سرگرمی

۲۰ تا از سرگرمی ها و فعالیت های زمستان | چگونه در زمستان خوش بگذرونیم !

با شروع فصل سرما، یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها یافتن فعالیت های زمستان، متناسب با سن و شرایط آن‌ها است. البته انتخاب کردن این فعالیت‌ها و سرگرمی ها به سلیقه افراد هم بستگی دارد. این فعالیت‌ها می‌توانند داخل منزل یا خارج از آن صورت گیرند. در ادامه به‌بررسی تعدادی از این فعالیت‌ها می‌پردازیم.


فعالیت ‌های زمستان داخل خانه

شاید خیلی از افراد بخاطر سرما تمایلی به بیرون رفتن نداشته باشند و برای گذران اوقات فراغت خود داخل خانه را ترجیح دهند. فعالیت‌های زیادی وجود دارد مثل:

سرگرمی‌ها

تماشای فیلم به‌همراه خانواده:


اگر در هوای سرد روی پاهایتان پتو زده و ظرفی از پاپ‌کورن نیز جلوی دستتان باشد و فارغ از سرمای جانسوز بیرون از منزل به تماشای فیلم یا سریال موردعلاقه تان بپردازید این کار می‌تواند بسیار مفرح باشد؛ و لذت‌بخش‌تر آن که این کار همراه با خانواده باشد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بازی های پرتحرک و خلاقانه را بخوانید.

سرگرمی زمستان

خبر گرفتن از دوستان و آشنایان:

حالا که آخرهفته‌تان را به‌خاطر سرما می‌خواهید در خانه بگذرانید، می‌توانید تلفن را برداشته و به یکی از دوستان یا اقوام زنگ بزنید و از احوال آن‌ها باخبر شوید، به هرحال حالا که خانه گرم و نرم خود را به هوای سرد بیرون ترجیح می‌دهید باید راهی برای جبران سر نزدن به دوستان و اقوام بیابید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای مراقبت و پرورش سنسوریا شمشیری را بخوانید.

مطالعه کتاب:

مطالعه کتاب می‌تواند یکی از بهترین فعالیت های زمستان باشد. تصور کنید درحالیکه باران به شیشه می‌خورد و آدم‌های غرغرو درحال شکایت ار سردی هوا و مختل شدن پیک‌نیک شان هستند، شما همراه با نوشیدن فنجانی چای یا قهوه، در حالی که یک پتو روی پای خود کشیده‌اید در حال سفر به دنیای خیال‌انگیز کتاب‌ها هستید.

مطالعه کتاب

آشپزی:

خانه‌نشینی در آخر هفته می‌تواند فرصتی باشد برای امتحان کردن پخت غذا یا شیرینی‌هایی که تا به حال درست‌کردن آن‌ها را امتحان نکرده‌اید. برای این که با وجود هوای سرد، بیرون نروید و همواره از گمای داخل خانه لذت ببرید، می‌توانید وسایل موردنیازتان برای آشپزی را به صورت آنلاین سفارش دهید.

این مطلب را از دست ندهید
چطور ماندگاری بوی عطر را افزایش دهیم؟

منظم کردن لباس‌های زمستانی:


با رسیدن فصل سرما باید لباس‌های آستین‌کوتاه و نازک تابستانی را کنار گذاشته و لباس‌های گرم و نرم زمستانی را روی کار بیاوریم. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راه های سریع یادگیری زبان را بخوانید.این کار نیازمند سازمان‌بندی مجدد لباس‌ها و قرار دادن لباس‌های گرم در دسترس است؛ فکر می‌کنم این کار حداقل یک آخر هفته را که بخاطر سرما خانه‌نشین شده‌اید را به خود اختصاص دهد. پس فعالیت های زمستان، می‌توانند جنبه جمع‌آوری و مرتب‌کردن نیز داشته باشند.

بازی‎‌های کامپیوتری:

این بخش موردعلاقه گیمرها است. ممکن است قبل از فصل سرما گیمرها زمان‌هایی را که دوست داشتند در خانه بمانند و بازی کنند را مجبور به بیرون رفتن همراه خانواده بوده‌اند. حال وقت جبران است، در خانه بنشینید پتویی روی خودتان بکشید، خوراکی‌هایتان را بچینید و شروع کنید به جبران بازی‌هایی که انجام ندادید.

بازی‎‌های کامپیوتری

تغییر دکوراسیون:

از قدیم گفته‌اند از تغییر نترسید. می‌توانید یکی از تعطیلاتی که برف و بوران شما را مجبور به ماندن در خانه کرده‌است، نگاهی به دکوراسیون منزل خود کرده و شروع به تغییرات و اصلاحات کنید. پس از آن خواهید دید که انگار خانه جدید شده و از تکراری بودن منزل خودتان را نجات داده‌اید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله

تاثیر خوشنویسی در زندگی را بخوایند.

رسیدگی به درس‌های جامانده:

این بخش ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و یا حتی معلم‌ها و اساتید دانشگاه است. این خانه‌نشینی اجباری می‌تواند یک فرصت ویژه برای قشر مدرسه‌ای و دانشگاهی جامعه باشد، علی الخصوص آن دسته‌ای که در انجام وظایفشان در موعد مقرر تعلل کرده‌اند. باوجود سرما دیگر نمی‌توان از خانه بیرون رفت؛ پس راهی هم برای پشت گوش انداختن وظایف وجود نخواهد داشت.

این مطلب را از دست ندهید
پرطرفدار و ارزان ، تور استانبول سلام پرواز

رسیدگی به گل و گیاه:

از جمله فعالیت‌های زمستانی مفرح و سرگرم‌کننده رسیدگی به گل و گیاه است. این فعالیت موردعلاقه عاشقان طبیعت و گل و گیاه است. با رسیدن فصل سرما خیلی از گیاهانی که با هوای گرم تابستان سازگار بوده‌اند و در حیاط یا تراس نگهداری می‌شده‌اند، اکنون نیازمند هوای گرم‌تری هستند؛ آن‌ها را به درون خانه آورده و خاک و کود را بررسی کرده و جای مناسبی جهت نگهداری آن‌ها اختصاص می‌دهیم.

چگونه استراحت، داخل فعالیت های زمستان گنجانده می‌شود؟

خواب : بله، خواب. آخر هفته‌ای که سرمای طاقت‌فرسا، اجازه بیرون رفتن را نمی‌دهد، بهترین فرصت برای جبران کمبود خواب هفتگی ناشی از سرکار یا مدرسه و یا دانشگاه رفتن است. هیچ چیز مانند کمبود خواب نمی‌تواند انسان را از پای دربیاورد؛ لذا اختصاص دادن یک زمان خاص به خواب، اقدام مهمی می‌تواند باشد.

خواب در زمستان

فعالیت‌ های زمستان خارج از خانه

برخلاف مردم دسته اول که هنگام سرما ترجیح می‌دهند داخل خانه بمانند و از گرمای پتوی خود لذت ببرند، دسته دیگری از مردم وجود دارند که منتظر چنین شرایطی بوده‌اند تا از خانه بیرون بروند و به فعالیت‌‌های زمستانی ویژه فصل سرما استفاده کنند. در ادامه به‌برخی از این فعالیت‌ها می‌پردازیم.

اسکی


در بسیاری از مناطق سردسیر پیست‌های اسکی طبیعی وجود دارند که با استفاده از سازه‌های انسانی سامان یافته‌اند. این پیست‌ها به هنگام فصل سرما مقصد آخر هفته و تعطیلات علاقه‌مندان به این رشته است. مردم از مناطق اطراف به سمت این پیست‌ها گسیل می‌شوند تا علاوه‌بر استفاده از مناظر دیدنی این مناطق برف‌گرفته، به این ورزش مفرح نیز بپردازند. وجود چنین پیست‌هایی در مناطق سردسیر، به آن منطقه ویژگی گردشگری می‌دهد؛ لذا برای مردم آن و کسب و کار آن‌ها می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

این مطلب را از دست ندهید
معرفی 11 بازی جذاب گروهی مختلف برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی

پاتیناژ یا اسکیت روی یخ

در مناطق سردسیری که دریاچه وجود دارد ودریاچه در فصل سرما یخ می‌زند، می‌تواند محیطی مفرح برای انجام این ورزش فراهم شود.

پاتیناژ یا اسکیت روی یخ

ساخت آدم‌برفی، از مفرح‌ترین فعالیت های زمستان در کنار خانواده است

از دیگر فعالیت های زمستان در خارج از خانه، می‌توان به ساخت آدم‌برفی اشاره کرد. این فعالیت می‌تواند سرگرمی جذابی برای کودکان و یا حتی بزرگسالان باشد. هرساله مسابقات محلی و رسمی نیز برا ساخت آدم‌برفی به ویژه در مناطق سردسیر و برفی برگزار می‌شود. همچنین به ساخت آدم‌برفی به‌عنوان یک فعالیت خانوادگی هم می‌توان نگاه کرد.

نقاشی درمورد زمستان

البته نقاشی کشیدن می‌تواند داخل خانه هم انجام شود؛ اما آن دسته از نقاشان خوش‌ذوق که دوست دارند طرح خود را دقیقا از دل طبیعت برداشت کنند، برای خلق یک اثر هنری، ابزار و وسایل خود را جمع کرده و به طبیعت می‌روند. در طبیعت سوژه خود را پیدا و وسایل خود را برپا می‌کنند.


نوشتن انشا درباره زمستان

از دیگر فعالیت‌ های زمستان نوشتن یک نامه یا نوشتن یک انشا درباره زمستان است.اما نوشتن میتواند افراد رو در بروز احساساتشان یاری برساند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با سرگرمی ها و فعالیت های زمستان آشنا شدید.همچنین از انجام سرگرمی ها آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا