشان در میان بگذارند زیرا هدف آنها این است که همیشه مفید باشند.

جدیدترین وسواس غذایی فرزندتان

صحبت در مورد آخرین وسواس های غذایی کودکان راه خوبی برای ایجاد گفتگو در مورد غذا است.اگر به دنبال این هستید که مکالمه را از خود یا همسرتان دور کنید این جایگزین خوبی است علاوه بر این، این همان موضوعی است که به مادرشوهر اجازه می دهد توصیه ها و نکات بیشتری را ارائه دهد که می تواند برای شما یا همسرتان مفید باشد.

دستپخت خوب مادرشوهر

اگر مادر شوهرتان یکی از غذاها را خوب طبخ می کند، در این مورد با او صحبت کنید. اینگونه می توانید اساساً او را به گفتگوی طولانی دعوت نمایید چرا که او صحبت های زیادی در مورد دستور العمل های غذایش خواهد داشت.

تلاش هایتان برای تغذیه بچه ها

هر زمان که چیز دیگری برای صحبت با مادرشوهر خود پیدا نکردید می توانید روی غذا و نوه ها حساب کنید. اگر همیشه می خواستید به عنوان یک پدر و مادر درگیر و آگاه به سراغ مادرشوهرتان بروید.

در مورد حال و روز مادرشوهر

همیشه خوب است که در مورد حال و روز مادر شوهر بپرسید.می توانید در مورد سلامتی، خانه و زندگی او سوال کنید. این ساده ترین راه برای شروع گفتگو با او است.

در مورد حال و روز

خبرهای اخیر

هیچ راهی بهتر از گفتگو در مورد اخبار برای شروع یک مکالمه طولانی وجود ندارد. با مادرشوهرتان، می توانید در مورد یک خبر اخیر که در منطقه یا نزدیک محل سکونت اتفاق افتاده است، صحبت کنید.این موضوع خوبی است.

این مطلب را از دست ندهید
معرفی۷ بازی برای نوزاد شش ماهه، که میتواند آموزنده و سرگرم کننده باشد

تعطیلات خانوادگی با بچه ها

افراد مسن تر همیشه می خواهند نظرشان شنیده شود البته فقط به این دلیل که آنها را عاقل یا آگاه می دانند.نظرخواهی از مادرشوهرتان در مورد بهترین مکان برای تعطیلات خانوادگی ممکن است انتخاب هایی را که خانواده خودتان در نظر گرفته اند یا از آن استفاده می کنند به همراه نداشته باشد علاوه بر این، تعطیلات خانوادگی یک موضوع با حساسیت پایین است که می توانید در هر زمان از آن استفاده کنید.

کودکی همسر

والدین دوست دارند داستان هایی را درباره کودکی فرزندانشان به اشتراک بگذارند. نگاهی به تاریخچه خانوادگی آن ها بیاندازید شاید داستان های خوبی را به همراه داشته باشد.

آداب و رسوم خانواده

یک راه عالی برای دانستن آداب و رسوم و سنت های خانواده همسرتان،صحبت در مورد آن است. این می تواند شامل هر چیزی باشد از گذراندن تعطیلات آخر هفته و غذاهایی که سرو می کنند گرفته تا روش هایی که مراسمات و جشن های مختلف مانند تولد و… را برگزار می کنند.

نحوه صحبت کردن با مادرشوهر چگونه است؟

نحوه صحبت کردن با مادر شوهر و خانواده همسر بسیار مهم است و صحبت های شما می تواند به گونه ای باشد که موجب بروز مشکلات بیشتر در بین شما و خانواده جدیدتون شود و یا اینکه باعث بهبود رابطه و داشتن یک زندگی آرام تر در کنار خانواده همسرتان شود. برای اطلاع از اینکه چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم ادامه مطلب را بخوانید.

۱- شان و ابهت خود را حفظ کنید

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ مادر شوهر شما به عنوان بزرگترتان و فرد با تجربه، قابل احترام و شما نیز به عنوان یک عروس خانم و یک شخص جوان شخصیت و خصوصیات اخلاقی مخصوص به خود را خواهید داشت.

شان و ابهت خود را حفظ کنید

۲- در رابطه با مسائلی صحبت کنید که مادرشوهر بیشتر علاقه مند به شنیدن آن است

هر فردی زمینه علاقه مندی خاص خود را خواهد داشت. اگر بر روی رفتارهای مادرشوهرتان دقت کرده باشید متوجه علایق او خواهید شد.لازم نیست تنها به موضوعاتی بپردازید که او تمایل دارد و علایق و شخصیت خود را به کلی کنار بگذارید.

این مطلب را از دست ندهید
۱۰دلیل برای وقت گذرانی با خانواده و اثربخشی آن برحل مشکلات خانواده

۳- تیکه انداختن و کنایه زدن به مادرشوهر ممنوع

تیکه انداختن توسط هر فردی که باشد، نادرست است و کاملاً اشتباه می باشد. بنابراین هیچ کدام نباید این رویکرد را داشته باشید.نیازی نیست برای اثبات صحبت های خود و یا برای صحبت بیشتر با مادرشوهرتان، به کنایه زدن متوسل شوید.

۴- پشت سر جاری حرف زدن ممنوع

در دین ما توصیه بر این شده که پشت سر دیگران غیبت نکنیم. چرا که کار درستی نمی باشد و علاوه بر آن گناهانی به پای ما نوشته خواهد شد. شاید عکس این موضوع مادرشوهرتان صحبت جاری را به عنوان صحبت های خود انتخاب کند.

چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟بنابراین مطمئن باشید که این صحبت ها کاملا محرمانه و تنها بین خودتان باقی خواهد ماند. این رفتار زشت برای هر دو نفر ثابت خواهد بود.

۵- خود را همانند دختر او(مادرشوهر) بدانید

نسبت به صحبت های مادرشوهرتون عکس العمل های منفی نداشته باشید. بهترین عروس ها افرادی هستند که سنگ صبور مادر شوهرشان می باشند و رازدار او هستند. رفتارهای مسالمت آمیز و درست می تواند بسیار کاربردی باشد.

خود را همانند دختر مادرشوهر بدانید

۶- هرگز غیبت فرزندانش را را با او مطرح کنید

فراموش نکنید که مادر شوهر به عنوان مادر دختر یا پسر احساساتی نسبت به آنها خواهد داشت و ممکن است نسبت به حرف های شما موضع گیری و حتی طرفداری از فرزندان خود را پیشه کند. با این کار اگر شما حتی رابطه خوبی با یکدیگر داشته این را خراب کرده و باعث بر هم خوردن آرامش بین خودتان شده ای . اگر گلایه و ناراحتی بین شما و مادرشوهرتان را با خودشان مطرح کنید و تلاش در رفع ناراحتی های خود موفق تر خواهید بود.

این مطلب را از دست ندهید
نحوه برخورد با والدین سمی در جایگاه فردی بالغ

۷- نسبت به حرف مادرشوهر واکنش منفی نداشته باشه

همه حرف های مادرشوهرتون معنی منفی ندارد، تصور نکنید که هر حرف او حتماً با یک سیاست است و بر اساس یک نقشه قبلی است. اگر دیدتان اینطور باشد هیچ گونه سخن خوبی از او نخواهید شنید و همچنین همه صحبت های او مشکل خواهد داشت و با نقشه و طرح قبلی می باشد. چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ اگر صحبت های او منفی است و قطعا ظاهرا شما را قضاوت های او دارد.

۸- با مادرشوهرنزدیکی زیاد و دوری زیاد هر دو اشتباه است

گاهی عیب رابطه ها و مشکلات بین آنها به دلیل نزدیکی بسیار زیاد است. هنگامی که ما احساس صمیمیت بیش از اندازه با فردی را داشته باشیم، این مسئله باعث می شود توقعات و انتظارات بیشتری داشته باشیم .

۹- به شناخت بهتری برسید با مادرشوهر

اگر به تازگی ازدواج کرده اید و به دنبال به ایجاد رابطه خوب با مادرشوهر تان هستید، می توانید از همسرتان به عنوان فردی که شناخت بیشتری از مادرش دارد سوال کنید و در مورد ویژگی های شخصیتی او و همچنین علایقش صحبت کنید این مسئله باعث می شود تا بر روی نقاطی که حساسیت ویژه ای دارد دست نگذاریم .

۱۰- با مادرشوهراز گلایه های گذشته صحبت نکنید

اگر درگذشت مادر شوهرتان رفتار درستی با شما نداشته است و حتی خودش متوجه این مسئله شده باشد. اما پس از آن تلاش در بهبود رابطه و همچنین این نزدیکی و صمیمیت با شما به عنوان عروس خود داشته باشد، در این شرایط سعی کنید با هیچ فرد دیگری در رابطه با این مسئله سخن نگویید چراکه اگر مجدداً این صحبت ها بازگو شود، ممکن است مسائل قبلی را موجب شود.

سخن پایانی

شما در این مقاله با رابطه و حرف زدن با مادر شوهر آشنا شدید.همچنین از نحوه ی حرف زدن با آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا